Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás hiba? (Túl...

Kalóriaszámlálás hiba? (Túl sokat fogytam)

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem neki a kalóriaszámlálásnak. Ekkor 89 kg voltam. Tegnap este megmértem magam, és 85 kg-ot mutatott a mérleg. Ez -4 kg egy hét alatt, ami rettentően aggasztó!

A mérés körülményei nem változtak (este), továbbá 1 mérés nem mérés alapon 3-szor állok rá a mérlegre egymás után. A kalóriabázison található adatokat használom a napi kalóriaszükségletem megállapításához. De mi lehetett a baj? (Nem mintha nem örülnék ennek a hirtelen jött sikernek, csak akkor is aggasztó.)



2012. okt. 30. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár én fogynék "túl" sokat.

Amúgy hidd el, ez azért van, mert most kezdted. Később lassabb lesz.

2012. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MacTavish ***** válasza:
53%

Az esti mérlegelés nem a legszerencsésebb, ugyanis éjjel indulnak meg a lebontó, emésztő biokémiai folyamataid, így este vagy a legnehezebb. Reggeli előtti - székelés utáni - mérlegelés ajánlott mindenkinek, ugyanis még nem ettél, a fölösleges salakanyagokat eltávolítottad, pontosabb és jellemzőbbb értéket ad.


Az egy mérés nem mérés alap akkor jó, ha nem ugyanazon a mérlegen végzed, ugyanis ezesetben a mérleg hibája mindegyik mérésben ott lesz.

Továbbá add hozzá, hogy az ember, nőknél főleg, hormonális háztartása is folyamatosan ingadoztatja a tömeged, így teljesen elfogadható, ha ingadozik a mért eredmény is.


DE:

Azt ne felejtsd el, hogy 1 kg testtömeg leadásához nagyjából 7200 kcal hiánya kell, 4 kg-nál ez már majdnem 30000 kcal. Napi 2000 kcal-ás női táplálékigényt nézve ez 15 nap.

A futás, mint fogyókúrához jó kezdősport is 1 km-es távon, nagyjából átlagsebességnek 10km/h-s futósebességnél is CSAK kb 1-200 kcal-t éget el.


Tehát akárhonnan nézem, valami erősen nem stimmel.

Javaslom, hogy egy másik mérlegen is próbáld meg megmérni magad (REGGEL), hátha ott van a difi, illetve ha lesz más ötletem, megírom.

Szép napot! :)

2012. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez gyakori a fogyókúra első hetében. Elég nagy a súlyod úgyhogy ez a 4 kg nem sok. Ebből sok volt a víz , kiürült a gyomrod és még sorolhatnám. Ha a következő héten is 4 kg-t fogysz na akkor van baj. De szerintem nem fogsz
2012. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták: ez a kezdőknél teljesen normális, ilyenkor a tested sok vizet enged el, az a 4 kg nem 4 kg zsír, annak bizony nagyrésze víz.

A fogyásod le fog lassulni, sőt időnként majd meg is áll, és az is teljesen természetes lesz.

2012. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy hónap alatt semmit sem fogytam, na melyik a jobb???
2012. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pont így jártam, 10-15 kiló a feleslegem, a Kalóriabázison kezdetem el vezetni az étkezési naplót.

Az első héten 3,5 kilót adtam le, meg is ijedtem, hogy mi történt. Utána megállt 2-3 napra (pár napig túl kevés kalóriát vittem be,1000 alatt volt), azóta beállt heti egy kilóra a súlyvesztésem. Az utolsó 4-5 kiló lesz nehéz majd.

2012. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom: az utolsó kettő az igazi katasztrófa!!

Tök megálltam az utolsó két kiló előtt, néha feljön még 1-1,5, az aztán simán le is megy... De az a bizonyos két kiló nem mozdul, akármit csinálok. :(


Az elején még könnyű volt nekem is...

2012. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Arról tudok, hogy este vagyok a legnehezebb, ezért is döntöttem amellett, hogy este mérem magam, mert így talán egy kis plusz motivációt tudok szerezni. (Ami most eléggé hiányzik, szóval azért akarok lefogyni, mert le akarok fogyni.)

A másik mérleg meg azért nem jó megoldás szerintem, mert adott mérési hiba az adott összes mérésben benne van, mert magának a készüléknek a hibája, és lényegében én csak a változást szeretném detektálni.

De akkor majd kíváncsi leszek, hogy hogyan változik tovább ez a folyamat.

2012. okt. 30. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!