Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan nyomjam el az éhséget?

Hogyan nyomjam el az éhséget?

Figyelt kérdés
mikor megeszem a megfelelô kalória értéket, utána mégis éhes maradok, pedig nem kéne már ennem. mit tehetek ez ellen?
2013. júl. 27. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az éhség a tested jelzése, nem azért van, hogy elnyomd. Én ha éhes vagyok, eszem.


Lehet, hogy ami szerinted a megfelelő kalóriaérték, az igazából rém kevés, a tested pedig okosabb nálad.


Lehet, hogy az adott pillanatban kivételesen több energiára van szükséged.


Lehet, hogy valami tápanyag hiányzik, azért vagy éhes, elvégre a testnek nemcsak kalória kell, nem mindegy, miből tevődik össze.


Ha megkap mindent a tested, akkor is lehet, hogy indokolatlanul, de éhes vagy, mert pl. a sok szénhidrát megcibálja az inzulint vagy tudom is én, de nekem tipikusan a szénhidrátdús táplálkozás tud egész napi éhséget okozni 2600 kalória mellett is... Macerás, de rá kell jönni, hogy mit egyél, hogy jól is lakj.


Persze bizonyos dolgok telítenek s a valódi, indokolt éhség kivételével elnyomják az éhséget, szerintem ez emberfüggő, hogy mi jó erre.

2013. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet nincs elég folyadék (víz) vagy tényleg valami tápanyag hiányzik, vitamin vagy ásványi anyag. Meg a cukros lisztes kaják után van ez.

Mit szoktál enni?

2013. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!