Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy jön ki a napi kalóriamenn...

Boldogsággyerehaza kérdése:

Hogy jön ki a napi kalóriamennyiség?

Figyelt kérdés

ha tartom a a napi 2g/tsk fehérjét, 1,5g/tsk szénhidrátot és 40g zsírt, az a 63kg-ommal csak 1218 kalória.. ami kevés az anyagcseréhez plusz sportolok is, ugyhogy borzasztóan kevés..


hogy csináljam hogy legalább 1600 legyen?

nem birok már többet enni, de ha muszáj, akkor meg valamit átlépek..


2014. márc. 17. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, nemtudom honnan vetted hogy 95g szénhidrát az 1218 kalória, vagy nem értem hogy jött ez az adat. Nah mindegy, nézz rá erre a kalkulátorra [link] de csinálni kell és az eredményekhez alkalmazkodni. Senki se fogja neked pontosan megmondani hogy te 1678,2 kalóriát fogyassz naponta.


Elkezded 2g/tskg szénhidráttal és ha a fogyás nem lessz heti 0,5-1 kg akkor csökkented a ch-t. De mehet a kalória számlálás is nekem mindegy. Súlyzós edzés nemártana, vagy valami keményebb izommunka hogy diéta alatt ne nagyon az izomból fogyj, meg persze napi 4-5 étkezés főleg lassú szénhidrátokból.

2014. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kalóriaszámlálás esetén 1g fehérje 4, 1g ch 4, míg 1g zsír 9 energiát termel.. tehát szorzással jött ki ;)


heti 4 súlyzós edzésem van és 2 kardió..


kicsit kemény volt a stílusod ;) de azért köszi!

2014. márc. 18. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen? Nem volt szándékos :D


Amúgy a lényeg hogy nagyjából belövöd a szénhidrát és kalóriabeviteled, aztán majd igazítod a mennyiséget ahogy változik a mérleg (centit és tükröt is figyelve). Edzésnapon mehet valamivel több szénhidrát, fogyásnál meg inkább aerob edzést szoktak ajánlani 40-60 percig (éhgyomorra mégjobb) mert ez az edzésfajta ami leginkább a zsírból nyeri a mozgás közben az energiát. Kardiónál az intenzív mozgás miatt fehérjéből építkezik a szervezet. Esetleg ha bírod a futást, kipróbálhatod az intervallum edzést (én utálok futni)

2014. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen!:)


rá fogom hagyni ezt a nagyon pontos kalóriaszámlálást, mert valami nem stimmel és már felb*sz :) pedig figyelem a szervezetem, hogy mire h reagál de nem jövök rá.. viszont már hozzászoktam a tiszta étkezéshez, úgyhogy ugyanúgy folytatom.. neem is tudnám már elképzelni hogy ne így egyek:)


látom, hogy változok, körvonalazódnak a kis izmok :D csak a háj húzhatna lefele gyorsabban :D és ez keserített már el..


köszi a megerősítést, pont a napokban kacérkodtam az intervall futással. ma pihenőnapom van, de holnap akkor azzal kezdem.. valami csak beindítja már végre a fogyást:) remélem ez lesz az!!:))))

2014. márc. 18. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!