Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha valami nem "töményet"...

Ha valami nem "töményet" eszek, úgy érzem, hogy éhes maradok vagy hamarabb leszek éhes. Mitől lehet ez? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

pl. ha eszek zabpelyhet tejjel + fél banánt belekarikázok, az úgy még elmegy. De ha leturmixolom a banánt+ tejet + ugyanannyi zabpelyhet és úgy iszom meg, akkor már nem laktat annyira.


De például uzsonnára sem tudok csak 1-2 gyümölcsöt enni, mert nem elég "tömény".


2014. jún. 25. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Igyál sok sok vizet.Evés előtg vizet.A zabpelyhet inkább vizzel csináld kevesebb kcal.:) Persze csak javaslom.

Egyél sargadinnyét almát.Azok engem ellaktatnak.:)

2014. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leturmixolt táplálékot könnyebben, hamarabb megemésztmegemészti a szervezet, gyorsabban szívódik fel.
2014. jún. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Ezek azért sem laktatnak, mert nem táplálóak. A zabpelyhet inkább fehérjeturmixba keverd, mert a tej fehérjetartalma annyit ér, mint a ló nemi szerve, de legalább tele van mellette cukorral. A turmixolás ilyen esetben tényleg nem hasznos, felgyorsítja a tápanyagok felszívódását, amit egy esetben, edzés után szoktak javasolni. A gyümölcsben pedig a cukron kívül semmi tápanyag nincs, ezért max akkor laktat, ha teletömöd vele a beled, akkor meg beviszel rengeteg kalóriát. Nem is kell uzsonnára gyümölcsöket enni, egyél húst és zöldségeket, vagy egyél túrót.
2014. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én éhes lennék a szénhidrátbombás zabpehelyturmixtól, de nem vagyunk egyformák. Amúgyis roppant lightos étel lenne nekem, én sokkal töményebbekhez szoktam, messze töményebbekhez, mint amire a tömény szénhidrát képes...

Mi a baj a tömény ételekkel? Szerintem pont jók, ha jóllakatnak és nem eszel belőlük mennyiséget, mintha lightosak lennének :) A zsír jó energia (persze, azok sem egyformák), engem remekül laktat, az inzulinra sincs hatással... Teljesen fogyókúrás, szerintem, nekem eleinte remekül bevált. Persze, sokaknak bizonyára nem lenne alkalmas, csak mindig belefutok, hogy jaj zsír, azt kerülni kell. A legtöbbünk esetében inkább a szénhidrátot kell csökkenteni (de abban se vagyok fanatikus, elég hipokrita is lennék)...


Nekem az válik be, ha szénhidrátban szegényebben s inkább zsírosan eszem, mégpedig sokat. Na az eléggé jóllakat, sokkal hatékonyabb, mintha keveset ennék és kaparnám a falat. De mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy neki magának hogy jó. Ha nem vagy befolyásolható, az sokat segít. Sose fogytam volna, ha a népszerű álláspontot követem (nem rengeteg zsír, édességmentesség, kevés kalória, sok étkezés - teljesen lehetetlen lenne számomra már eleve :)).

2014. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!