Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem kezd el tartalékolni a...

Nem kezd el tartalékolni a szervezet ha valaki éjjel is sokat van fenn de nem eszik?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kisfiam és gyakran ébred éjjel sokszor órákat vagyok fenn vele , van mikor 1 órát alszom 1 órát vagyok ébren van mikor 3 órát alszom fél órát vagyok fenn,a lényeg hogy gyakran szoktam érezni hogy éhes vagyok.

De nem eszem ,és nem éhséggel ébredek hanem idővel leszek éhes.

Aránylag azé könnyen vissza alszok éjjel mert örülök hogy alhatok.

Nappalra már aránylag tudom kontrollálni az étrendet úgy hogy nem is vagyok éhes csak este fele.



2014. febr. 5. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A novekedesi hormon ejszaka termelodik, ami segit fiatalon tartani, a sejteket megujitani, fitten tartani a tested, es nem utolso sorban az inzulint, a zsirt raktarozo hormont is leszabalyozza. Ha nem alszol eleget, akkor kevesebb novekedesi hormonod termelodik (ahogy oregszik az ember annal kevesebb termelodik egyebkent is) es es lassu elhizashoz vezethet. A legtobb idos embernek magasabb a testzsir szazaleka, mint fiatalon, meg akkor is, ha nem valtoztat az eletmodjan, ez a novekedesi hormon hianyanak/alacsony szintjenek tudhato be, mely mar nem kepes kordaban tartani az inzulint, igy tobb zsir raktarozodik el.


Ha hosszu tavon nem alszol eleget, akkor annak lehet hizas a kovetkezmenye, meg akkor is, ha nem eszel tobbet. Errol angolul itt olvashatsz tobbet: [link]

2014. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsanat, a "A novekedesi hormon ejszaka termelodik" helyesen "A novekedesi hormon ejszaka, alvas kozben termelodik"
2014. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az éjjeli éhség is hormonális jelenség (normális esetben éjjel nem éhes az ember, alvás közben) és más hormonális zavarokkal is jár a kialvatlanság.


Igen, rá lehet fogni a hizlalást is mivel az inzulin érzékenységet is negatívan befolyásolja. Meg úgy mindent. :/

2014. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Óó 1. válaszoló látom igen komolyan írt!! :)
2014. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De én nem alvás közben vagyok éhes hanem amikor ébren vagyok, mivel éjjel elég gyakran szoktam ébredni babámhoz.

És ha azt nézzük akkor 12 óra hosszán keresztül nem eszem.

Mert estétől hajnalig nem eszem még akkor sem ha felébredtem.

Ettől is lehet hízni?

Vagy azért mert bepótolom az éjszakai nem evészeteket nappal?

2014. febr. 5. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:
A hormonzavartól lehet hízni, amit a nemalvás okoz.
2014. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minimum 7 óra alvás szükséges ahhoz, hogy ne nőjön meg az étvágyad, ami miatt feleslegesen ennél, így híznál. Viszont csecsemővel ez nem oldható meg, de amint átalussza az éjszakát, te is normálisan tudsz majd aludni, a tested visszatér a normális állapotba. Most ne törődj a hízással.
2014. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért paleo étrend mellett nem kell olyan hatalmas hízástól tartani.


Apuka is tud babázni este, a férfiak hormonrendszere van hogy úgyis stabilabb. Persze nekünk is kell pihennünk.. de fel lehet osztani.

2014. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És aki megszakítva alussza át az éjszakákat?

Úgy értem hogy valaki óránként megszakítja az alvást, mert mondjuk fel kell ébredni mert sír a gyermek.

2014. febr. 7. 07:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem alussza át az éjszakát.
2014. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!