Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez tényleg így van? Nagyon...

Ez tényleg így van? Nagyon szégyenlem, de ma délig megettem 1700 kalóriát. Én magam sem értem, de mindegy.

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a KalóriaBázis szerint, ha három órát tornázom, akkor "ledolgozom" ezt egy normális szintre - mintha nem léptem volna túl a napi keretemet.

Ez igaz? Tényleg így működik? Tehát ha ma valahogy szakítok időt három óra tornára, akkor helyrehozom a "bűnömet"?


2012. dec. 12. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
1 óra futás elég sok kalóriát eléget :) asszem 600-at
2012. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval ez tényleg így megy, hogy le tudom dolgozni a többletet, és akkor nem fogok hízni attól, hogy ma ilyen sokat ettem?
2012. dec. 12. 14:41
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval, valakinek már bevált ez?

Eddig egy órát tornáztam, még két óra hátra van, kíváncsi vagyok, tényleg utána megnyugodhatok-e majd?

2012. dec. 12. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez azért nem így működik. :D Kalóriákat számolgatni hülyeség. Attól függ, hogy milyen jellegű kaját ettél. De amit ma megettél, az előbb le fog rakódni és csak utána dolgozódik fel. Egyébként ha ilyen betegesen számolod a kalóriákat és így kétségbe tudsz esni már ennyitől, akkor inkább egy pszichológust keress fel tornázás helyett!
2012. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor akármit csinálok, ez már bizony hizlalni fog? :(


Nekem azt mondták, plusz (bevitt) - mínusz (ledolgozott) oldal van, és ennek az összege adja ki a napi szintet. Akkor ez nem igaz? :(


Pszichológushoz nem megyek, de azért köszi.


2-3 kilót szeretnék amúgy leadni, ugyanennyi centit. És főleg: nem akarok hízni!!!

2012. dec. 12. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Najo... lassan egy eve olvasom ezt a hulye gyakorit es elegem lett ebbol a sok marhasagbol amit osszehordanak itt... mindent kap az ember csak segitseget nem... ettol az oldaltol lettem anorexias is... (koszonom by the way...)


Szoval most koptatom egy kicsit az ujjaimat hogy leirjam az igazsagot amit tapasztalatbol mondok mivel a betegsegemmel megtanultam tokeletesen kontrollalni a hizas-fogyas folyamatot. Ha akarok hizok, ha akarok fogyok... es tok mindegy hogy hanyszor eszem egy nap vagy hany nap koplalok egy heten... NEM HIZOM VISSZA MEG AKKOR SEM HA EGY NAP BEFALOM A FEL HUTOT!! Es tudjatok mit? amig korhazban kezeltek es lekvaros feherzsomlevel etettek 5x egy nap es nem engedtek mozogni (setalni) sem hiztam! Hiaba mondja mindenki hogy jajj a szervezet majd raktarozni fog... Jah...raktarozni fogsz ha a kaloriadeficitet tul haladod... de akkor igy is ugy is raktaroz! hiaba a "gyors anyagcsere"


Szoval kedves kerdezo hogy valaszt adjak a kerdesedre: eloszor is tudni kell hogy mennyi az a kaloriamennyiseg amit a szervezeted felhasznal napkozben ha csak nem egesz nap otthon ultel akkor meg 1300-1500kcallal is fogysz szoval 1600-2000el sulyt tartasz es onnantol kezdve raktarozol (Ez nem szentiras... mint mondtam a kaloriadeficittol fugg azt csak te tudhatod hogy neked mennyi) a lenyeg nem tudom hogy vacsorazol e vagy sem mindenesetre ha ehes vagy csak nyugodtan egyel meg egy keveset viszont ha most 3 orat tornazol es nem eszel semmit az 1700 kcalhoz akkor valoszinuleg meg fogyni is fogsz:) ja es meg valami... a kaja nem raktarozodik el egybol szoval tegyuk fel ma meg megeszel 600kcalt (ne tedd az sok lenne de tegyuk fel...) de holnap kihagyod a reggelit es csak ebedelsz akkor az a maradek felhasznalodik a tegnap estebol es egy csopnyi kaloria sem marad felhasznalatlanul:)

2012. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6, ezzel nem sokat segítesz a helyzeten

A kalóriaszámlálás egy beteges dolog.Csak az számít mit eszel.Voltam már 100 kiló, voltam 61, most végre egészséges 66 (még mindig egy picit kevés, kell a 70 izomból) és rájöttem hogy a kalóriaszámlálás egy baromság, csak betegséget szül.Minek ez nektek, csak tönkreteszitek magatok ezzel az állandó számolgatással és ujjtördeléssel.Ha 100% egészséges kajákat esztek nem lehet meghízni.Én egy véglet vagyok, mert kell az energia, rengeteget sportolok, 90% szénhidrát, nem hízok egy dekát sem napi 3-4 ezer kalóriától(néha kevesebb, néha több, csak ezreseket számolok).De CSAK egészséges kaját eszek, semmi sz*rt.Ennyi, nem bonyolult, nincs stressz, csak szórakozás.

2012. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ettem még, 6 darab mandarint. Remélem, nem túl sok, de nagyon éhes voltam, gondolom a sok torna miatt is. :(


Egyébként én általában mindent eszem, nem vontam meg magamtól semmit. (Még az édességet sem, de ÁLTALÁBAN tudom tartani a mértéket, minden gond nélkül...)

2012. dec. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!