Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kalóriás diétával hatékon...

1200 kalóriás diétával hatékonyan lehet fogyni egy ülőmunkát végző 34 éves nőnek?

Figyelt kérdés
Nem eszek rizst,krumplit,tésztát csak heti egy szer öt dekát. Graham toast kenyeret eszek,egy nap max. négyet,de van,hogy egyet sem.Tejterméket igyekszem a lehető legkevesebbet enni,ez napi egy joghurtot jelent,vagy egy szelet zsírszegény sajtot.Sok zöldség, gyümi, tojás, csirkemell,sonka,virsli,amiket eszek.Négy -öt étkezésre osztom szét az 1200 kalóriát.Vélemények?

2012. nov. 30. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Mozgás nélkül nem nagyon lehet fogyni. Egy 65 kilós 168 cm-es nő ha nem mozog, akkor a szervezete 1400 kcal-t éget csak el naponta. [link]


Kb. 1 óra közepesen intenzív mozgás (kb. 500 kcal-t éget) mellett viszont tökéletes.

2012. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyon könnyen lehet, hogy jó lesz.

Sokan tudnak fogyni egészen sok ch fogyasztással és még több tejtermékkel mint Te.


Kísérletezd ki, hogy bírod-e az 1200 kcalt (az nem jó, ha éhes vagy és az evésre gondolsz) mert tapasztalataim szerint kevés..

Ha többet eszel, de a joghurt nélkül lehet több tápanyaghoz jutnál, de hatékony maradna a szálkásodás.


Sok sikert!

2012. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Például egy 25 éves, 168 cm magas, 60 kilós lánynál az alapanyagcsere napi kalóriaszükséglete 1378 kcal (14,7 x 60 = 882 + 496 = 1378). Ez azt jelenti, hogyha nem csinál semmit, szervezete az életben maradáshoz ennyi energiát igényel. ezen jót nevettem :D
2012. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 40 kiló leszel igen hamar. Én próbáltam az 1200 kalóriát, az egész sok egész napra. Már nem fogyózom 15 éve, de most sem eszek sokkal többet, nem is kívánok, csak néha nassolok, de annyi meg belefér. És nem vonok meg magamtól semmit, csak kevesebbet eszek. Nem vagyok éhes sem.
2012. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet fogyni 1200 kalóriával, de ez alá ne menj. A sportot írták, tényleg kéne. Nem kell nagy dolog, gyors gyaloglás 30-40 perc naponta már jó.

Reggelire és ebédre edd a szénhidrátot (graham kenyér, gyümölcs) délután és este már csak fehérjét, sovány túró, csirkemell, tonhal konzerv saját lében, natúr joghurt, sovány sajt, tojás de ne mindegyiknek edd meg a sárgáját).

A virsli-párizsi ilyesmi csomagolását nézd meg nagyon, általában negyede ezeknek zsír!

2012. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Negyven kiló nem leszek soha,elég nagy a súlyfelesleg,ezt nem írtam.Ezért is nem írtam az intenzív mozgást,azt majd egy hónap múlva szeretném elkezdeni,ha már lement pár kiló.Addig csak séta és házimunka.

Régen csináltam a Norbi kick box tornát,azt fogom első körben elkezdeni.

Egyébként nagyon hajlok a paleo étrend felé,kollégám nagyon dícséri,azért is ilyen étrendet csinálok,de egy körben elég nehéz elhagyni az összes tejterméket,lisztet,cukrot stb.Szerintem a paleonak egy könnyített változata lesz a végére,de majd kialakul

Amúgy szoktam a kajára gondolni,hiányoznak bizonyos dolgok,de még az elején vagyok,ötödik nap,szerintem 1-2 hét és hozzászokok.

2012. nov. 30. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Könnyítésnek kitalálták a primalt.
2012. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
lehet tudatlan vagyok,de nem tudom mi az
2012. nov. 30. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mozgás nélkül nem nagyon lehet fogyni"


Hát ez alapból nem igaz...

A fogyás 70%-a diéta, 30%-a mozgás.

1200 kcal borzasztóan kevés, és nem is javaslom, hogy ezt csináld, mert örökké nem tudod folytatni, ha pedig újra enni kezdesz a szervezeted elkezd majd vadul raktározni készülve a következő ilyen koplalásos időszakra... és ilyenkor jön majd a jól bevált szöveg: "alig eszem mégis hízok"

2000 kcal a napi bevihető mennyiség, normál esetben, ha emellett valaki rendszeresen mozog, akkor fogyás is elérhető. Ha viszont valaki sok kalóriát fogyasztott egy nap és emiatt lett túlsúlya, általában a kalóriadeficites fogyást szokták javasolni, ami azt jelenti, hogy szakaszosan csökkented a napi kalóriabevitelt kb. 15-20%-al... így kevésbé megterhelő a dolog, nemcsak neked lelkileg, hanem a tested számára is...

2012. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Ez az éhezős fogyókúra. Én zsíros-húsos kajákkal fogytam le 10 kg-t úgy, hogy nem ettem semmi kenyeret se tésztát krumplit stb. Csak húst (jó zsírosan)zöldségekkel, desszertnek friss gyümölcsöket. Nem a kalória számít, az egy nagy baromság, hanem az hogy miylen minőségű kaját fogyasztasz. A hús meg a zsír teljesen más úton metabolizálódik mint a graham kenyér, hiába adna ugyanakkora menniységű hőt az elégetésük. A szervezetben ez kissé másképp zajlik. Teljesen felesleges számolgatni miben mennyi a kalória, csak szenvedés lesz a vége. Azt nézd hogy mitől leszel tovább jóllakott. Én ezektől a sovány kajáktól két órával az ebéd után vérben forgó szemekkel tépném fel a hűtőajtótés 2 nap alatt adnám fel az egészet. Ráadásul a toast kenyérben és a virslikben CUKOR van, olyan gyakorlatilag mintha édességet ennél. Számomra ez teljesen érthetetlen, hogy mégis hogy képzelik ezt az élelmiszergyártók.
2013. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!