Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van különbség különböző...

Van különbség különböző ételek azonos kalóriatartalma között?

Figyelt kérdés
Például ha 3 szelet fehér kenyér 567kcal, és 1 liter Cappy ananászlé pedig 530 kcal, akkor ez a két étel "egy kategóriába tartozik"? Úgy értem, hogy a 3 szelet kenyértől többet híznék szerintem, mintha csak ananászlevet innék, a kalóriatartalma pedig majdnem ugyanannyi.
2013. máj. 3. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
természetesen van. az egyik az ételek glikémiás indexe is eltérést jelent. a másik a tápanyag tartalma. tehát. adva van egy bizonyos kalória mennyiségű rízs és ugyan annyira kalória tartalmú csirke mell. a rizstele van ch-val a csirkében meg fehérje van. Szerintem a gyümölcs létől híznál többet. mert abban csak cukor található! ha még lenne kérdésed, szívesen válaszolok üziben :)
2013. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pont az ananászlétől hízol többet, mivel cukor. Gyorsan felszívódik, és nagy mennyiségű energiát ad. Ha nem épp egy teljesítmény túrán, vagy valamilyen kemény edzésen vagy túl akkor garantáltan zsírba megy. Persze lehet jönni azzal, hogy valaki 40 kilósan csupa ilyet iszik. Vannak ilyenek, de ha könnyen hízol, akkor nálad garantáltan zsír lesz belőle. De amúgy a fehérlisztből készült kenyér se sokkal jobb.

Az alacsony glikémiás indexű szénhidrátok és fehérjék ajánlottak az egészség érdekében.

2013. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ananászlé 100%-os, de persze tartalmaz cukrot, de figyelem a kalóriamennyiséget rajta. De például ha pizzát, tésztát vagy kenyeret eszem hasonló kalóriamennyiségben, mint gyümölcslevet, akkor nem ugyanúgy hízom el, nem?
2013. máj. 3. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont ezért nem értek egyet a "kalóriaszámolós" módszerrel, azért mert kalória értéken belül van, még nagy mértékű vércukor ingadozást indít be, és kb semmi látványos eredményt nem lehet vele elérni.Amúgy az ananászlének nézd meg az összetételét, 30 gramm szénhidrátból 29 cukorból áll.
2013. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem nagyon megy zsírba az ember esetében, más kérdés, hogy attól még gátolhatja a fogyást és elősegítheti a hízást, de ezt én sem értem teljesen.

Elég összetett dolgok ezek.

Ha lemozgod, semmiből nem lesz zsír.

Bizonyos dolgok ugyanannnyi kalóriatartalom mellett táplálóbbak, laktatóbbak. Ha jobbára üres kalóriát viszel be, a tested éhezni fog és többet fog akarni. Az inzulinszint és az éhség kapcsolatáról is szoktak regélni.

Nekem speciel az a jó, ha sok zsírt eszem, mert az remekül laktat és erőt ad, a szénhidrátbevitelem leesik és elkezdek fogyni, pedig nem szoktam, az amúgy teljesen máshogy működő párom szintúgy fogy.

Nem lehet kiragadva tekinteni ezeket, s számít az adott személy aktivitása és testi működése.

Van, aki jóllakik egy adag gyümölcstől, más megéhezik, az esetemben ez merőben napszakfüggő. Azt szoktam figyelembe venni, hogy egy étel mennyire tápláló a kalóriatartalmához képest (vagy akár attól függetlenül), hiszen akkor nem dobok utána még millió mást éhesen...

2013. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szénhidrát nem megy zsírba? Egyél minden nap fél kiló tésztát, meglátjuk hogy nézel ki fél év múlva
2013. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A szénhidrát nem nagyon megy zsírba az ember esetében, más kérdés, hogy attól még gátolhatja a fogyást és elősegítheti a hízást, de ezt én sem értem teljesen. "


Ez a mondatod önmagában ellentmondás, és a végén be is vallod nem is érted az egészet. Csak akkor nem kéne okoskodni.

A cukor, cukros dolgok önmagában szarok, kerülendők, mivel rendkívül gyorsan felszívódnak, megemelik a vércukrot. Innen nyeri a szervezet a gyorsan szükséges energiát. De mi történik, ha nem kell, és általában nem kell, mert nem edzünk egész nap. Ha nem kell, nem tud vele mit csinálni mint zsírba rakni. Egyedül intenzív edzésmunka után szállítja az izmokba, mivel azokban kifogyott a tápanyag.

Ezért van jelentősége az alacsony glikémiás indexű szénhidrátoknak. Ezek egyenletesebben szívódnak fel, lassabban növelik a vércukor-koncentrációt, van ideje a szervezetnek feldolgozni.

A kalóriaszámolgatás önmagában csak arra jó, hogy kordában tartsd magad, de mellé foglalkozni kéne az étel minőségével is.

Ugyanolyan kalóriatartalmú kristálycukor és brokkoli közül melyik az egészségesebb szerinted, és melyiktől fogsz hízni?

Ha kérdésed van írj

2013. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7:

Ja, nem vagyok szakember, de kismillió tudományos cikket írtak arról, hogy a szénhidrát zsírrá alakulása pár gramm naponta az ember esetében. DNL, de novo lipogenezis.

Viszont a hízás ennél bonyolultabb. El lehet hízni szénhidrátdús táplálkozással viszonylag gyorsan, de nem azért, mert a szénhidrát megy zsírba, mert az nem teszi azt, csak kismértékben. Ilyenkor a zsír megy zsírba, főleg, ha viszonylag keveset visznek be belőle, értékes, olcsón tárolható anyag, az okos test raktározza.

Ezt a részét értem, de ennél sokkal, sokkal bonyolultabb az egész. Már a DNL is genetika- és étrendfüggő, az IR-eseknél is fokozottabb, persze akkor sem okoz gyors, évi pár kilónál gyorsabb hízást.

Írni nem tudok, írd azt, az igaz. Igyekszem, de beszélni, írni is nehéz :P

2013. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6: Rengeteg szénhidrátot ettem évekig, tészta, csoki, kenyér, rizs, rengeteg méz, főleg este (plusz özön zöldség és valamennyi gyümölcs). Évente max. 1 kilót híztam, amennyit lehet is szénhidrátból egy normál embernek. Persze lehet, hogy ennek az 1 kilónak egy részét zsírból híztam, azt is mindig sokat ettem.

De ez csak én vagyok, ez nem bizonyít semmit s én személy szerint a szénhidrátszegény étrenddel szimpatizálok. De attól még a tudományos cikkeket sem tartom hazugságnak.

2013. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minőségi különbségek vannak táplálékok között, és ez jóval meghatározóbb mint a puszta 'kalóriatartalom'.
2013. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!