Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy átlagos aktivitású nő...

Egy átlagos aktivitású nő hány kalóriát éget el?

Figyelt kérdés
168cm vagyok és 58 kg. Azt hallottam, hogy 2000 kalóriát éget el egy átlagos aktivitású, átlagos adottságokkal rendelkező nő. Az átlagos aktivitásba milyen tevékenységek számítanak bele? Mennyi sport? Nem igazán tudom kitalálni, mennyi kalóriára lenne szükségem.

2014. szept. 29. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A számok alapján megfelelő alkatod van. A szükséges napi kalóriafelhasználásra kissé eltérő kísérleti és számítási adatok vannak. A 2 ezer kissé soknak tűnik, reálisabb az 1500 kalória naponta. Ez persze arra az esetre érvényes, amikor az illető makkegészséges (a szó szoros értelmében), mert ha beteg, pl. krónikus gyulladása van, daganatos betegsége, akkor a pusztuló sejtek, szövetek pótlása sok energiát felemészt. A test hőháztartásának fenntartása a felvett energiának kb. a felét emészti fel. Emiatt a fokozott hővesztés mellett kell több bevitel, de ha kicsi a hővesztés (pl. nyáron, vagy magasabb hőmérsékletű munkahelyen), akkor kisebb bevitel is elegendő. Sok múlik az egész keringési rendszer, a bőr vérellátásának állapotán is, hiszen a test hőleadása elsősorban ott valósul meg.
2014. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is mindenütt 2000 kalóriát szoktam olvasni, persze az egyéni eltérések nagyok. Nekem reálisnak tűnik, én 2000 kalóriával határozottan fogytam, amikor még sok feleslegem volt (tizen-huszon kiló), pedig se sok mozgás, se magasság, se különösebb izom nem volt hozzá, tini sem vagyok már (tudom, hogy egyesek szinte semmivel stagnálnak, de szerintem az sem tipikus). Az átlagos aktivitás nekem nulla edzés, némi séta, ház körüli munka, ilyesmi. De úgysem lehet fogalmam sem, hogy az én szervezetem mennyi energiát éget el, úgyhogy nem baj, ha nem tudom pontosan.
2014. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!