Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát kéne ennem egy...

Hány kalóriát kéne ennem egy nap? Ötletek hogy mit egyek esetleg?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, elég köver, 170 cm 80 kg. Szeretnék lefogyni, sokat sportolok most, edzek, de az étrendemen is változtatnom kellene. Nem tudom, menyi kcal-t egyek egy nap? Nézegetem az ételekett mi mennyi, de nem tudom, hogy sok-e. Pl. Egy jóreggeltben (a 4 kekszben) van225 kcal. Ilyen kis piritosokban 220g-os és 100 g az 397 kcal. De ezt mondjuk jó sokaig eleszegetem, 36 db van benne. Vagy ez túl hízlaló? Reggelire csak azt tudom enni amit itt adnak (szendvicsek vagy péksütik) vagy ilyen jóreggelt féléket. Ebédre is az van amit otthon elémraknak de próbálok keveset enni vagy csak azt a részét ami nem olyan hízlaló. Vacsira barnakenyerböl 2 piritos jó? Úgy 7 fele. Esetleg ha a nap folyaman megéhezek még akkor eszek valami almát vagy narancsot. Èdességeket nem eszek max nagyon ritkán 1 kocka valamit. De próbálok nem enni. Ès mindig csak vizet iszok. Ez az étrend így milyen? Örülnék mindenféle étkezési tanácsnak, esetleg konkrét kajáknak. De elsôsorban a kérdésem hogy hány kcal-t kellene ennem egy nap?
2014. márc. 25. 07:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Velem van a gond, ne is írd véletlenül hogy a világgal. Persze hogy velem. Mi mással..? Kösz.


Írd le hol mondok ellent magamnak, és kiigazítom.


Bármi amit én mondok egy vélemény. És eljő a nap, hogy végre valaki rájöjjön erre is. Fantasztikus megállapítás, most ezt alkalmazd az orvosodra, a kutatóidra, a politikusodra, mindenkire.


Viszont valamilyen hitrendszert muszáj választanod, valamilyen felfogásod kell legyen a világról. Lehet ítélkezés nélkül élni, de valamilyen mértékben kell egy valóságképet alkotni. Tehát vagy az én véleményemre, vagy máséra vagy a sajátodra de hallgatnod kell. Hogy az jónak bizonyul vagy sem, azt előre nem tudhatod. Én nem meglepő módon azért hiszek valamiben, azért követek valamit mert az lényegében véve helytállónak bizonyul. Nem kizárt, hogy máskor majd nem lesz helytálló.


"akkor mitől vagy annyira meggyőzödve a saját igazadról."


Ezért. De nem vagyok meggyőződve, csak látom hogy nagyjából közelítenek az én igazaim a valósághoz. Hogy teljesen pontosan leírják azt nem hiszem. Alapvetően azért foglalkozom a taoizmussal, mert ők próbáltak nagyon közel jutni az élet igazságaihoz. De végső igazságokat nem fogunk kapni, sem én sem pedig ti.


"mondd azt, hogy minden kövér csokizabáló (én is az vagyok, nem bántásból írom) a hormonjai miatt hízott el, mert rájuk a fizika törvényei nem érvényesek"


Csak én nem ebben hiszek. Szerintem a fizika törvényei rájuk is érvényesek, induljunk ki harcművészetekből, ha valakinek levágják a fejét egy karddal az a kard a fizika törvényei szerint fog áthaladni a szöveteken. Csakhogy az emberi test működése ennél komplexebb, és vagy a fizikád törvényei túl kezdetlegesek hozzá hogy leírják a működését, vagy te nem ismered a fizikád törvényeit.. Merthogy az én véleményem szerint ebben a témában nincs semmilyen ellentmondás, a mai fizika egy használható tudomány.


" igen, lehet, hogy az egész világunk egy hiten alapul, azon a hiten, hogy valóban élünk és létezünk,"


Ezt az életet és létezést egyszer majd kifejthetnéd bővebben. Mert az 'élő' definíciója szerintem ide kevés, a 'létezés' pedig egyértelmű hogy bővebb magyarázatra szorul.


"akkor ennek a programnak megvannak a maga törvényei, amikkel nem lehet vitatkozni."


Sok sikert kívánok a törvények leírásához. Fárasztó lesz.

Biztos hogy nem lehet a törvényekkel vitatkozni? Vagy ez csak olyan pongyola kijelentés amire majd rácáfol időnként 1-1 ember?


