Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2 napja kezdtem ezt a fajta...

2 napja kezdtem ezt a fajta fogyókúrát. Hatásos? Bármit lehet így akkor enni? Gondolok disznóhúsra, lisztes holmikra. Csak a mennyiség a lényeg?

Figyelt kérdés
De már a közérzetem is sokkal jobb. Viszont egy valamivel nem vagyok tisztában! Ha számolom a kaloriám, meg persze a mozgást sportban levonom. bár bevallom nem sportolok, csak a munmkahelyen állandó talpon álását tudom levonni a napi kaloriaégetésemből. 74 kg-mal kezdtem, és szeretnék fogyni 4 honap alatt 10-12 kg-ot. szerintem arányos. De nem tudom mennyire baj az hogy miket, és mikor eszek. mert rendben van hogy 900kaloriát eszem független a mozgásomtól, mert természetesen az még levonódik ebből, de számít így is nagyon hogy pl. este ne egyek sok szénhidrátot, ha egész nap alig ettem? az a baj hogy inkább estefele vagyok éhesebb.Mit tegyek? most pedig ebédre ettem 130 g sertésszeletet rántva, és hozzá 100g kruplipürét. tartom azt is hogy csak ami belefér a markomba annyit eszem. Így elérhetem a célom? Sajnos sportolni majd ha jobb lesz az idő tudok bicajozni, de azt is a munkábamenet. időm nem engedi.
2013. jan. 12. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

ha naponta csak 900 kalt eszel,akkor tutira lefogysz,

és eheted bármikor ,akár este is,mert a 900,az mindenhogyan 900,ha mindet este vacsira kapod be,az akkor is csak 900,és ennyitől biztos a lefogyás,

2013. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) köszi! Máris boldog lettem :) Most főzök ezért egy jó kis zöldteát, és leöblittem a rántotthusit, had méregtelenítsen kicsit :)
2013. jan. 12. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet bármit enni így sem (sajnos...).



Néhány tanács:

Ott a 900 kalóriás keret. Ha ezt csak zsömléből viszed be, akkor is kevesebbet fogyasztasz a napi szükségletednél, de semmi normális tápanyagot nem vittél be a szervezetedbe, zsír megmarad, izomzatod elsorvad.

Ha a 900 kalóriát főtt/sült húsból, zöldségekből és minimális szénhidrátból viszed be, az már teljesen más. Ott van a sok vitamin és a fehérje. Minimális lesz az izomvesztésed, viszont zsírból sok fog lemenni.


A szénhidrátos kajákat is eheted , de inkább reggelire (kenyér, kifli, zsömle, zabkása)vagy ebédnél köretnek (rizs, köles - tésztát és krumplit próbáld kerülni). Húsból válaszd a szárnyasokat vagy marhát (disznó zsírosabb), halakat. A panírozott kajákról mondj le, dugig van fölösleges zsírral és szénhidráttal (rengeteg fölösleges plusz kalória), inkább süsd meg a húst saját zsírjában, vagy párold, vagy főzd. Fasírtot ehetsz, ha csirkéből/pulykából csinálod, SÜTÖBEN sütve. Párizsi helyett vegyél csirkemell sonkát. Tejtermékből válaszd a kevésbé zsíros dolgokat és ne ez legyen az elsődleges táplálékforrásod :D (gyümölcsjoghurtok helyett egyél natúrt vagy kefirt, sovány túrót, sovány sajtot, 1,5%os tejet).


Igyál minden nap legalább 3 liter folyadékot (víz, cukrozatlan tea).


Rágcsálnivalónak ehetsz 5-6 szem olajos magvat (dió, mogyoró, mandula, kesudió).



És nem, ne annyit egyél, amennyi a markodba fér. Egy marék csoki lehet 300 kcal, egy marék alma 40, egy marék kínai kel 10 :D Inkább nézz meg egy kalóriatáblázatot, hogy úgy kb. tudd, miben nagyjából mennyi van (nem kell bemagolni, csak hogy meg tudd tippelni önállóan is). Ami 'hízlal', abból egyél kevesebbet, amiben meg alig van kalória (pl. a saláta), abból nyugodtan egyél meg sokkal többet.


Ha ezek alapján válogatod meg, h miből mennyit eszel, akkor sokkal eredményesebben fogyhatsz, ZSÍRBÓL ;)


Gyümölcsöket csak módjával. Ha banánt kívánsz, egyél, de délelőtt és mondjuk csak 1 darabot. Ha szőlőt akarsz enni, 5 fürt helyett csak egyet egyél (rengeteg cukor van benne) és NE az esti órákban. Este ha gyümölcsöt akarsz enni, egyél meg 1 mandarint vagy egy savanykás almát.

2013. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, és ezeknek soknak tudatában vagyok. Régebben , úgy 6-7 éve nekem a vércsoport szerinti diéta vált be. de annyira körülményes beszerezni azokat a dolgokat, meg hogy csak azt egyem, hogy lemondtam ezekről a kényelmetlenségekről, meg pláne hogy sokat nem si szeretek belőle ami jótékony hatásu, és semleges. Pedig fogytam vele, csak keservesen.

Igen tisztában vagyok avval hogy a kenyérféléket el kell hagynom. azt teljesen elhagytam. ha potolni szeretném a nhiányát, csakis teljes kiörlésü lisztfélével teszem. este már nem eszem húst, csak max tegnap ittam 1,5 pohár tejet édesítővel, mert nem tudtam nyugovóra térni. több gyümölcsöt eszem, és figyelek a napi étrendemre, hogy meglegyen a kellő fehérjém, szénhidrátom, de csak a kereteken belül. a mai napom eddig 3 narancs, 3 szelet pufasztott rízs, 2 db frankfurti virsli magában, semmi körettel, és a rántott disznóhús 130g, meg a krumlipüré 100g. most pedig csináltam magamnak mályvateát, mert sajnos zöldteám nincs :( Egy a baj, ez már így 900kaloria, viszont ma 7 órát dolgoztam folyamatos állással, és mozgással. ez is biztos számít. ma már nem tervezek mást, max 1 almát, és egy pohár tejet. vagy nem tudom. De lényeg a csoki, fehérkenyér, lisztes holmik elhagyva teljesen! viszont sportolni nem tudok. futni amúgy sem tudtam soha kifulladok, súlyomtól független.esti talajgyakorlatokat szoktam elvégezni olyan 6-7-8 óra tályán lefekvés előtt 15 percet. ennyi mindössze ami tudok tenni magamért. Remélem hatásos lesz..

2013. jan. 12. 15:51
 5/6 A kérdező kommentje:
ja és nem cukrozom, csak minimális méz, vagy édesítő, meg nagyritkán barnacukor, de az nagyritkán, és keveset.
2013. jan. 12. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyél nyugodtan 1200 kalóriát is (szerintem 2300 körül lehet a szükségleted, de lehet, hogy több). A talajgyakorlatok jók, bemelegítés után csinálj egy kis erősítést is minden testtájékra (vádli, comb, fenék, has), fekvőtámaszt, guggolást,hasprést stb. aztán nyújts. Nem kell túlzásba vinni, de ha egy kicsit megdolgoztatod/átmozgatod az izmaidat, már az is sokat számít! :)


Szerintem tojást is ehetsz vacsira, persze csak ha szereted :)

2013. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!