Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha eddig koplaltam (700-800kca...

Ha eddig koplaltam (700-800kcal/nap) és ezt megdobom mondjuk 3-4 napos kalóriaszükségletem feletti étkezéssel (2500 kcal körül) majd ráállok egy 1200-as kalóriakeretre, akkor azzal folytathatom a fogyást?

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 20:22
 1/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Attól is függhet, hogy mennyi ideig koplaltál.

Tapasztalataim alapján ezzel nem tudnád "átverni" az anyagcserédet. Valószínűleg ugyanúgy előjönne a jojó effektus.

Szerintem jobban járnál heti 150 Kcal-os emelésekkel.

Amint a tested kiengedi a kéziféket, amit a koplalás miatt feltehetően már rég behúzott, fogyhatsz tovább mindaddig, amíg kalóriaminuszban vagy. Ez csak elmélet. A gyakorlatot befolyásolja még pár dolog.

2014. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valójában ha rendesen csinálnád pont nem számítana, hogy mennyit eszel...
2014. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Bármit eszik az ember, mindig számít, hogy mennyit...


Kérdező, honnan tudjuk, hogy a tested anyagcseréje most milyen gyors és hogyan reagál az ilyesmire? A lassú emelés biztonságosabbnak tűnik, azt nem hiszem, hogy 3-4 nap alatt hirtelen felgyorsulna, ha régóta koplalsz, bár ki tudja... Nem vagyok szakértő, de ezt előre senki sem tudja megmondani szerintem...

2014. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egy bizonyos határ felett úgy se tudna megenni pl szerintem már 2000 kalóriányi minőségi táplálékot nem tudna
2014. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Ez az, amivel egyáltalán nem értek egyet. Biztos van ilyen ember is, persze. Na, az nem én vagyok. 2000 kalória olyan kicsi... Tudok alatta enni, de nagyon, nagyon oda kell figyelnem és speciális étrend is kell hozzá, hogy ne kaparjam a falat az éhségtől. Mindezt alacsony, többnyire keveset mozgó nőként.

Az ilyesmi nagyon egyénfüggő tud lenni.

2014. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
néhány hónapja koplalok csak és nem is volt igazán tudatos, csak kevesebbet ettem mint annakelőtte és úgy gondoltam ez így jó, mivel hogy fogytam. most viszont, hogy utánaszámoltam, kiderült, hogy tulajdonképpen éhezem.
2014. nov. 13. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!