Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát kéne ennem egy...

Hány kalóriát kéne ennem egy nap? Ötletek hogy mit egyek esetleg?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, elég köver, 170 cm 80 kg. Szeretnék lefogyni, sokat sportolok most, edzek, de az étrendemen is változtatnom kellene. Nem tudom, menyi kcal-t egyek egy nap? Nézegetem az ételekett mi mennyi, de nem tudom, hogy sok-e. Pl. Egy jóreggeltben (a 4 kekszben) van225 kcal. Ilyen kis piritosokban 220g-os és 100 g az 397 kcal. De ezt mondjuk jó sokaig eleszegetem, 36 db van benne. Vagy ez túl hízlaló? Reggelire csak azt tudom enni amit itt adnak (szendvicsek vagy péksütik) vagy ilyen jóreggelt féléket. Ebédre is az van amit otthon elémraknak de próbálok keveset enni vagy csak azt a részét ami nem olyan hízlaló. Vacsira barnakenyerböl 2 piritos jó? Úgy 7 fele. Esetleg ha a nap folyaman megéhezek még akkor eszek valami almát vagy narancsot. Èdességeket nem eszek max nagyon ritkán 1 kocka valamit. De próbálok nem enni. Ès mindig csak vizet iszok. Ez az étrend így milyen? Örülnék mindenféle étkezési tanácsnak, esetleg konkrét kajáknak. De elsôsorban a kérdésem hogy hány kcal-t kellene ennem egy nap?
2014. márc. 25. 07:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a kalóriabázis.hu oldalára, ott mindent megtudhatsz, azt, hogy mennyi kalóriára van szükséged és milyen összetételben, mit célszerü sportolni, hogyan kellene étkezni. A régebbi felhasználók igen sok ötlettel és tanáccsal segítenek is neked.
2014. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
6%

Kalorimetrikus megközelítéssel kérdéses hogy mire fogsz menni. Magyarán mindegy mennyi kalóriát eszel, ha péksütiket meg szendvicset eszel (és hasonló búza ételeket) akkor még mindig ott vagy, hogy állandóan mérgezed a tested ahelyett hogy táplálnád :/


Továbbra is a friss zöldségek, hús, gyümölcsök, olajos magok, gombák, halak, tojás a tápláló ételek.

2014. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

abaszolút mértékben egyetértek MinimorRris válaszával. a kaja minőségére menj rá, ne a kalóriákra. pl. jóreggelt iszonyat rosszat tesz. tiszta cukor meg szénhidrát, nagyon egészségtelen. ha nincs más választásod, inkább egy szendvics mint jóreggelt vagy péksütik.


vacsira ne kenyeret egyél üresen, hanem mondjuk natúr joghurtot, sovány sajtot, túrót és/vagy sonkát. és sportolj.

2014. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Speciel szerintem annyit kell enned, amennyivel jóllaksz, nem egy fiktív számot követni. Fontosabb, hogy mit eszel (pontosabban ha rendesen eszel, akkor a tested, ha kicsit is normális, nem fog éhségjeleket adni, ha nem hiányzik neki semmi). Amit írtál, az nagyon nem jó, alapból sem, nemhogy fogyáshoz. Remélhetőleg az ebéd normálisabb, arról nem tudunk semmit. De reggelire, vacsorára és napközben masszívan szénhidrátot enni... Nem nyerő. A gyümölcs teljesen OK lenne, ha nem gabonát ennél reggel és este is. Jobb lenne rántottát zöldségekkel, az miért kizárt? Nem lehet megmondani annak, aki ételt ad Neked, hogy picit más legyen? Így nagyon nehéz lesz. A kalória ilyen étrend mellett tényleg nem oly fontos, kivéve olyan szempontból, hogy ha már ilyeneket eszel, kevés kalóriával tudsz csak fogyni, de az nagyon rossz, egészségtelen irány, ha kevés és rossz az étrended, sanszos, hogy nagy hiányod lesz bizonyos tápanyagokból. Lehet, hogy így is van, nem tudok eleget arról, hogy konkrétan mit eszel.
2014. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

A biztos fogyáshoz vezető út

Én javaslom, hogy konditeremben edz

1 Tervezned kell magadnak egy megfelelő étrendet, amit be fogsz tartani, amíg el nem éred a kíván testsúlyt.

2 Egy megfelelő edzésterv kell lehetőleg heti 4 napos bontásban, kardió és formásító gyakorlatokkal.

3 Kő kemény akarat kell és erős elszántság, hogy végig tudd csinálni.

Gondolj bele, ha másnak sikerült neked miért ne sikerülne?

