Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Utolsó pár kiló leadása. Hogyan?

Utolsó pár kiló leadása. Hogyan?

Figyelt kérdés
3,5 hónapja diétázok, 3 hónap alatt lement 11kg (60-49) Aztán kb. egy fél hónapja megállt és nem ment le több, ezért kicsit szomorú lettem,és gondoltam sose fog lejebb menni ezért elég sok csalónapom volt az utobbi fél hónapban...(fahéjas csiga,egy kis csoki, torta, pogi,egész zacsi mazsola...) így ebben a fél hónapban már minden nap szinte 1600kalória fölött ettem, volt,hogy a 2000-et is elértem,pedigaz első 3 hónapban 1200kcalt ettem naponta, 2-3 csalónappal (1800-2000kcal) Meg is látszik ez a fél hónap,49ről felugrottam 50-re, pedig elvileg az 1600-1800kcal nekem még súlytartáshoz megfelelne..Lehet azértvan,mert az első 3 hónapban alig ettem ch-t,csak fehérjét egész nap kb.,mostanába meg egyre többet (paleo kenyeret, meg a csalós finomságokat,bár az nem gyakori,és mostantól nem csinálom) Mit csináljak,hogy lemenjen az utolsó párkg?? Álljak vissza az 1200kcal-ra,és akkor lemegy? Még 2-3kg-ot szeretnék fogyni..
2014. nov. 16. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Huhhh.

2 hét SEMMI. Főleg, ha ilyen tempósan fogytál előtte, némi stagnálás belefér.

Nekem 1600-2000 kalória teljesen normálisnak tűnik. Az OK, hogy így nem fogytál, de legalább lazítottál egyet, bár nem a legmegfelelőbb ételekkel... De ha vissza tudsz állni a szolidabb táplálkozásra, akkor nincs különösebb gond.

1 kiló hízás nem mérhető, főleg, ha hirtelen szénhidrátosabban eszel, könnyen lehet a glikogénraktár vízmegkötése is... De más oka is lehet. 1 kiló le vagy fel nem jelent semmit, a testsúlyod magától képes többet ingadozni. S mivel tempósan fogytál 1200 kalóriával, eléggé kizártnak tartom, hogy 1600-2000-rel már észrevehetően hízol, szerintem súlyt tarthatsz.


A paleo kenyér miért szénhidrátos? Ezt sosem értettem, szerintem szinte semennyi nincs benne, nekem ketogén diétában nem képes különösebben feltűnni... A zöldség annál inkább, persze abból más mennyiség is kell. Valamiből pedig kell energia, szinte csak fehérjén nem élhetsz... Ez nem gond, a kalóriadeficit sokkal fontosabb fogyás szempontjából. Bár a zsírbontást azért a szénhidrátszegény (úgyhogy nyilván többé-kevésbé zsírdús) étrend jobban támogatja. De a kalóriadeficitet nem tudja felülírni. Ahogy kalóriadeficitben még elég rossz összetételben is lehet fogyni, max. nem érdemes, az egészség és jó közérzet szempontjából.


Személy szerint inkább többet mozognék, de ha bírod az 1200 kalóriát, akkor állj vissza rá, 2-3 kiló már nem sok...

2014. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hű végre kaptam egy hosszú, értelmes választ. Köszönöm!!:)
2014. nov. 16. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulok az eredményedhez!Csak így tovább.Fontos a rendszeres mozgás, a sok folyadék fogyasztás és a megfelelő táplálkozás, hogy közben ne éhezzen a szervezet, az életmód váltás, hogy tartós legyen az eredmény.Sokszor az ásványianyag hiány miatt áll meg a fogyás bármit tesz az ember.Érdemes minőségi ásványi anyagokkal pótoln a hiányt és valószínűleg tudod folytatni a fogyit. Sok sikert!
2014. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen!:) a sport az meg can,heti 3x. Pontosan milyen ásványi anyagokra gondolsz?
2014. nov. 16. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel nem tudni, hogy melyik ásvány hiányozhat a szervezetedből, így érdemes olyat választani, amiben minél több féle, van, természetes alapú, lehetőleg kelátos kötésben, ami fel is szívódik.
2014. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!