"bár szerintem mindegy, hogy ki mit ír ezzel kapcsolatban, mert te nem beszélgetsz vagy eszmét cserélsz, hanem szajkózod a saját fanatikusan beépített meggyőződéseidet. így elég nehéz."


Pedig most teljesen abban a tudatban voltam, hogy egymás véleményére reagálunk, beszélgetünk. Legalábbis amíg ezeket a dolgokat összeszedtem és leírtam komolyan ez volt a meggyőződésem.


Amit hirtelen sajnálok, az az hogy nem tudom pontosan hova helyezni a beszélgetés témáját. Csak azért lenne jó, hogy ne csússzon el túlzottan.


Tehát ez most táplálkozástudományt érintő eszmecsere még, kiindulva a kérdező kérdéséből.


Vagy elvontabb beszélgetés a világról, ahol semmit sem tudunk biztosan hiszen még a tudományaink is ellentmondanak saját maguknak (lásd ellentmondások az orvoslásban, táplálkozástudományban) és akkor arról beszélünk, hogy a világunk milyen, egyáltalán valód-e vagy csak egy 'Mátrix'.


A téma mindenképpen érdemes, én hajlok az elvontabb vitára. Hiszen a sima táplálkozástudományi vita már eléggé lejárt lemez, egyik hozzáértő ezt fogja alkalmazni (pl. kalóriaszámolás) másik szakértő más megközelítést használ, mindkét esetben lesznek források amikre támaszkodnak és lesz eredménye mindkét megközelítésnek.


Az elvontabb kérdések mentén viszont esetleg érdekesebb megállapításokra juthatunk. Talán.

2014. márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Ezt a kalóriaszámlálós oldalt kipróbáltam. Most 3,2 kilóval vagyok kevesebb, mint tegnapelőtt :O Azt írja az oldal, hogy 1300 kalóriát kéne bevinnem naponta, ehelyett én 800-900 kcal-t szoktam, de nem szándékosan, egyszerűen így lakok jól. Ugyanazt eszem mint eddig. Tök jó ez az oldal, remélem hosszútávon is ilyen hatásos lesz, mint ez a 2-3 nap alatt. köszönöm!
2014. márc. 27. 23:56
 23/25 anonim ***** válasza:

Tökéletesen tisztában vagy vele, hogy a szervezeted 1 kiló zsírnál nem tud (szignifikánsan) többet mobilizálni 1 hét alatt, legalábbis reméljük.


Tehát ha jelentősen gyorsabban fogysz akkor vagy a bélcsatornád ürült le (és a glikogénraktáraid, stb.) vagy valamit nagyon szenved a tested.


Illetve egy átlagos, tápanyagszegény magyaros étkezés mellett (aminek a fele mondjuk gabona és cukros szemétkaja) abból 1000 kcal alatt fizikai képtelenség elég mikro-makro tápanyagot bevinni. Tehát lassú haldoklásnak jó és a háború alatt senki sem foglalkozott ezzel. Döntsd el most mennyire érzed háborús kényszerhelyzetnek az életet (az, de egyelőre még itt nem lőnek, érdemes erőre és egészségre gyúrni, mert később még szükség lesz az erőre. ehhez enni is kell)

2014. márc. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A csendes (illetve sajnos NEM csendes) örülttel ne foglalkozz.


Eleinte mindenkiröl több megy le, mint amit a rendszer számol, mert a szövetekben lekötött fölösleges vizet is leépíti a szervezet.

Viszont az elöírt kcal-mennyiséget be KELL vinni, mert különben a kezdeti gyors fogyás után a szervezeted átáll raktározásra, és nemhogy fogyni nem fogsz, hanem esetleg még hízol is.

A kalóriabázison a fórumban lévö kérdéseket-válaszokat olvasd át, illetve kérj segítséget a többiektöl, hogy hogyan tudod megfelelö szinten tartani a kcal-bevitelt.

2014. márc. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
De 900 kcalnál többet egyszerûen nem kivánok. Ha eszek még csokit vagy ilyesmit akkor is csak 1000 lesz max. De szerintem ez eleg. Csak 200-300zal kevesebb. Az nem olyan sok. Tudom, eleinte könnyebb fogyni ill. több kilò megy le de remélem azért késöbb is jól fog menni.
2014. márc. 28. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!