Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázison miért ilyen...

Kalóriabázison miért ilyen rossz a legtöbb étel kalóriatartalma?

Figyelt kérdés
Valami nagyon sok valami kevés. Pl a búzakorpa: 360 körül írja, pedig az csak 170
2012. szept. 23. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézted. hogy mekkora adagokra vonatkoznak? Mellesleg ne csak a kalóriát nézd. Pl a rizs kalóriatartalma magas, mert tele van egyszerű szénhidrátokkal, de remek fogyókúrás étel.
2012. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
100g-ra vonatkozóan írja ki, hogy 360. Ezért kicsit számolgatni kell, hogy hány g-ot írjak be, hogy a valós értéket írja be.
2012. szept. 23. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
A rizsben nincs egyszerű szénhidrát. Az egy komplex szénhidrátforrás. Az egyszerű szénhidrátok a cukrok. Nehogy már a rizs cukrot tartalmazzon.
2012. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak igaza van, elnéztem, azt akartam írni, hogy a rizsnek magas az energiatartalma, de első rangú szénhidrát. Elnéztem, elnézést.
2012. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy pár ételnél én is észrevettem hasonlót, de a legtöbb azért nagyjából a helyén van. Ami meg nagyon eltérő, azt be tudod írni saját magad is.
2012. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam már magam beírni például egy kész ételt. Úgy mentem el a receptet, hogy adag és mégis g-ra lehet csak menni amikor ki szeretném választani. Ezt hogy lehet megoldani?

Tehát pl. zabkását csinálok vízzel (hol kevesebbel hol többel) és 30g a zabpehely, kakaó 1 kk és kéri a g-ot is.

2012. szept. 23. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyankor úgy adod meg a grammot, hogy összeírod ugye a hozzávalókat, és hogy miből mennyit teszel bele. Ő összeadja az összes hozzávaló tömegét, amit beírtál. Aztán megkérdezi, hogy egy adag hány grammos legyen. Akkor az össztömeget elosztod annyi felé, ahány adagot szeretnél ebből. Tehát ha te egy adagnyi zabkását írsz össze a receptbe, akkor az az össztömeg lesz az egy adag.
2012. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!