Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1000-1200 kcalás diétán...

1000-1200 kcalás diétán vagyok, de sokszor csak 6-800 jön össze. Tudom, hogy ez baromi kevés, hogy osszam el az 1200-at?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem, akkor ment a napi 5x-i étkezés, ment is szépen lefelé a súlyom, de most, hogy a suliban kezdődnek a ZH-k, nincs időm sem 5x étkezni, se nagyon sütögetni, előre kiszámolni, hogy mit vigyek magammal, egyszerűen nem fér bele a napomba a kalóriaszámolgatás és a napi 5x-i étkezés. Fel szoktam írni, hogy mit ettem és este kiszámolom, de már vagy 10. alkalommal esik meg 2 héten belül, hogy 6-800 kalória jön csak össze, de az is úgy, hogy este benyomok pár zsírszegény kockasajtot, ami megdobja pár kcal-ával. Már egy ideje nem is fogyok, gondolom mert baromi kevés ez a kalória.


Hogy osszam el a kalóriákat és a szénhidrátot (150)?

Ha csak 3 ennék, mikor egyek többet?

Vagy a 4 kajálás esetleg még belefér.

És szerintem már a gyomrom is összeszűkült vagy nem tudom, de a hét elején még tudtam volna enni rakott kelt (240 g), tegnap és ma meg már nem bírtam egyszerűen kb. az utolsó 40 g-ot lenyomni, mert úgy éreztem, hogy kihányom, ha magamba erőltetem. Nem az ízére untam rá, mert amúgy imádom.


2012. szept. 28. 23:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Naponta 5-ször emlékeztesd magad arra, hogy az ilyen koplalásnak (még az 1000 is az!) 2 végkimenetele van:

- kórház (meddőséggel megspékelve),

- durva visszahízás, amikor újra eszel!

Ha ezt felfogod agyilag, egyből megjön az étvágyad. Ha meg nem, úgyis hiába győzködünk.

2012. szept. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem magamtól találtam ki az 1000-1200-asat, ha nem fogyok, akkor is kórházba megyek, szóval ebből a szempontból mindegy. xD


Mint írtam, de lehet, hogy rosszul fogalmaztam és nem elég érthető, szóval nem azért eszek ennyit, mert azt hisze, hogy majd így fogyok. Elfelejtek enni, nem érzem, hogy éhes vagyok. stb.

Most a hétvégén össze tudnám állítani előre a következő hetit, de nem 5x-i étkezéssel, inkább 3x-ival, csak nem tudom, hogy reggel-délben-este, mennyi kalóriát egyek.

2012. szept. 29. 00:00
 3/16 A kérdező kommentje:
És most is meddő vagyok, azért diétázok. :'(
2012. szept. 29. 00:01
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem hiszem el hogy nem fér bele a napodba. Én két egyetemet végzek egyszerre és mégis belefér ugyanúgy mint ahogy a heti 5x egy óra futás és heti 3x kondi. Igen este ha haza esek, akkor eltöltögetek kb háromnegyed órát a konyhában még mindent összekészítek, lemérek másnapra, kis dobozokba teszem meg stb. Na de hát kinek mi a fontos... Ne mondd h reggeltől estig a suliban vagy vagy tanulsz :) Ja és nekem mindez nem megy a tanulásom rovására így sem.

Ha nagyon sok a dolgom akkor ebédet egy héten csak 1x főzök, nagyobb adagokat és kész. Az összekészített kaják elfogyasztását már nehézkesebbnek gondolom ennél a szűk és rohanós napomban, na de eddig még ezt is mindig megoldottam ;)


21L

2012. szept. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Pedig nekem egyszerűen nem fér bele...

Nem vagyok egész nap suliban, viszont kb. egész nap tanulok.

És azért ettem már 5. napja a rakott kelt, mert csináltam nagyobb adagot belőle, hátha ezzel időt spórolok meg. Az ebéddel eljátszom ezt, de reggelivel, tízóraival, uzsonnával nem tudom ugyanezt megcsinálni, mert akkor undorodnék az ételtől.

