Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A főzelékeknek tényleg alacson...

A főzelékeknek tényleg alacsony a kalóriatartalmuk?

Figyelt kérdés
Megnéztem néhány főzeléket kalóriatáblázatban, meglepően alacsonyak voltak a kcal-értékeik, de eddig még sosem olvastam arról, hogy ajánlott volna a fogyasztásuk fogyókúra idején. Most akkor hizlalnak, vagy a szokásosnál kisebb adagok elfogyaszthatók (viszonylag gyakran) hízás nélkül?
2014. jún. 21. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Azert nem ajanljak annak aki komolyan dietazik, mert sokan liszttel suritik be, ami nem igazan fer bele a dietaba a liszt szenhidrat tartalma miatt. Ne csak a kaloriat nezd ha "fogyozol".
2014. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tényleg igazad van! :)

Jobb volna, ha más liszttel (durumliszt, Graham-liszt) sűrítené az ember a főzeléket?

Vagy joghurtos habarással? Ilyet is olvastam.

2014. jún. 21. 12:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Én mindig őrölt szezámmal készítem a rántást, nekem nagyon bejön :)

A főzelékek természetesen alacsony kalóriatartalmúak, kevés ember nyomja tele zsírral, azt hiszem :D Ennek megfelelően jól sem lakom velük, de hát ez van. Finomak, semmi problémát nem látok velük, lisztet úgyse teszek semmibe.

Viszont ha velük akarnék jóllakni, akkor kéne vagy 2 kiló s még valami tartalmasabb cucc, úgyhogy kalóriadeficit létrehozására nálam önmagában nem alkalmas.

2014. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Töltsd ki az alábbi tesztet és megtudhatod, hogy megeheted-e.


Van benne gabonaalapú liszt?

Igen(10 pont)

Nem(0 pont)


Van benne tejtermék(vajon kívül)?

Igen(5 pont)

Nem(0 pont)


Van benne cukor?

Igen(10 pont)

Nem(0 pont)


Van benne rizs, krumpli vagy zab?

Igen(3 pont)

Nem(0 pont)


Kiértékelésés:

0 pont: annyit egyél, amennyit csak tudsz

5 vagy 8 pont: mértékkel fogyaszd

10 pont vagy felett: ne egyél belőle

2014. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobban jársz a párolt zöldséggel, mert a főzelék az csak kevés zöldség lisztes vízzel higítva.
2014. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden igaz, de a mérték is fontos. A rántással, habarással vagy más módon sűrített vagy egyszerűen csak párolt zöldséget tartalmazó ételek, főzelékek íze, zamata, állaga is meglehetősen eltér és ki egyiket, ki másikat kedveli. Márpedig a fogyókúra ne arról szóljon, hogy szenved közben az ember. A magasabb kalóriatartalmúból kisebb adagot kell enni, mert fontos a jóllakottság és a (gyomor) teltség érzése is.
2014. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hagyd a francba a kalóriaszámítást, az csak akkor kell ha szenhidrátokat eszel. Én 1800 kalória körül eszek egy nap, ez általában 150g zsír, 70g fehérje, 25g szénhidrát és mégis gyorsan fogyok. :) Szalonna, tepertő, kolbász, tojás, hal, szárnyas húsok, marhahús, disznóhús, olajos magvak, sajt, vaj, zöldségek :)
2014. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg kinek mi a celja....
2014. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazság szerint nem akarom magam egy szigorú diétába belevetni, elég lenne 4-5 kilót leadnom. Ezt főként kevesebb étellel, kisebb adagokkal és több sporttal szeretném elérni, természetesen mellőzve a magas kalóriatartalmú ételeket, sok zöldséget-gyümölcsöt fogyasztva. :)

2014. jún. 21. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!