Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hányas fokozaton kéne bicikliz...

Hányas fokozaton kéne bicikliznem, hogy 2 óra alatt elégessek 1000 kalóriát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Az kizárólag az egységnyi idő alatt tartó adott pulzusszámon múlik.

Itt van egy két infó:

[link]


Az a lényeg, hogy olyan intenzitással tekerj, hogy a pulzusod az ideális érték alá ne menjen (meg persze ne hajtsd túl magad) és így tekerj megfelelő időtartamot. A fokozat adja a magát, ha figyeled a pulzusodat pulzusmérős órával.

2013. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de ugye a biciklin van váltó amivel be tudom állítani könnyebb fokozatra meg nehezebbre, és közte is vannak értékek, pontosan nem tudom, hogy 1-5 -ig van-e vagy hogy mert még csak most fogok biciklit venni.


Épp 1000 kalóriás diétán vagyok, és amit megettem azt el akarom égetni is, ezért kérdezem csak hogy kb hanyas fokozaton tekerjek hogy ez 2 óra alatt elégjen. Nem vagyok profi biciklista aki pulzusmérővel méri a pulzusát

2013. márc. 7. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig nem ártana pulzusmérő, nem kell hozzá profi biciklista legyél.
2013. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak fokozat kérdése. Idejönnél a Gúttamási előtti emelkedőhöz, bármilyen fokozatot használhatnál, egy óra sem kéne hozzá, az tuti :D Sík aszfalton biciklizni túl könnyű.

Olyan oldalt találtam, ahol sebességre írtak kalóriát testsúlykilogrammonként, pl. 21 km/h-s sebességnél 8,71 (ami nyilván még síkon sem egyszerű, elég egy kis szembeszél :D de az út sem mindegy).

2013. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szobabiciklin szoktam 2-es fokozaton tekerni (igaz azon lehet, hogy máshogy vannak a fokozatok), én 300 kalóriát 34 perc alatt szoktam elégetni. Ugy, hogy 1000 kalória az kb 1 óra 50-55 perc alatt sikerülne 2-es fokozaton..
2013. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pécsre gyere, itt egy óra is bőven elég hegynek felfelé :D Itt aztán vannak emelkedők :D
2013. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!