Kb. 2 hete minden nap megettem egy doboz tejberizst, az volt a "mentőöv" a táskámban, de túl sok tápanyag nincs benne, leginkább üres kalória, így mellőztem azt is.

Meg egy adagban 47 g szénhidrát volt, ami az egész napinak a harmada.

2012. szept. 29. 00:40
 6/16 anonim ***** válasza:

Reggelit otthon meg tudod enni, azzal nincs gond szerintem. Én tízóraira egy 0,5ös ásványvizes üvegbe öntök a gyümölcsturmixomból (barack,édesítő,fahéj,natúr joghurt,víz) az ebédet dobozban viszem, uzsira abonett vagy kornspitz valami kis feltéttel vagy kefirrel. Nem igazán értem ezeket miért olyan nehét összekészíteni előző nap. Én sosem unok bele, mert a reggeli zabkását ezer féle képpen lehet variálni (kakaós,fahéjas,gyömölcsös,mákos stb) a gyümölcsturmixot is akármilyen gyümölcsből, a kornspitzbe meg aztán tényleg bármit beletölthetsz. Vacsira egy tojás összeütése vagy túró bekeverése sem túl nagy kunszt.

A másik meg hogy 3 óránként kell enned...ennyi időközönként a tanulásba is célszerű egy fél órás szünetet beiktatni :D

2012. szept. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De te számolod a szénhidrátot is?

Mert a zabkása kb. tömény szénhidrát, a kornspitz is üresen minimum 30 g, a gyümölcsök is megdobják rendesen a CHO-mennyiséget, bár nem tudom, hogy mennyit szoktál beletenni.

2012. szept. 29. 01:32
 8/16 anonim ***** válasza:
De reggelire kell is nagyobb mennyiségben szénhidrát. Meg azt is nézd, milyen fajta. Köztes étkezésnek én is kekszet szoktam (cukormentes háztartási) és/vagy joghurtot. Kb. 5 perc megenni. A keksz még séta közben is jó, ha esetleg azért nem lenne időd, mert egyik óráról rohansz a másikra.
2012. szept. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Hali!

Nekem is voltak olyan időszakok a suliban, amikor egyszerűen nem volt időm enni vagy csak szimplán elfelejtettem. De tervezd meg most hétvégén az egész heti kaját, a tízórait, uzsonnát, akár már most el tudod készíteni, aztán úgy könnyebb. :)

Én reggelire mindig 2 szelet toast kenyeret eszek valamivel, plusz van a lidliben ilyen olcsóbb ivójoghurt, ez nagyjából pont 30 g szénhidrát. :)

Tízóraira, általában kisebb mennyiségű gyümölcsöt, almát, körtét, narancsot, mandarint, bár ezek még picit drágábbak, de ha nem 20 kilót veszel, nem vészes az ára. :)

Uzsira mehet keksz (én nem háztartásit szoktam, hanem vmelyik Detki kekszet, joghurt, ivójoghurt, vagy most itt van a sült tök szezonja, én azt is imádom, vettem egy kisebbedett, megsütöttem és azt ettem egész héten. :)

A tízórait/uzsit akár váltogathatod is.

Vagy van az az összenyomós melegszendvicssütő, ami félbe is vágja a szendvicset, az is jó, az is villámgyorsan kész van.


Aztán nekem is volt olyan, hogy 8-14-ig gyakorlatom volt, így azidő alatt gyakorlatilag cask egyszer tudtam enni és volt, hogy reggel sem fért bele a reggeli. Én ilyenkor picit széthúztam a dolgokat és mondjuk csak este 8-kor vacsiztam, bár ilyenkor fennvoltam utána éjfél-egyig. És ilyenkor én is örültem, ha legalább 4 a alkalom összejött.

Ilyenkor "reggelire" 30 g CHO-t, ebédre 60-at, köztes étkezésre 20-at, vacsira 40-et ettem.


Lehet, hogy csak kicsit belefásultál a dologba, nem?

Kitartást! :)

2012. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Ja, és itt egy nagyon jó kis oldal, hátha megkönnyíti a dolgod. :)

[link]

2012. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!