Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 30 perc futás 400 kalória...

Napi 30 perc futás 400 kalória égetéssel jónak számít?

Figyelt kérdés
F/23, 177cm magasság, 75kg
2014. ápr. 15. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, sokkal inkább tippnek számít :)


30 perc futástól nem leszel ügyesebb, jobb, szebb, egészségesebb, nem fejlődsz (kivéve a futásban, ha neked ez elég akkor persze ez is jó)

2014. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most nagy hülyeséget írtál:D


[link]


[link]


"A futás lelki és testi hatásai



Néhány hét után megindul a fogyás, a testtömeg csökkenés,

zsírégető hatása van,

a futás mindenfajta fogyókúra kiváló kiegészítője,

rendszeres futás mellett átalakul a test izomzata (szálkásodik), különösen az alsó végtagokon, de a test egészére kihatással van,

jótékonyan befolyásolja a légzési és keringési rendszert,

növeli a szervezet álló- és ellenállóképességét,

a legegyszerűbben űzhető aerobmozgás,

kiválóan alkalmas a menstruációval járó feszültség levezetésére,

remek stresszoldó,

futástól testileg és lelkileg is jobban érezzük magunkat, a fittséggel párhuzamosan nő önbecsülésük és önbizalmunk,

a futás remek társas kikapcsolódási forma, lehet családi/baráti és kizárólag női program is."

2014. ápr. 16. 11:08
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Szánalmas, értelmetlen és hiteltelen oldalakat linkeltél amúgy.


"Néhány hét után megindul a fogyás, a testtömeg csökkenés,

zsírégető hatása van,"


Nem létezik fogyasztó edzés, az elhízás betegség, a betegséget általában valamilyen nem megfelelő táplálék vagy gyógyszer okozza, ezt kell kezelni. A futás nem gyógymód!


A zsírégetés nem hatás, hanem a testünk normális biokémiai folyamata. Azért van zsírtartalékunk, mert a zsírsavak béta oxidációja az energiatermelő folyamatunk. Nem azért, hogy fussunk és azzal zsírt égessünk, hanem hogy ATP-hez juss ami a tested működéséhez, biokémiai folyamatokhoz közvetlenül energiát biztosít (izomösszhúzódás, szintetikus folyamatok..)


Tehát a zsírégetés az alap, mindig. Aki sok szénhidrátot eszik (magas inzulinszint, kóros állapot) az persze hízik, hiszen kóros étkezés mellett tüneteket is produkás (több zsír raktározás mint felhasználás, eltolódott egyensúly).


"a futás mindenfajta fogyókúra kiváló kiegészítője"


Csak színvonaltalan, de ennyi erővel minden mozgás a fogyókúrák kiegészítője. De normális ember nem használja a fogyókúra szót, pláne nem fogyókúrázik :(


"rendszeres futás mellett átalakul a test izomzata (szálkásodik), "


A szálkásodás nem az izomzat átalakulása, hanem a zsírtömegünk lecsökken(t)ése. Az izomzat nem változik, illetve nem edzéstől szálkásodik az ember :(


"különösen az alsó végtagokon, de a test egészére kihatással van, "


Alsó végtagokon: nincs helyi zsírégetés

Egész test: igen, minden izommunka hatással van az egész testre, kisebb-nagyobb mértékben. A futás kisebb mértékben..


"jótékonyan befolyásolja a légzési és keringési rendszert"

Egyetlen előny, hogy nagyobb oxigénigénnyel jár, itt fullad ki minden jó a futásban, hogy a punnyadt életmódba belevisz egy kis izommunkát, de ez semmi. Ennél 10x értelmesebb izommunkák léteznek. A futás egy kiegészítő edzés.


"növeli a szervezet álló- és ellenállóképességét"

Mint mozgás, akár. Csak ezt is lehet értelmesebb mozgással is fejleszteni.


"a legegyszerűbben űzhető aerobmozgás"

Sőt még anaerob is lehet, egyszerű az tény, de ha mindig az egyszerűségre törekszünk, akkor hagyjuk már az emberi létet.. egyszerűségre egy gyűrűsféreg alkalmasabb mint a Föld legfejlettebb és legkomplexebb élőlénye!


"kiválóan alkalmas a menstruációval járó feszültség levezetésére"

Propagandaduma, egyébként van jobb módszer nőknek, sőt a futás kimondottan nem ajánlott hölgyeknek!


"remek stresszoldó"


Ha a futás jó stresszoldó, akkor a taichit már be se lehet sorolni.


"futástól testileg és lelkileg is jobban érezzük magunkat"


Azaz? A fájó ízületek jobbak, merthogy futókra gyakran jellemző. Ha lelkileg jobban érzi magát valaki a futástól, akkor az megvilágosodik ha elmegy mondjuk taichizni.


