Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindenki izmot veszít heti...

Mindenki izmot veszít heti 2-3 kiló fogyással, vagy csak a tömegesek?

Figyelt kérdés

Ugye mindenhol olvasható a testépítő cikkekben meg hasonló helyeken, hogy 1-1,5 kiló/hét az ideális fogyás, na már most ha 10 kiló minusznál 1 hónapon belül 4 kiló zsír kb 6 pedig izom, akkor most ez az arány annál van aki tömeges és úgy vállal be egy komolyabb diétát vagy annál is akin lényegében a testmozgatásához szükséges izommennyiségnél nincs is több? Itt gondolok mondjuk egy másik diéáta, például egy kalóriaszámlálósra. Ha mondjuk 1800kcal-os napi mennyiség helyett 1200kcal-osat használ és egy hónapban sikerül neki 6-7 kilót fogyni, akkor mindenképp csak maximum 4-5 kg zsír mehetett le róla a többinek meg izomnak kellett lennie?


Már több éve edzegetek kondi teremben, viszont mindig vannak hónapos kihagyásaim, amiknél mindig szépen visszaesek izom és erő ügyileg is. De a kilók mentek szépen felfelé és mostanra elértem hogy 98 kiló voltam nem sok izommal. Ezért el is határoztam, hogy lefogyok kalóriaszámlálós diétával. Már lassan 2 hete csinálom is, nincs is gond vele 4 kiló már le is ment elvileg, bár tudom, hogy az első 2 hétben még nem a zsír inkább víz meg hasonlók a nagyobb részt leadott dolgok. Mindenképp szeretnék először lefogyni, majd utána ha már elértem azt a test zsír százalékot amit szeretnék, utána tömegelnék, figyelve az arányokra. Nem is a diétával kapcsolatos a kérdésem, csak a fogyás arányával/mennyiségével. Lényegében tényleg ez, hogy ha én mondjuk heti 2-3 kg-mal fogyok és tényleg nincs rajtam sok izom, akkor hetente biztosan számíthatok rá, hogy 1 kiló izmot is vesztek közben, vagy ez inkább tényleg a tömeges/izmos embereknél fordul elő? Köszönöm előre is a válaszokat.



#fogyás #kalóriaszámolás #fogyásmérték
2013. márc. 27. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 kiló fogyás? Tuti izomvesztés!
2013. márc. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De olyannál is izomvesztés aki nem izmos? Most ha például valaki egész életében nem kondizott sőt nem is sportolt de elhízott és leakarja adni azt a pár kilót, az is veszít az izmaiból? Nem úgy van, hogy egy adott izom mennyiség alatt már nem lehet veszíteni, mert az az alapvető mozgáshoz kell? Itt normális diétára értem ezt nem ilyen "munka tábor" diéáta.
2013. márc. 28. 07:26
 3/4 anonim ***** válasza:
A test alapvetően csak a hely és helyzetváltoztatáshoz szükséges izmot tartja magán, ezt jól látod. Az izomnak akkor is kell tápanyag, és ezt az izom önmagából fogja akkor pótolni, mindenhogy van izomveszteség, persze akkora nincs, mint egy testépítő esetén, de nem lehet izomvesztésre törekedni, megtéveszti a mérleget is.
2013. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ezt a kérdést alapvetően azért tettem fel, hogy ha netán tartósan heti rendszerességgel 2-3 kiló körül fogynék, akkor emeljem-e a napi kalóriabevitelt vagy az én testalkatomhoz képest nem veszés. Nem akarok úgy 20 kilót fogyni, hogy abból 7 kiló zsír :S
2013. márc. 28. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!