Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szükségem lenne a segítségetek...

Szükségem lenne a segítségetekre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár hete már próbálok fogyni, odafigyelek mit eszem, a mozgás rendszeresítése még folyamatban van. Viszont egyre nehezebb... Már nagyon unom az ételeket, amiket eszek, elmegy a kedvem az egésztől ha belegondolok, hogy alig van pár étel ami nem árt. Zöldség, hús, tojás- ezek az alapelemei az étkezésemnek, meg valami meleg főétel, leves.

A problémám az, hogy a zöldségektől már lassan kezdek megundorodni. Reggel az uborkától már kirázott a hideg, de a paradicsomot se kívánom, amit eddig imádtam. Az a baj, hogy mennyiségileg így is keveset eszek, mert nagyon nehéz összeválogatni, hogy az étel minősége is megfeleljen, próbálom minimalizálni a szénhidrátot. Rengetegszer olvasom, olvastam, hogy 1000-1200 kcal alatt nem szabad táplálkozni, nagyon félek attól, hogy lelassul az anyagcserém. Viszont nem tudok többet enni, és ha a szervezetem jelez, hogy oké, köszi, elég volt, nem kell több, akkor már nem érezném helyesnek, hogy magamba erőltessem, ami meg 'feltornázná' ezt a számot, az tele van cukorral. Így sem koplalok, négyszer eszem, éhségérzetem csak ebéd előtt van, de azt meg a hazaérésem befolyásolja, nem a saját döntésem.

Próbálok emellett annyi fehérjét bevinni, amire lehetőségem van, bár örülnék, ha adnátok ötleteket, hogy húson, tojáson, zöldségeken kívül mivel lehet ezt még.:)


2013. nov. 6. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vegyél tejsavó fehérjét, ezerféle ízben lehet kapni, földobja az ember diétáját.

Reggelire szinte már nem is tudok elképzelni, mint tejsavó shake-et zabpehellyel, este lefekvés előtt is iszom egyet (zabpehely nélkül).


Ha van 2-féle ízed, pl. csoki és vanília, akkor már van 3-féle ízed: csoki, vanília, vaníliás csoki.

Ha kávézol akkor a kávét is belerakhatsz a fehérje shake-be, így már lesz összesen 6-féle ízed...

2013. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is többé-kevésbé igyekszem minimalizálni a szénhidrátot, viszont ehhez nálam teljesen logikusan a zsírdús táplálkozás passzol, hiszen valamiből energiát kell meríteni :) A zöldségeket sosem unnám meg, viszont olajos magvakat is eszem (a fehérjebevitelemhez is hozzájárulnak). Húst szinte semmit. A gyümölcs is segít, mégis kalóriadúsabb, mint a zöldség s ha nem akarunk extrém alacsony szénhidrátszintet, például napi 1-2 körte belefér, nekem segít a jóllakásban :) S elég hedonista dolog is. Úgyis szezon van, kár lenne kihagyni :D

1200 kalóriát egy egészen kis térfogatú reggelivel túl tudok haladni a tömény kis ételeimmel...

Tényleg szeretem a zöldségeket, kilószámra eszem őket, de velük jóllakni nekem se igen menne, kellenek kalóriában dúsabb ételek is.

2013. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a reggeli tejsavó-zabpehely kombóba rakhatsz gyümölcsdarabokat is, főleg ha valamilyen gyümölcs ízesítésű fehérjét eszel, de pl. a vaníliáshoz a legtöbb gyümölcs illik.
2013. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Én járok futni meg este edzek de viszont ugyan ugy eszem mint eddig de csak napi 2-szer eszem ebêd+vacsora és edigg 2 hét alatt fogytam 3-4 kilot

Nem tudom hogy csak az én szervezetem ilyen vagy mem...

2013. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hallottam már fehérje porokról (első, erre gondoltál? nem vagyok tájékozott ezekben) viszont van bennem némi félelem ezekkel kapcsolatban.

Második, te miket szoktál enni?

Megint lesokkoltam ma magam, mert én úgy érzem, hogy teljesen normálisan ettem, mégis ma 553 kcal lett belőle, 44 g fehérjével, 72 g szénhidráttal és 9 g zsírral. Nem tudom, mi számít extrém értéknek. Pedig a fehérjebevitelre most jobban figyelek, mint valaha, ezelőtt össze se merem számolni, mennyire más arányok voltak.

Gondoltam még a natúr joghurtra, ha valamivel javult az alakom helyzete, bővíteném az étkezési szokásaimat gyümölccsel. Túrót szoktam enni emellé.

