Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most regisztraltam a kaloriaba...

Most regisztraltam a kaloriabazis.hu-ra. Milyen CH, F es ZS ertekeket adjak meg, ha fogyni szeretnek?

Figyelt kérdés

165 cm es 68 kg vagyok. A napi kaloriakeret 1274.

Valahol olvastam, hogy a testtömeg alapjan lehet kiszamitani, mennyi szenhidratra van szüksegünk, tudja valaki? A többi erteket is ki lehet szamitani?

Köszi!


2013. júl. 4. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs ch keret. Minél kevesebb, attól függ mennyi zöldséget eszel. Attól függ mennyivel laksz jól.


Ezért nehéz tervezni és kalkulátorokat használni. Mert nem természetes, most érezni fogod mennyire.

2013. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámítani, mert nem Egy Igaz Út létezik, de az emberek is különbözőek, a testük, az ízlésük...

A minimumértéket sem csak a testtömeg határozza meg, de az még valamivel biztosabb. De hogy valaki melyik makrotápanyagra helyezi a hangsúlyt, az választás kérdése. Egyesek lándzsát törnek a CH mellett, pedig az egészség és fogyás szempontjából is képes nehezíteni (nem mondom, hogy főleg szénhidráton nem lehet élni egészségesen, csak hogy nehezebb, feltételei vannak, tudni kell, mit csinál az ember... kevésbé bolondbiztos), s szénhidrátból nincs is olyan sokra szükség, mint ami a népszerű álláspont...

(Ha nekem kellene grammokat mondanom, hasonló magasságra és súlyra s az én saját életemet, lehetséges étrendemet alapul véve 60-70g fehérjét és 40-70g szénhidrátot írnék (a fehérje lehetne több, de számomra az irreális), de enni igazából számológép nélkül szoktam. Rossz lenne hátat fordítani az érő cseresznyéknek, mert este van és már ettem 75g szénhidrátot aznap :D Valószínűleg nem lennék elégedett a nappal, de erről nem a cseresznye tehetne :P)

2013. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!