Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Le akarok fogyni, és lenne...

Le akarok fogyni, és lenne néhány kérdésem, ötletek?

Figyelt kérdés

Most beregisztráltam a kalóriaadatbázis.hu-ra, hátha ez segít, de még lenne egy csomó kérdésem. Tisztába vagyok vele, hogy 24kg-t nem 2 hét leadni, nem is a gyors fogyás a cél. Akik kalóriát számolnak azok gondolom előre elkészítik a heti menüt. Én is úgy gondoltam, hogy összeírom minden hétvégén, hogy mi lesz a kaja. Nagyon kacifántos ételeket nem fogok tudni készíteni, mert az anyagi keretem is korlátozott és az időm is.

Szerintetek mennyiből jön ki egy heti étkezés 1 főre, ha kb. 1200kcal-t eszik 1 nap? Csirkemellet sertéshúst illetve vadhúst nem kell venni, mert az van, mást meg nem szeretek. :) Inkább a zöldség érdekelne, hogy kb mennyiből jönne ki 1 hétre? Mozogni is akarok többet, bár az időm elég korlátos, de otthon a szobában különböző gyakorlatokat szeretnék, gimnasztikai labdával meg ilyenek. Futni utálok, szóval minden nap nem akarok inkább heti 1-2x, inkább bicajozok.

Reggelire jó lenne a zabpehely? Ez a sima préselt zabszem lenne, és mondjuk joghurttal, gyümölccsel. tízórai egy gyümölcs ebéd vmi saláta vagy vmi főtt étel. uzsonna zöldség vagy gyümölcs vacsora könnyű saláta vagy ilyesmi.

Mindenféle tanácsot adhattok, nagyon fontos lenne! :) Köszönöm előre is, és elnézést, hogy ilyen össze-vissza lett leírva. :)



2013. nov. 1. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam kiszámolni előre az egész hetem, mert az unalmas lenne, na meg bármikor bármi közbejöhet.

Maximum 1 napra előre találom ki mit akarok enni, de van olyan, hogy reggel még azt sem tudom mit reggelizek.

Szóval csak azt akarom mondani, hogyha egy hétre előre tudod mit eszel abba hamar bele lehet őrülni. Én annak a híve vagyok, hogy inkább kitalálom, hogy éppen mit kívánok és akkor a fogyózás ellenére is jóízűen tudok enni a keretemen belül. De ha előre eltervezném nem biztos, hogy azt kívánnám és így hamar be lehet bukni egy fogyózást ha sosem azt eszed amit szeretnél.

Egyébként amiket leírtál szerintem jók.

Sok sikert!

2013. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Én is használom az oldalt, és nem tervezem meg az étrendemet. Az a lényege a kalóriaszámlálásnak, hogy szabad vagy. Nem 'kell' reggelire zabpelyhet enni. Persze ehetsz, mert egészséges, de ehetsz teljes kiörlésű kenyérből szendvicset is. Ha 24 kilót akarsz leadni, akkor úgyis elég magas lehet még a kalória határod. Én 1500 kalóriából simán jóllakom úgy, hogy még egy kevés nasi is belefér. És tegnap pl. mirelit pizzát ettem. Egy hónap alatt így 2 kilót lehet leadni kb. Neked eleinte biztosan gyorsabb lesz, hiszen minél több a fölösleg eleinte annál gyorsabb a fogyás, aztán majd lassul és egyben a kalóriát is csökkentened kell majd folyamatosan, de ezt az oldal számolja neked.


De az 1200 nagyon kevés! Tuti nem annyit engedélyezett neked az oldal! Így éhezni fogsz és feladod. Szerintem először az alap kcal égetésed alá max. 300 kalóriával menj. Lassabban fogsz fogyni, de nem adod fel és ha sportolsz is mellé, az meggyorsítja a folyamatot. Ne eszetlenül csapj a közepébe, úgy nem fog menni, ezt garantálom.


1200 kalóriát a 160 centis 50 kilós nővérem eszik!!!! Azt ne kérdezd, hova akar még fogyni, ő tudja. Ja és ő is sportol mellé, hogy többet ehessen.


Szóval ez így nagyon rossz, ahogy belecsaptál. Az étkezés meg nem lesz drágább ugyanazt eheted, mint bármikor, csak kevesebbet, tehát olcsóbb lesz, mint eddig. Jó érdemes teljes kiörlésű kenyeret venni, sovány tejet, meg a zöldség köret is jó ötlet, de ezek nem drágák, főleg, ha mindig az éppen aktuálisan olcsó zöldségeket veszed. De könyörgöm, felejtsd el az 1200 kalóriát 25 kilós túlsúllyal.

2013. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat. :) Akkor én olyan 1500kcal-lal kezdjem? Azért gondoltam megtervezni a menüt,mert ugye be kell vásárolni. De persze ha úgy van kedvem akkor cserélek. Meg próbálom változtatni. Az a baj h a család a húst hússal preferálja és ezen kéne változtatni. :) A párolt zöldséget hogyan készítsem el?
2013. nov. 1. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!