Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A szükségleten kívül bevitt...

A szükségleten kívül bevitt kalória mennyisége mindenképpen hízást okoz?

Figyelt kérdés
Ha így van, akkor hogy lehet, hogy valaki képtelen hízni? ha valaki egészségesen táplálkozik, de rosszul lövi be a kalóriabevitelt és mindennap mondjuk csak 100 kalóriával többet eszik, akkor lassan, de biztosan hízni fog?

2014. nov. 7. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ha nagyon gyors az anyagcseréd, semmitől sem hízol meg. Mondjuk egy éhínségnél először éhen halni is te fogsz, de ez nem szokott szempont lenni. :)
2014. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Én pl. "régi étkezésemmel" amikor ettem a rendes kajákat is, meg mellette mindenféle csokit, kekszet, csipszet, reggelire fél tálca sütemény és hasonlók, akkor nem bírtam hízni egy dekát se. Miután váltottam, nem eszem a szemeteket, de a rendes kajákat ugyanolyan mennyiségben, mint régebben, csak nem össze-vissza időpontokban, hanem előre eltervezve, szétosztva egy napra, azóta sikerült híznom, de az se megy egy szinten túl, tehát elhízni nem sikerül:)
2014. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és a gyors anyagcserét mivel lehet fenntartani? :) (a gyakori, kis mennyiségű étkezést tudom, de azon kívül?)
2014. nov. 7. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos igen a válasz a kérdésedre.Fiatalabb koromban bármit és bármennyit ehettem,soha nem híztam,igaz,elég intenzíven csináltam mindenfélét,nem konkrétan sport, hanem általában minden. Később,amikor már kevésbé voltam "felpörgetve"-de azért most is mozgok az átlagosnál szerintem többet-elkezdtem hízni.Mire kapcsoltam, hogy kevesebbet kellene ennem,már szépen lassan,kb 10 év alatt feljött rám 10 kiló.Mostmeg szerintem az átlagosnál kevesebbet eszem,de nem hogy nem fogyok, hanem ez az alattomos hízás egyáltalán nem állt meg.
2014. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Genetika.
2014. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez adottság. És mondom újra, nem túlságosan hasznos, kb. sehol ezt a... "civilizációt" leszámítva.

Különben ha nagyon konkrét választ akarsz, egyél olyasmit, ami fosat.

2014. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Idővel lassul az anyagcsere, vén szar vagy már.
2014. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te mire gondoltál, hogy a "fölösleges" bevitt kalória mire megy el ?? Mire megy el az a tápanyag, ami felszívódik ugyan a belekből, de nem használódik fel sem a szövetek regenerálására, sem nem égetődik el hőtermelés közben ??? Mit kezd vele í szervezet, hiszen nem kering a vérben az idők végezetéig ?! Legfeljebb az lehet a kérdés, hogy glikogén lesz-e belőle, vagy zsír.
2014. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!