2014. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem péksütiket meg szendvicset eszek reggel, pont ezt magyarázom, hogy vagy azok, bár amúgy se szertem a péksütiket szóval maradjunk annál, hogy vagy szendvics vagy ilyen keksz félék, mint a jóreggelt. Ma pl. jóreggeltet ettem, 3 db kekszet, de teljesen jól laktam vele, elvileg az nem sok kalória. Most fogok majd enni valami ebédet. Valószínűleg spenótot egy fél csirkemellel mert ennyi kaja van össze-vissz itthon épp :D Tovább még nem tudom mit eszek, ha éhes leszek, van itthon narancs, egyet lehet eszek később, vacsorára meg nem tudom mit egyek. Ha ennék 2 bakonyi barna kenyeret (ilyen kicsi, szeletelt toastkenyér) az rossz lenne? Vagy inkább rántottát?


Nem tudnátok akkor mondani ételeket, amiket így egy nap ehetnék? De annyit tudni kell rólam, hogy semmilyen zöldséget, halat és túrós dolgot nem vagyok hajlandó megenni :D A többi jöhet. Ja amúgy még ilyen light csokipudingot szoktam enni, de az tényleg nem túl hízlaló.

Az a baj a joghurttal vacsira, hogy azzal aztán biztos nem lakok jól..

2014. márc. 25. 14:45
 7/25 anonim ***** válasza:
9%

Ezt direkt csinálod?


"Nem péksütiket meg szendvicset eszek reggel, pont ezt magyarázom, "


"bár amúgy se szertem a péksütiket szóval maradjunk annál, hogy vagy szendvics vagy ilyen keksz félék, mint a jóreggelt. "


Mit lehet azon nem érteni és ragozni, hogy búzás sz.art eszel? Ez egyszerűen nem ér meg annyi karaktert amennyivel leírod a mondatod.. igen, mind tudjuk milyen kajákat csinálnak búzából, nem kell részletezned hogy búza szendvicset eszel vagy búza péksütit vagy búza kekszet, eszed mi pedig ajánljuk, hogy ne edd. Nincs mit ragozni, ha ügyes vagy akkor megfogadod amit írunk ezzel kapcsolatban, ha nem az pedig a te dolgod és senki nem szól bele.


"Ma pl. jóreggeltet ettem, 3 db kekszet, de teljesen jól laktam vele, elvileg az nem sok kalória"Ma pl. jóreggeltet ettem, 3 db kekszet, de teljesen jól laktam vele, elvileg az nem sok kalória."


De nem is sok tápanyag, ellenben bőven elég glutén és fölösleges keményítő a reggeli inzulinrezisztens szervezetednek.


"Ha ennék 2 bakonyi barna kenyeret (ilyen kicsi, szeletelt toastkenyér) az rossz lenne? Vagy inkább rántottát?"


Egyik esetben újfent csodálatos búzát ennél (vagy rozst, vagy amiből csinálják) másik esetben meg ételt, mert a tojás rántotta az ételnek számít (a kenyeret inkább ne soroljuk ide, az utolsó mentsvár az éhhalál ellen).


"Nem tudnátok akkor mondani ételeket, amiket így egy nap ehetnék? De annyit tudni kell rólam, hogy semmilyen zöldséget, halat és túrós dolgot nem vagyok hajlandó megenni :D"


Persze hogy tudnánk. Az ember zöldségevő és húsevő (hal is beletartozik).

Hogy te képes vagy inkább győri édeses kekszet enni mint zöldségeket, megint csak magánügy.


Gyümölcsök, olajos magvak és gombák, húsok, tojás maradnak neked a zöldségek és halak nélkül..


"még ilyen light csokipudingot szoktam enni, de az tényleg nem túl hízlaló."


Persze hogy nem, mert zselatinból főzöd ami rendben van, kakaóporral mi rendben van és gondolom természetes édesítővel cukor helyett.


Azonban ha ez azért light, mert csökkentett zsírtartalmú, egyébként viszont egy sima műkaja, akkor talán ne kiabáld el hogy mennyire nem hizlaló. :D


"Az a baj a joghurttal vacsira, hogy azzal aztán biztos nem lakok jól.."

