Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » KalóraiBázison a cél beállítás...

KalóraiBázison a cél beállításánál melyik módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kitűzött dátum,heti fogyás vagy napi keretet, és miért?

2014. nov. 21. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Heti fogyás, mert az a legreálisabb, feltéve, hogy nem ul nagy értéked adsz meg.


A dátum csak stresszt okoz, mert rendszerint túl gyors fogyás kellene ahhoz, hogy meg lehessen csinálni és az nem fog menni.


A napi kalóriakeretet meg a legtöbbször túl alacsonyra állítják, hogy gyorsabban menjen a fogyás, és a végén nem lesz belöle semmi. Ezen kivül a napi keret eleve változó és a kiindulási súlytól, magasságtól, életmódtól függöen igen nagy eltéresek lehetnek reálisak

2014. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A heti fogyást állítottam be, 18 kilót fogytam 5 hónap alatt a Kalóriabázis segítségével, nekem tényleg nagy támogatást adott.
2014. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A dátumot nem látom értelmesnek, nem a vágyaidról van szó. Nekem már a nagyon, nagyon távoli dátumra is túl kevés kalória jön ki...


A napi keret jó, amennyiben valaki tudja, hogy mennyire van feltétlenül szüksége (amikor csatlakoztam a kalóriabázishoz, már rég fogytam, odafigyeltem, olyan keveset ettem, amennyit tudtam: 2000 kalóriát - s természetesen utána is maradt ez, bár a keretem jóval alacsonyabb volt, mert heti fogyást állítottam be, 30 dekásat, de éhezni nem fogok, az világos).


Voltaképpen a fogyás majd lesz, amilyen lesz, engem csak a makrotápanyagok szintje érdekelt, meg úgy nagyjából a kalóriabevitel. A célbeállítás annyira nem, megtettem, amit tudtam és a testem erre reagál valahogy. A kalóriabázissal úgyse tudom meg, hogy hány kalóriával milyen gyorsan fogyok, a mozgást se lehet pontosan becsülni, az anyagcserémet sem tudja kitalálni...

2014. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kilenc hete használom, pontosan úgy működik, ahogyan beállítottam. Mivel utálom sanyargatni magam, én szinte mindent eszek, de napi 1500 kalórián belül. Remekül működik, egyáltalán nem érzem, hogy bármit is megvonnék magamtól, minden nap eszem csokit is.


Minden este sportolok, ez szerintem szinte fontosabb, mint a kalóriaszámolgatás. Nem csak segít a fogyásban, de formál is.


Kilenc hét alatt 8 kilót fogytam, nagyon elégedett vagyok. Elvileg májusra érem el az álomsúlyt, de ha csak júliusra, akkor sem fogok sírva fakadni :-) A lényeg, hogy elérjem, ha egy évig tart, az sem érdekel, de a fogyókúrákat mindig feladtam. Ezt az életmódot úgy érzem, életem végéig tartani tudnám, hiszen semmi különleges dolgot nem igényel, csupán odafigyel az ember, hogy mennyit eszik és TV nézés vagy közösségi oldal helyett mozog. Van, hogy csak este 21 órakor érek oda, hogy tornázzak, de akkor is csinálom.

2014. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!