Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha eszem pl.100 kcal értékű...

Ha eszem pl.100 kcal értékű főtt kukoricát és 100 kcal értékű lisztes ételt (pl. kenyeret), az ugyanannyira hizlal?

Figyelt kérdés
Ezt valahogy nehezen tudom elképzelni. Arra gondolok, hogy a zöldség kevésbé hizlal. De ha viszont azonos a kcal értékük, akkor mégis ugyanannyira hizlalnak? Hogy van ez?
2014. nov. 4. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A kukorica, ha csemege akkor jovban fog hìzlalni, mert mgasabb a cukortartalma ès jovban dobja a vèrcukrot. Takarmánykukorica kb olyan mint a liszt, az meg frászt se befolyásol hogy mi zöldsèg is mi nem, ilyen alapona búza meg fű lenne.
2014. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, biztosan igazad van, csak nekem akkor is nehéz felfogni, hogy egy jó zsíros lángos és egy nagy adag kukorica ugyanannyira tud hizlalni (persze ha a megevett adagoknak azonos a kcal értéke).
2014. nov. 4. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
A kukorica nem igazan zoldseg, magas a kemenyitotartalma, ugyanugy, mint a kenyernek. Egyel inkabb 100 kcal-nyi brokkolit (400 g), azzal jobban laksz, mint 100 kcal kenyerrel (35 g, egy vekony szelet) vagy kukoricaval (120 g).
2014. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sejtettem, hogy valami ilyesmi van a dolog mögött, csak reménykedtem, hogy hátha az mégse hizlal annyira :) De úgy látszik, nem lehet csalni :)
2014. nov. 4. 14:01
 5/7 angelside ***** válasza:

A kérdésed kapcsán megjegyzendő (talán nem 100%-ban vonatkozik ide, de vannak ilyen nézetek is):


Minél jobban feldolgozott egy étel, annál könnyebben szívód(hat)ik fel a bélben. És minél nyersebb, eredeti állapotában van, annál "nehezebben" (ez alatt azt értem, hogy a szervezetnek "meg kell küzdenie" a felszívódásáért, a benne lévő tápanyagok kinyerésért stb. lásd: zöldségek).


Tehát egy 100 kcal-os fehér kenyér, vagy 100 kcal-os cukor, nem ugyanaz, nem ugyanúgy "hizlal", mint egy 100 kcal-os brokkoli.


Lehet, hogy a kérdésed kapcsán is erre gondoltál.

2014. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A kukorica nem igazan zoldseg,"


Hát botanikailag gyümölcs, szokásjogilag zöldség.:)

2014. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Angelside-nak választ: köszi, igen, valami ilyesmit gyanítottam én is.
2014. nov. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!