Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kcal:700, zsír:25% Ez mit jelent?

Kcal:700, zsír:25% Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Egy keményebb edzés után ezt írja ki a pulzusmérő órám. Ha a 25%-a megy zsírból akkor a többi honnan? Vércukor? Akkor most melyiket kell beleszámolni a diétába? Tudom, hogy nem ilyen egyszerű mert utána is égeti a zsírt a mozgás.. De a napi kalóriabevitel meghatározása szempontjából fontos lenne, hogy most 700 kcalt mozgok le vagy csak 175-öt egy ilyene dzés alkalmával.. Köszi
2013. júl. 5. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Te az óra vagy akármi alapján tényként kezelnél olyan fiktív dolgokat, amiket nem lehet tényként kezelni.

Ezzel nagy hibát követsz el. Nincs igazi számítható alapja a kalóriafogyasztásnak, így arra energiát pocsékolni hogy ezt számolgatod nem hasznos.


Annyit kell enned amennyivel jóllaksz, és olyan ételeket amik táplálnak nem pedig lassítanak, zsírosítanak.


Ha az óra pontos lenne (ami már a valóságtól elvont feltételezés) akkor 700 kcal-t használtál volna el a mozgással. Hogy 25% zsír (a többi glikogén) nem tudja egy primitív kis készülék! Ha jóshoz elmész, hasonló mód hiteles válaszokat adhatna mint a pulzusmérő óra.

2013. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azt jelenti, hogy a 700 kcal 25%a ment le a zsírodból, tehát 175 kcal-át adó zsír. Ezt osztod 9-cel, 19,4 tehát nagyon elméleti szinten 19 gramm zsírt égettél el. A többi valószínű a raktáraidból ment le. Ha sok ch-t eszel, ami nem kell a szervezetednek a létfenntartáshoz, akkor zsírként raktározódik el. Ezt kell szépen lassan edzéssel ledolgoznod. Én az alacsony intenzitású mozgás híve vagyok. Nem terheli meg túlságosan a szívedet és a zsírraktáraidat mozgósítja!

Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!