2013. nov. 6. 22:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezelőtt minden tavasz végén voltak sikeres-sikertelen kísérleteim (egy darabig működtek, beköszönt a nyári szünet én meg a napi rutin nélkül elengedtem magam), bár akkor inkább keveset ettem, és azt hittem jó ötlet délután kettőig egy joghurttal vagy almával ellenni... Az is működött valamennyire, csak a kitartásom nem, most meg meglátom, hogy ez hat-e. Egyébként én is 3 leadott kiló körül járok, de még elégedetlenkedek. Igaz, olyan 3 hete csinálom és a múlt hét katasztrófa volt, most azt kellene valahogy jóvá tennem.
2013. nov. 6. 22:59
 7/18 anonim ***** válasza:

Én elég speciálisan eszem, legalábbis sokan bizonyára így gondolhatják, leginkább a vega paleóhoz állok közel, bár mindkét eleméből kilógok kicsit, de nem számottevő mértékben, ha a kompromisszumos paleót tekintjük. Ennek megfelelően zöldség, gyümölcs, olajos mag, tojás, kemény sajt, zsír a választék. Mivel nem jutok hozzá akármennyi házi tojáshoz s drága és időigényes lenne zöldséggel jóllakni, erősen építek az olajos magvakra (a fogyasztásukra vonatkozó javaslatokat olykor messze meghaladó mértékben). Most épp magkenyér-korszakom van, annyira kényelmes (szeretek főzni, de volt idő, amikor elég sok órát töltöttem a konyhában naponta és másra is kéne idő). De persze sok zöldségételt eszem, gyakran abban is van olajos mag és/vagy tojás. Elég változatos dolgokat ki lehet hozni ebből a pár ételcsoportból, az ember nem is gondolná.

Ha már a súlytartásnál tartanék, tuti gyakrabban ennék rizst és kölest, sőt még kevésbé paleós dolgokat, de most fixa ideám, hogy jobb a szénhidrát viszonylag alacsonyan, az is inkább zöldségből és olajos magból.

Nekem ez így bejön, kellemes és elegendő energiát ad. Vannak, akik nem bírnák, ahogy én az ő étrendjüket :)

2013. nov. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Olyan étkezést kell kialakítanod, amit egy életen át tartani tudsz. A mostani nálad nem az...


" ma 553 kcal lett belőle, 44 g fehérjével, 72 g szénhidráttal és 9 g zsírral."


Ez baromi kevés! Ne sanyargasd magad, egyél jókat, olyat, amit szeretsz. Ha kenyérre vágysz, egyél, de fehér helyett teljes kiőrlésűt. Ha csokiért őrülsz meg, egyél meg pár kocka étcsokit, mindenféle bonbon helyett, stb, stb. (Majd biztos jönnek olyanok, akik szerint beledö.glesz a kenyérevésbe.)

2013. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Zsír? Tojás? Reggeli sült kolbász?


Igen, a reggeli hideg uborka valóban nem az első dolog, amit az ember emésztése kíván. Jó, a zsíros kaja sem mindig, mert elszoktunk tőle de vissza kell szokni.


Egyébként érdemes legalább fél tucat zöldséget variálni, sütni főzni párolni, jobban fűszerezni, ezzel enni azzal enni. Nem csak a megunás miatt, hanem mert pl. nyáron könnyű ráállni minden nap finom paradicsomra, csak annyi lektin van benne hogy minden nap fogyasztva szétnyírja a bélfalat.


Tehát változatosabban, finomabban és zsírosabban kellene enni, több hússal/tojással.


Lónyál proteinporokat mellőzném, élelmiszeripar ritkán csinál jót, és még akkor is sz.ar lesz. Tehát próbálj meg inkább igazi fehérjeforrást találni: húst, tojást, halat.


Más ötlet nincs, ugyanis nem kell annyi fehérjét megenned mint egy éhes 300 kilós oroszlánnak, mert néha ugyan elfelejtjük, de félig növényevők vagyunk, és egyáltalán nincs olyan brutálisan magas fehérjeigényünk. Ha közben van elég zsír..

2013. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen a fehérjeporokra gondoltam, de nem az ellenőrizhetetlen forrásból származó sz.arokra, hanem a minőségi, (sport)boltokban kapható tejsavóra.


Érdekes, hogy pl. a t.urbó diétás portól senki nem fél, pedig az az egyik leggyengébb minőségű ilyen készítmény aranyáron.

A legócskább szójafehérjéből (41%) és a szinte semmire sem jó gyümölcscukorból (46%) készül, fél kg-ot adnak 7 ezerért (ennyiért 1 kg 70-80% fehérjetartalmú tejsavót lehet venni, ami nagyobb kiszerelésben fajlagosan még olcsóbb).

Mindegy, biztos jó a marketingje, a minőségi tejsavónak meg rossz, mert azt a koxoló kigyúrt állatok isszák...


A tejsavó azért is jó, mert összekeverheted túróval natúr joghurttal és nagyon finom desszerteket kapsz, amik egészségesek, nem hizlalnak (csak ha túl sokat eszel).

A csokis tejsavó + túró olyan, mint a túró rudi. :)

De süthetsz süteményeket is, rengeteg recept van fönn a neten (főleg sport oldalakon).

2013. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!