Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Létezik, hogy ennyi, vagy...

Létezik, hogy ennyi, vagy csak elírás?

Figyelt kérdés

Sparban vettem fagyasztott kukoricát (átlátszó zacskós, címkés.)

100 g:

102 kcal

fehérje 6,7 g

szénhidrát 7,23 g

zsír 0,4 g


Majdnem mindnek 17-22 g körül van a ch, az Aldiban van olyan, aminek 10 g... Nekem ez a 7,23 kevésnek tűnik, meg ezekből akárhogy számolom, nem jön ki 102 kcal...



2012. okt. 24. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik. Most random megnéztem három kalóriatáblázatot, 100 és 120 / 100gr közötti értékeket találtam fejtett kukoricára, erre is emlékeztem, ahogy olvastam a kérdést.


A 102 kcal azért nem jön ki, mert zöldség révén jelentékenyebb rosttartalma is van, szénhidrát + fehérje grammonként 4 kcal, összesen felfelé kerekítve kb 60, és hozzá 8kcal/grammal számolva kemény 3.2 gramm zsír.


(Amúgy nem teljesen mindegy, hogy 100, 110 vagy 120? Én is szeretek pontosan számolni, de 20 kcal ide vagy oda, igazán nem számít.)

2012. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tul.képp mind1 nekeme is, persze, nem azon múlik, igazából csak a szénhidráttartalmon lepődtem meg, hogy lehet, hogy egyharmada az átlagos kukorica ch értéknek...

2012. okt. 24. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg furcsa, mert a kukoricák általában 19 ch-t tartalmaznak 100 g-onként. De ha ez van ráírva a zacskóra...
2012. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!