.. hogy erősen megemeli az inzulinszintedet, hogy tele van növekedési faktorokkal, nyálkásít és gyulladásszintet fokoz, pszichoaktív vegyületeket tartalmaz. Nagyjából ennyi, próbáltam a legfontosabbakat leírni a joghurtról. :)

2014. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Jó, értem én, de azért valamennyi kenyérfélét is kell enni. Egyébként a bakonyi barnát és a pudingot egy személyi edző ajánlotta valakimnek, aki lefogyott 54 kilót úgy, hogy azokat ette ill. még mindig azt eszi. Meg persze sportolt is mellé. És szívesebben kérnék tanácsot ettől a személytől, mert tudom, láttam, hogy neki így tényleg sikerült. Csak tőle épp nem tudok..
2014. márc. 25. 17:07
 9/25 anonim ***** válasza:

"Kellemetlen lenne ha venném a fáradtságot és egyértelmű, hiteles és félreérthetetlen bizonyítékokat mellékelnék ehhez, ugye? "


Mivel ezt már többszöt megpróbáltad, de egyszer sem sikerült, legfeljebb néhány olyan oldalt linkeltél, aminek semmiféle tudományos alapja sincs. (Az, hogy X vagy Y állít valamit, az NEM bizonyíték)

2014. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Hogy én mennyire próbálkozom az egy dolog. Ha valamit csinálok, azt általában 2x-3x komolyabban és hatékonyabban is meg tudom csinálni, tehát hogy néhány alkalommal néhány apróságot leírok vagy megosztok egy tudományterületről, az egyáltalán nem az adott terület teljességét jelenti, csak egy apró részletet belőle.


Igazából pont ilyenek miatt mint Te nem veszem komolyabban a dolgot. Vannak értelmetlen és jelentéktelen emberek, akikkel beszélni is fölösleges, egészen mindegy mit hisznek a világról, mint írtam ha égne az erdő akkor is bent maradnál mondva hogy minden rendben.


A te fajtád végig fogja nézni probléma nélkül ahogy gyermekeket gyógyszereznek be ugyan úgy, mint ahogy végignézi ahogyan az embereket folyamatosan mérgezik a műkajákkal. Nem fogsz kifogásokkal élni.


Ha az összes bizonyíték a kezedben lenne, akkor sem foglalkoznál ilyen 'apróságokkal', mert valószínűleg az egész világnézetedtől távol állnak az emberiséget valóban érintő témák.


Most én ezt egyszerűsítve alacsony nézőpontnak nevezem, ahonnan nem látni a valódi dolgokat.


Kb. 7 milliárd ember él a Földön. Vajon mennyi bizonyíték kellenek egy magadfajtának ahhoz, hogy valamit komolyan vegyen? Mondjuk 3,5 milliárd beteg ember kórtörténete? Vagy 4 milliárd emberen végzett gabonamentesség és állapotjavulás összesített eredménye? Vagy mégis számodra mi bizonyíték, mi valóság?


Kíváncsi lennék Te személy szerint miben hiszel. Milyen hited van a tudományerületeken, milyennek hiszed a világot.


Mert ugye minden amiről beszélünk az kizárólag hit lehet, egy perspektívája a 'valóságnak'. Az én nézőpontom és hitem gyakorlatias:


Belátom, hogy emberek gyógyulnak meg gabonafogyasztás elhagyásával illetve ismerem ennek néhány okát is bár végső soron irreleváns, hogy ma már ismert például a glutén néhány hatása az idegrendszerre és például a skizofrénia pszichés betegségre. A lényeg a gyakorlat, hogy nem etetjük az embert gabonával és akkor meggyógyulhat a skizofréniából. Ennyire egyszerű, ha nagyon érdeklődő vagy akkor meg nyilván magad fogsz a részleteknek utána nézni, nem más fogja neked összegyűjtögetni a dolgokat (bár vannak akik megteszik).


Tehát végső soron hogy Te miben hiszel az jelentéktelen, de vicces szokott lenni amikor általában orvostudomány-hívő emberek gyógyszerekben hisznek, viszont a betegségek természetes okozóját például gabona lektineket nem ismerik, ismerik a betegséget és hisznek a gyógyszerekben de fogalmuk sincs a betegségeik okairól.


Te ebbe a táborba tartozol, gondolom. Nyilván nekem mindegy mit hogyan látsz.. de amíg a lakosságunk több mint fele túlsúlyos és krónikus beteg, addig a magam részéről felszólítalak, kérlek a rossz hatású műkaják egészségkárosító hatásait ne próbáld elbagatelizálni.


Erre ugyanis vannak már elég nagy iparágak, akik állandóan próbálják beleültetni a lakosság fejébe az egészséges gabona, egészséges tej, egészséges cukor stb. hazugságokat, nincs szükség egyéb szószólókra oké köszi.

2014. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!