Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jön a karácsony . SOS! Hozzáér...

Jön a karácsony . SOS! Hozzáértő tanács kell! Elmondanátok a ti "készülődéseteket is?

Figyelt kérdés

Ez lesz a 3. hét hogy max 700kcalt viszek be( ált300-700 között eszem). Előtte is keveset ettem hetekig, de akkor naponta közelítettem a 800 kcalt (szóval 300-400 szóba se jött!). Na ha most jön a karácsony, szüleimet se akarom kiakasztani az ünnepek idején a táplálkozásommal, szóval kérdéseim

1: eszem a karácsonyi halászléből, húsokból...(krumpli, tészta ,zsíros ételek kizárva). próbálok keveset enni de eszem belőlük(1000 kcalt nem lépem túl/nap)

2.: ha (1000 kcalon belül maradva) reggelire kihagyom azt amit eddig ettem, (20 g zabpehely,+ gyümi) és most ezt felváltom max3-4 napra sütire(zserbó, pogácsa...) és emiatt hogy csökkentsem a kcal bevitelt kihagyom a 10 órait, és az uzsit, azzal is híznék?

tényleg csak pár napról lenne szó, de nagyon fel szeretnék készülni a karácsonyra hogy ne menjen kárba az eddigi munkám.

Előre köszönöm a válaszokat, és érdekel hogy ti hogy készültök:)


2014. dec. 21. 15:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ezt lefelejtettem: 173cm/59kg/17 éves
2014. dec. 21. 15:17
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de neked legalább 1200-1300 kcal kellene ahhoz, hogy a szervezeted ne koplaljon. (Nem érdekes, ha te nem érzed magad éhesnek, attól még ez borzasztó kevés és a szerveid szépen lassan leépülnek közben).


Karácsonykor egyébként se diétázz, hanem csak picit figyelj, hogy ne tömd magad pukkadásig. De azért ne ezt a koplalós rendszert próbáld tartani, mert ennek az a vége, hogy kórházban kötsz ki.

2014. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..


Itt már leírtuk, mekkora baromságot csinálsz. A hánytatás pedig csak hab a tortán.

Jövőre már nem lesznek ilyen problémáid.

2014. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És a Kcalok mellett háyn százalékos hatásfokkal dolgozik az emésztőrendszered, és a felszívódási / hasznosulási képességed?


Mert a Kcal része csak az egyenlet egyik oldala..


Pl: A gondolkodáshoz is Kcal-ok kellenek, sőt az ébrenléthez is..



Kezded már átlátni, hogy ez egy rendkívül sok tényezős egyenlet?

2014. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sütöttem oldalast és májat, a máj egy részét nyersen turmixoltam le hagymával, fűszerekkel, zsírral.


Zöldségekkel fogom enni (nyers/sült cékla, uborka, paprika stb.).


Nem sz-arozom ócska kajákkal, nem teszek semmihez fölöslegesen tejet, cukrot, lisztet. Azt eszem amire szükség van, finom de nem betegít meg, nem hízok tőle. Viszont erőt ad edzéshez.

2014. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A nyers májjal azért vigyázz..


Sokféle kis élőlényt bevihetsz vele, vagy akár szemölcsöd is lehet tőle..


A vágóhidasok sokmindent összefogdosnak ám.

2014. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én bízom abban, hogy az emberi szervezet alapvetően nyers élelmiszerek emésztéséhez lett kialakítva, valamint nem szedek gyomorsav lekötőket, tápanyag-ásványianyag, vitaminbevitelemet pedig próbálom racionálisan magas szinten tartani. Így nem igazán gondolkodom esetleges fertőzéseken :)


Köszönöm a jó tanácsot!

2014. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A sült oldalas és a máj fenséges volt, a máj-bifsztek majd holnap mártogatós lesz reggelire :)
2014. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Én bízom abban, hogy az emberi szervezet alapvetően nyers élelmiszerek emésztéséhez lett kialakítva,"


De azóta változott, ezért is kisebb az állkapcsunk, nem kellenek akkora rágóizmok, nőhetett az agykoponya.


A vadállatok tele vannak férgekkel és más élősködőkkel, szóval egyáltalán nem védettek, csak a ragadozók miatt nem mutatják, hogy bajuk lenne.

2014. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ember állkapcsa nem változott. A feketéké (rassz) szélesebb meg ilyesmi, de amúgy nem változott az ember.

A hús a természetben pedig nyers. Persze ez parazitákkal együtt járhat, ez növényi élelmiszerekre is igaz.


De a tenyésztett állatokat ellenőrzik :)

2014. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!