Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezt a cikket találtam a...

Ezt a cikket találtam a kaloriaszámlálásrol de nem értem. Valaki segitene?

Figyelt kérdés

[link]



Most akkor ha 180 cm vagyok akkor hogy számolom ki hogy mennyi kaloriát kéne bevinnem ahhoz hogy 70 kilo legyek? Mert itt csak ha jol értelmezem azt irja hogy mennyit egyek a mostani sulyommal.És a kaloriabazis.hu is mást ir mint ez a cikk. Belezavarodtam.



2013. máj. 5. 02:23
1 2
 1/14 Simon0211 ***** válasza:
Elolvastam a cikket, nem mond marhaságokat. Egyetlen diéta sem a kitűzött testsúly szerint van felépítve! A diétában elfogyasztott tápanyagot mindig az adott testsúlyhoz igazítjuk. Minél nagyobb valaki annál több energiát igényel a test a mozgáshoz stb. Számolhatsz-e szerint magadnak egy kalóriaértéket. Én személy szerint azt szoktam javasolni az embereknek hogy nagyjából lőjék be a napi kalóriaigényüket, ehhez hasonló táblázatokkal, majd ezt a napi igényt csökkentsék 500 kalóriával. Átlagosan azt mondhatjuk h egy felnőtt férfi test 2000 egy női inkább csak 1500-2000 kalóriát igényel egy nap, ha za adott illető nem végez semmilyen sportcselekvést. Egy kiadós órás edzés alatt akár 500 kalóriát is elégethetünk. Szóval a sportoló férfi szervezete máris 2300-2500 kalóriát éget el naponta a sporttal együtt. Ez az ő napi igénye és ezt érdemes 500 kalóriával lecsökkenteni. Azaz 2300től2500-500=1800-2000 kalóriát érdemes naponta fogyasztania egy egészséges diétához. Ez persze csak egy felületes felvázolás. Egy ilyen diétával heti 1 kiló fogyás az ideális és az egészséges. Haskörfogatból pedig heti 1 cm. Így kiszámolva hány kilóra állsz a célodtól, nagyjából megkapod a hetek számát amit egy EGÉSZSÉGES diétába kell fektetni.
2013. máj. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lány vagyok csak nagyra nöttem köszönöm a válaszod :)
2013. máj. 5. 05:07
 3/14 anonim ***** válasza:

A képletet nem érted, vagy mit?

Ezt?

18-30 év között: (14,7x testtömeg + 496) naponta

2013. máj. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként megjegyzem, hogy én nem vagyok vékony, de sose bírtam olyan sokat enni, hogy az állítólagos alapanyagcsereigényemet is elfogyasszam minden nap...:D
2013. máj. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a képletet nem értem hanem azt irja hogy a képlet az a testsuly fentartásához szükséges kaloriák számát adja ki én pedig azt akarnám valahogy kiszámolni hogy mennyi az a kaloriaszám amit akkor kell betartanom ha a 70 kilot akarom elérni.
2013. máj. 5. 05:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Előbb ki kell számolni evvel a képlettel az alapkalóriaszükségletet. Eddig megvagy?

Utána ezt kell továbbszámolgatni. Hol akadtál el?

2013. máj. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt is kéri, mennyi a testzsír-százalékod, mert 30%-ig más módszer van, mint a fölött.
2013. máj. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha beírod az adataidat és a célodat ez az oldal kiszámolja helyetted fejtörés nélkül:

[link]

2013. máj. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kaloriabazissal már probáltam az 800 kaloriát enged meg és elvileg minimum 1200 kell ugye.
2013. máj. 5. 06:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát ott akadtam el amikor tovább kell számolgatni hogy akkor most ott mit számolgassak ha nem szépen lassan le akarok fogyni majd fél év mulvára hanem minél gyorsabban, a megengedett keret minumom akkor mennyi? A testzsir százalékom pedig 30 alatti
2013. máj. 5. 06:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!