Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek hogy ne hízzak?

Tanácstalan2 kérdése:

Mit tegyek hogy ne hízzak?

Figyelt kérdés
Nyár eleje óta fogyókúrázok ami egy kicsit lecsúszott koplalásba napi 500 kalóriát ettem meg ami rendkívül kevés.... Utána szépen lassan kezdtem többet enni először 600,700,800 majd visszaálltam a normálisnak mondható 1400 kalóriára.. Ediig még nem vettem észre hogy híztam volna de jobb félni mint megijedni.... Szerintetek vissza fogom hízni?? Amúgy L/14

2014. okt. 17. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól csinálod a fokozatos többet evéssel. Ha nem látod a hízást, ne aggódj, ha felcsúszik pár kiló, akkor majd alakíthatsz valamit, bár ha pl. keveset mozogsz, akkor azt fokozhatod, az amúgyis jó :) De így előre aggódni nincs értelme. Az 1400 kalória is elég kevés, de már nem koplalás és mivel régebben koplaltál, valószínűleg híznál a normális mennyiségtől, egyelőre maradj meg itt, már ha nem vagy éhes ennyitől.
2014. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok éhes sőt teljesen jól vagyok lakva :) Ma ez ettem szerinted nagyon durva??: -1 cs. jóreggelt

-1 db áfonyás cerbona (ezeket azért ettem délelőtt mert már délután nem kéne)

-1 szelet rántott csirkemell 2 evőkanál krumpli pürével és egy kis gyümölcs szósszal

-fél tányér tyúkhúsleves

- 1 jogobella fruit (150g) tudom ezt nem kellett volna)

-1 alma

vacsira ezt fogom enni: 1 szelet barna kenyér, 1 szelet párolt hússal

2014. okt. 17. 14:42
 3/5 anonim válasza:
Szerintem ne koplalj, hanem inkább az étrendeden változtass és mozogj valamit. Napi fél óra is csodákra képes! Sok sikert. :)
2014. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos, nem a legszimpatikusabb menü, persze láttam már rosszat is. Mivel én egészen máshogy eszem, s nem vagyok profi makrotápanyagszámoló, s nem is tudom, mennyi Nálad egy szelet hús, meg nem mondom, hogy miből mennyit viszel be, de nem feltétlenül kéne masszív szénhidrátos étkezéseket tartani, bolti termék formájában (maga a szénhidrátmennyiség ugye nem extrém, hisz nem eszel sokat, de azért jobban is lehetne), miközben a zöldségeket nagy ívben kerülöd, szerintem.

Az mondjuk tetszik, hogy nem vagy zsírfóbiás és mersz gyümölcsöt enni este, pedig azt nagyon szokták kárhoztatni, persze a rántott dolgokat is :D

nem szereted a zöldségeket? Tudom, hogy van élet nélküle, De nekem mindig nagyon furcsa, ha valaki hanyagolja őket. Én változatosan eszem őket, egy részét nyersen s ez így szerintem nagyon jó. Cerbona helyett pedig inkább olajos magvakat eszem, de ehetnék aszalt gyümölcsöt és puffasztott amarántot vagy ilyesmiket, ha nem érdekelne a szénhidrátbevitelem. Még mindig jobb, mint egy bolti cucc, de ez csak javaslat, a Te korodban én sem csak alapanyagokat vásároltam, semmi erkölcsi alapom beszólni érte. De reggel is keksz, tízóraira is müzliszelet, normálisabb étel helyett... Nem az igazi. Glutén, cukor...

2014. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1400 kcal még így is kevés egy fejlődő szervezetnek, nem fogsz tőle hízni hosszútávon, ne aggódj! Ha egy-két kiló mégis felmenne, sosem késő valamit változtatni. De ne az étel mennyiségén, hanem formáld maga, sportolj, ahogy előttem is írták. Heti min 4x5x, napi min fél órát. EZ nagyon sokat jelent, és nagyon szép eredményeket érhetsz el, ha rendszeresen csinálod.

A keksz, Cerbona tényleg nem a legjobb, legtáplálóbb választás. Színtiszta cukor, ezen sajnos nincs mit szépíteni.

Néha belefér egy kis édesség, de ne erre építsd a napod, és ne ezzel kezdd rögtön hanem pl. egyél meg egy teljes kiőrlésű zsömléből/kenyérből álló szendvicset, tele sok-sok zöldséggel, sovány sonkával, sajttal stb. Vagy tojás, akármilyen formában, az is sok zöldséggel, zöldségekből akármennyit ehetsz, a fehérjét pedig ne sajnáld, ezért ebédre is legyen mindig valami hús lehetőleg. Ha épp rántott hús van, akkor az, bár nem a legdiétásabb, de ha az van otthon, edd meg, de lehetőleg köretnek csak zöldséget fogyassz hozzá. Sokkal optimálisabb választás a párolt csirke/pulykamell, sovány borjú/marha/sertés valamilyen formában, lehetőleg ne rántva. Tojás, akárhogyan elkészítve, és gyümölcsfélét is nyugodtan fogyassz! A tésztafélével,kenyérrel vigyázz, abból csak mértékkel. Pékárút a nap első felében, de lehetőleg teljes kiőrlésűt. Este meg mehet szintén a husi, tojás, túró stb, nyers zöldségekkel.

Ne koplalj véletlenül se, az nagy butaság, főleg most, hogy fejlődsz! Az 500 kcal az nagyon kevés volt, de gondolom ezt tudod, ilyet ne csinálj többet, mert az nem vezet semmi jóra, hidd el!

A Te korodban ennyi, hogy odafigyelsz arra, hogy ne nagyon fogyassz édességeket, cukros üdítőket, gyors kajákat, chipset stb, megfelelő sporttal kombinálva bőven elég, hogy megtartsd az alakodat!

Mellesleg 14 évesen (ha nem vagy igazán túlsúlyos)nem kellene belemerülni a fogyókúra világába!

Vigyázz magadra!

2015. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!