Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kérdésem a gyakorlott...

A kérdésem a gyakorlott kalóriaszámolgatósokhoz szólna. Mit gondoltok, reális, hogy 1450 kcal körüli alapanyagcsere esetén a súlytartáshoz szükséges napi kcal szükséglet felugrik 2500 kcal körülire?

Figyelt kérdés
A sporttevékenységem egy hétre leosztva körülbelül a következő: heti 6-8 alkalom evezés (edzésenként 1.5-2 óra, ezek esetenként kondícionáló súlyzós, vagy evezőgépes intervalllumedzéssel kiegészíŧve), egyszer 45 perc úszás, egyszer 1.5 óra intenzív torna, heti 3 testnevelés óra, (amit a tanárnőnk nem apróz el :) ), plusz szenvedélyem a futás, görkorizás. Sokszor járok görkorcsolyval iskolába, ami 40 perc oda is, vissza is, kisebb-nagyobb emelkedőkkel tarkítva. Ezt a fajta aktív életmódot pár hónapja kezdtem csak el gyakorolni, mert körülbelül egy éve/évig "kényszerevő" vagyok/voltam. Napi háromezer kilokaloriának megfelelő ételt fogyaszthattam úgy átlagosan, bár tisztában vagyok vele, hogy ezek az értékek inkább iránymutatónak jók, mint szigorú útmutatásnak. Ennek fényében, megfelelő lehet az 1500 kcal/nap étrend megfelelő tápanyagelosztással heti egy kilogramm fogyás eléréséhez? Azt hiszem, elég hasonló kérdésre adott választ olvastam már igazából, lehet, hogy csak megerősítést/támogatást/támadást várok. Előre is köszönöm a válaszokat a tapasztalattal rendelkezőknek! :)
2014. máj. 6. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A főkérdésre a válasz igen.


Az 1500 kcal nagyon kevés lesz. Minimum 1700-et mondanék, de érdemesebb lenne ennél is magasabb kcallal kezdeni a diétát pláne ennyi sport mellett. Tehát én 2000 kalóriát lőnék be kezdéshez.

Ebből:

2xttkg fehérje

30-40 gramm zsír

többi ch


Persze az utolsó kettőn lehet módosítani, ha neked a magasabb zsír és alacsonyabb ch arány jobban fekszik.

2014. máj. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem csoda akkor, hogy az 1200-as napi keretes próbálkozásaim csúnyán végződtek.:)
2014. máj. 6. 23:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsövel 100%-ig egyetértek, a túl kevés kalóriabevitel nem jó ötlet.

Tartsd a 2000 körüli értéke, ennyire aktív életmód mellett annyi kell.

2014. máj. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy javaslat: jelentkezz be a kalóriabázis.hu-ra, ott a rendszerrel tudod számolni a szükséges kalóriákat, a sporttal elhasznált értékeket meg az ételekket/itaokkal bevitteket, illetve az egyes élelmiszerek összetételét (fehérje-zsír-ch) is negkapod.
2014. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!