"fittséggel párhuzamosan nő önbecsülésük és önbizalmunk,

a futás remek társas kikapcsolódási forma, lehet családi/baráti és kizárólag női program is"


Mellébeszélés és megint csak nőknek ajánlják, menjenek a fenébe az ilyenek. A futás nagyon nem nőknek való, mert nem tesz jót nekik. A férfiak teste jellemzően jobban elvisli, de hogy harcművészet, küzdősport helyett egy férfi tényleg futni megy.. kész. :)

2014. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elolvasva a válaszaidat, neked valami nagy baj lehet odabent a fejedben, már bocsánat. :D Ezt valószínűleg nem csak én látom így (gondolok itt a helyes válaszaid százalékára)
2014. ápr. 16. 18:47
 5/10 anonim válasza:
100%
XDDDD ha nem edzéstől szálkásodik az ember akkor mi szent sz*rtól? :DDD jót nevettem ezeken a válaszokon :') én nem diétáztam csak eljártam futni és 1 hét alatt lement 1.5-2 kg. A fenekem és a combom láthatóan formásabb lett úgy 2-3 hét után ;) hajrá, én a futás mellett állok.:D
2014. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
5-ös vagyok. heti 5-6x jártam futni. meg persze azért valamilyen szinten odafigyeltem, hogy mit eszek. Nem napi 3 tábla csoki meg 2 zacskó csipsz:D bár gondolom ez egyértelmű :)
2014. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Elolvasva a válaszaidat, neked valami nagy baj lehet odabent a fejedben,"


Konkretizálhatnál, mert ezzel így semmire sem megyek. Ez nem érv. Én úgy gondolom, hogy szinte analfabéták vagytok hozzám képest, és így kissé nehezen fogjátok fel amit írok. De tudom hogy nem szabad így éreznem, ti meg nem vagytok hibásak, csak.. ehh..


"Ezt valószínűleg nem csak én látom így (gondolok itt a helyes válaszaid százalékára)"


Majdnem.. analfabéták.. igen, a többség.


"ha nem edzéstől szálkásodik az ember akkor mi szent sz*rtól?"


Kalóriadeficittől, szálkásító táplálkozástól. Mindenképpen táplálkozással összefüggő dologtól. Ebben az átlag edzésnek (pl. futkosás) relative kis szerepe van. Kalóriadeficithez egy kicsit hozzájárul persze egy kis futás, de eleve nem a kalóriadeficit a leglényegesebb, abban pedig nem a mozgás a leglényegesebb.


Így kb. 80% étkezés és 20% sport (edzés) rész (vagy 70:30) számít fogyásnál (vagy hízásnál) ergó.. hát, nem szent sz.ar, de kajálás.


Aki heti 2 kilót fogyott, azt eleve nem hiszem el, mivel edzéssel ÉS jó étrenddel is 1 kilós heti fogyásokról beszélünk (vagy kevesebbről). Szőke nők meg a szubjektív tapasztalataikkal (mások egyszerűen úgy írnák 'butaságaikkal') menjenek jobb helyre.. ne engem vitassanak inkompetensek.


:)


Válaszoltam? Nem voltam bunkó? Boldog Húsvétot, tanuljatok is bakker.. mert tudom hogy úgy írok hogy azzal nagyon jólesik ellenkezni, de ti csináltok primitív edzést (nem elég az embernek, több a tested igénye) és ti követtek egyszerű, letűnt elméleteket (fogyasztó edzés, szálkásító edzés)..


Tessék kicsit a korral haladni, nem bulvárból olvasgatni az okosságokat. És akkor megértitek, és nem egy fórumozót kell lekezelni, aki éppen leírja a frankót (kiteszem magamra a céltáblát..)

2014. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

leírja a frankót :'DDD jól leírtad....

Te azt csinálsz amit akarsz, én igen is lefogytam 1 hét alatt 2 kilót, azt hiszel amit szeretnél. ;)

2014. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a szavadban kételkedem.


Hanem abban, hogy biztosan két kilót kellene-e fogynod egy hét alatt.. biztosan zsírszövetben csökkentél ennyit, vagy csak vízben, glikogénben, izomszövetben.


Illetve hogy vajon erre az egészre mennyi munkát fordítottál, mi van a kezedben egyáltalán. Futás (legegyszerűbb edzés) meg kicsit kevesebbet eszel? Mert ugye egyik sem valami nagy tudomány, sajnos nem is elég sok mindenre.

2014. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Nagyon sokan úgy gondolják, hogy sok edzéssel semmiféle diétával elérhető az álom alak. Sajnos ez nem így van. :( Nagyon kemény diéta ( sok fehérje, minimalizálni a szénhidrát fogyasztást), súlyzós edzés és kevés kardió vagy aerob edzés az, ami segíthet. Mindenki, aki elhatározza, kitartást hozzá, mert hosszú folyamat az átalakulás!! :))
2015. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!