Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van ennyire belassulva...

Miért van ennyire belassulva az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Durván másfél hónapja fogyózom, van látszata, érzem is a ruhák miatt, hogy lóg rajtam egy csomó. (75-ről 70-re mentem le.) A kalóriaszámolós módszerrel csinálom, azaz mindent lehet, csak mértékkel. Nem is éhezem, tényleg nagyon bejön ez nekem. Csak egy valami aggaszt, a "nagydolog". Kb. 2-3 naponta jön csak rám. Holott előtte minden nap voltam, volt, hogy 2x is. Persze olyankor tetemes mennyiségű tésztát, rizst, krumplit és édességet fogyasztottam, szóval került belém "anyag" rendesen. Most, hogy minden ki van mérve, ugye sokkal kevesebbet eszem. Ez lehet az oka? Azt is hozzá kell tennem, hogy minden nap eszem 20-20 dkg valamilyen nyers zöldséget, gyümölcsöt, 5 dkg teljes kiőrlésű kenyeret, tehát rostokat fogyasztok, és mégis be van lassulva az anyagcserém. Próbáltam a zöld teát, mályvateát, mintha meg sem ittam volna, semmi hatása nem volt, amiről az emberek írnak neten.

Volt valaki hasonló cipőben? Vagy tudtok nekem ajánlani valamit amitől pörgősebbre vehető a dolog? (Tudom, a sport is fontos lenne, csak nehéz lenne beilleszteni a hétköznapjaimba, fősuli meg nyelvvizsga felkészülés meg minden ilyesmi mellé...)

Köszi a válaszokat előre is!


20/L



2013. okt. 25. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A lassu anyagcsere azt jelenti, hogy a test kevesebb energiat eget a mindennapokban, semmi koze nincsen ahhoz, hogy milyen idokozonkent vegzed a nagydolgodat.


Amikor kevesebbet eszel akkor evidens, hogy kevesebb taplalek is megy vegig az emesztorendszereden, de ahhoz, hogy egyben tavozzon nagyobb mennyiseg kell, ezert ritkabb a szeklet urites. Ez teljesen normalis, de ha teged zavar, akkor egyel tobb rostot, zoldseget.

2013. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek elsővel.

+ én észre vettem magamon, ha relatíve sok ( pl. minden reggel) "nyuszi bogyót", vagy müzlit eszek lassul az anyagcserém, hiába futok, mozgok rendesen és eszek rostosat :S

2013. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Müzlit eszem, de csak ritkán 2 héten belül olyan 3-4x szoktam reggelire. Hát akkor ez van, el kell fogadjam ezt. :) Csak fura, hogy eddig volt az a napi rutin, ami most 2-3 napivá konvertálódott át.
2013. okt. 26. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:
A folyadék mennyiségén sok múlik. Én vizet iszom 2 litert. Nekem segít a fogyókúra melletti nagydologban.
2013. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy napi 2 liter nekem is alaphangon megvan a vízből.
2013. okt. 27. 08:51
 6/6 anonim válasza:
Próbáld ki a szálas maté teát, az is felpörgeti rendesen. Csak ne túl sűrűn idd, mert hozzászokhat könnyen a szervezeted.
2013. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!