Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalórát és szénhidrátot...

Mennyi kalórát és szénhidrátot vigyek be naponta hogy megtartsam illetve csökkentsem testsúlyom? 14éves vagyok fiú rendszeresen sportolok 81kg vagyok 172cm

Figyelt kérdés

#fogyás #kalóramennyiség
2013. ápr. 3. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Húst és zöldséget.

Mennyit? Pont annyit, amennyi a jóllakásodhoz szükséges mennyiségű húsban és zöldségben benne van.


Zsírról nem is kérdezel? Pedig tök fontos! :)

2013. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Virágstál válasza:
Szerintem a rendszeri testmozgás mellett elkerülhetetlen az ha nem figyelsz a tápanyag bevitelre.Ha izmosogni szeretnél és azt ,hogy amit megeszel ne a szívedre mennyen akkor ne állati zsírokat,hanem növényieket vigyél be.
2013. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De számban mennyi kalória? 2000 kb? szénhidrátból meg 100g ?
2013. ápr. 3. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs számszerűsítés. Valakik kitalálták, hogy testtömegtől, kortól, nemtől függően mennyi kalóriára van szüksége egy embernek. De ez nem működik, ez egy értelmetlen, közelítő vacak.


Eszel, ha jól eszel fogysz, ennyi. Az ősember vagy ösztönösen jó matekos volt (és kalóriákat számolt) vagy a hús-zöldség tápláléka nem okozott elhízást. Vagy ma 200 hagyományosan táplálkozó természeti nép kiváló fejben számolókból áll, vagy a természetes étrendünk nem okoz elhízást.


Vagy sok-sok egészségesen táplálkozó ember ösztönösen pont eleget eszik (sok zsírral együtt) vagy a megfelelő táplálékok nem okoznak elhízást.. Tehát ez a legkönnyebben járható út.


Egyébként az állati zsírok -> szív-érrendszeri betegségek összefüggése hipotézis szépen csendesen megdőlt, de a telítetlen növényi zsírok gyulladásfokozó hatása egy ígéretes és fontos kutatási terület jelenleg is.

2013. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj nem nagyon szeretem a zöldségeket csak párat pl: répa, meg a hagymák meg a krumpli ennyi ...
2013. ápr. 3. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, olyan ember kevés van aki ne szeretné a krumplit.


Felebarátom, ez szívás. Vagy megszereted, vagy húsokon kezdesz élni, vagy belevágsz a kalóriaszámolgatásba.

Kaloriabázis.hu meg orvoslexikonos kalória számító, builder.hu szálkásító diéta leírás.. én egyiket sem szeretem, de mivel elvileg Te mindenképpen olyan ételeket akarsz enni, amik nem annyira a mi emésztésünknek valók, ezeknek meg kell ugye tudni az energiatartalmát, hát hajrá! A szerencse, hogy erről nagyon sok iromány van, mivel ma az a hivatalos nézet, hogy az emberek nem szeretik a zöldségeket, és ezért megfelelő korlátozások mellett kell enniük liszteket, krumplit stb.

Ez is út, nem mondom hogy nem, 3 oldalt ajánlotta ha google-ba beírod őket mindhármat megtalálod.

2013. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszike
2013. ápr. 3. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!