Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1050 kcal nem kevés egy...

1050 kcal nem kevés egy kicsit? (Kalóriabázis)

Figyelt kérdés

Elkezdtem használni a kaloriabazis.hu-t és napi kalóriabevitelnek 1050 kcal-t állapított meg, ami nekem nagyon gyanús, mert szerintem ez az alapanyagcseréhez sem elég.

Adatok: 18 éves lány, 176 cm, 76 kg, könnyű fizikai munka


2014. aug. 18. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Ez bizony kevés. A kalória számlálás meg hülyeség. Inkább a makrotápanyagokat számold.
2014. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg kevés, de te állítottál valamit rosszul be valószínüleg a heti fogyás túl sok, vagy ha dátumot adtál meg, az túl hamar van.


Állítsd át úgy a fogyás ütemét, hogy semmi esetre se menj az alapanyagcsere alá.


A rendszer csak abból tud számolni, amit te megadsz, ha rossz értekeket írsz be, akkor nem csoda, ha hülyeség jön ki belöle.

2014. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy én is beállíthatom, hogy mennyi legyen a napi bevitelem.

De most akkor honnan tudjam, hogy mennyit kell bevinnem?

Heti 1kg-t még optimális fogyásnak mondanak, de ha azt állítom be, akkor napi kcal bevitelre 1300-at ad ki, ami még mindig nagyon kevés..1600 az alapanyagcsere.

2014. aug. 18. 21:37
 4/8 anonim válasza:
1600 kell ahhoz, hogy megtartsd a súlyod.
2014. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, hogy miért írja azt is, hogy 1000-1200 kcal alatt a szervezet raktározó üzemmódba kapcsol, amivel többet ártok, mint használok.
2014. aug. 18. 21:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Most beállítottam a heti 1kg-t, 1130-at számol..
2014. aug. 18. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez ilyen, egyszerű képletet használ, esze nincs hozzá, ami egy programtól elég természetes, de még egy egyszerű feltételvizsgálat sem.

Most megnéztem, mi lesz, ha én írok be heti 1 kilót, 700 kcal alatti értéket adott meg (ülőmunkát írtam be, mert mostanság nem mozgok sokat alapból). Heti 30 dekára (ami szerintem remek fogyási ütem) 1400 kcal-t sem kapok, amitől még mindig a falat kaparnám :) Sokkal többet eszem, nem is fogyok. De végre jön az ősz és sokkal aktívabb leszek. Ha nincs nagyon sok súlyfelesleg, akkor nehéz megkerülni a mozgást, de az amúgyis célszerű.

2014. aug. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A heti 1 kg csak nagy túlsúly (20-30 kg többlet) esetén reális, nálad max. heti 30 (50) dkg lenne normális. Ha ennyit állítasz be, akkor egyböl nem ennyi jön ki, hanem heti fél kg-nál 2019, heti 0,3 kg-nál meg 2239 kcal naponta.

De a heti 1 kg-mal is még mindig 1469 kcal jön ki.

2014. aug. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!