Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért stagnálok már egy...

Miért stagnálok már egy hónapja? Nagyon idegesít

Figyelt kérdés

Már 1 éve diétázom és le is adtam 20 kg-t. Még lenne kb 15-20 kg hátra, de egy hónapja stagnálok, egy gramm sem megy le, pedig betartom a diétát (1200-1300 kcal/nap, ez is főleg minőségi ételekből, figyelve a napi szükséges fehérjebevitelre, és arra hogy a szénhidrátot és zsírt ne lépjem túl) és még mozgok is, szobabicikli közepesen 1 óra, többször egy héten.

Nagyon ki vagyok borulva, mert hétről hétre egyre komolyabban veszem, látva hogy nem megy le semmi, és még így sem fogyok semmit, nagyon felháborít.


Mi lehet az oka? Olvastam valami olyanról, hogy antibiotikum-kúra után lehet ez, és egész téli szünetben antibiotikumot szedtem fülgyulladásra. Emiatt lenne?

Vagy ha nem akkor mi miatt?


Régebben sokkal rosszabb étrenddel is sikerült hetente fogynom, most meg számomra lehetetlen és bosszantó, hogy ilyen szigorúan véve mindent nem sikerül lemennie. :(


2015. febr. 5. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem írod a súlyodat, a magasságodat és a korodat, azért az 1200-1300 kalória nagyon kevésnek tűnik. Orvosi diétákban szokták 1200 kalórián tartani a pácienseket, és már ez is nagyon szélsőséges.


Valószínűleg annyi történhetett, hogy az alacsony kalóriabevitel miatt az anyagcseréd belassult. Ilyenkor sajnos muszáj emelni a bevitelen, ami valószínűleg átmeneti hízással fog járni, de amint helyreáll az anyagcseréd, újra beindul a fogyás. Csak okosabban kell majd számolni azokat a kalóriákat.

2015. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok és jelenleg 97,7 kg, 175 cm magas.


A téli szünet előtt 1400 kcal/nappal mentem, január első hetétől 1200, létezne hogy a diéta első napján belassul az anyagcserém? Mert hogy azóta nem fogyok.

2015. febr. 5. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked alsó hangon is 1600 körül van az alapanyagcseréd. És kalóriaszámolgatásnál aranyszabály, hogy alapanyagcsere alá nem megyünk. Te pedig még az 1400 kalóriával is bőven alatta voltál. Ennyi mozgással, tiszta étkezéssel 1700-1800 kalórián is vígan fogynod kellene.


Az, hogy ennek ellenére 1200 kalórián sem fogysz, egyértelműen annak a jele, hogy a tartós alapanyagcsere alatti kalóriabevitel belassította az anyagcserédet.


Én továbbra is azt javaslom, hogy fokozatosan (1-2 hetente +100 kcal) emeld fel a kalóriabevitelt (ne ijedj meg, hízni fogsz, de ez átmeneti), és aztán tartsd megfelelő szinten a tartós eredményért.

2015. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, hogy nem lehet alapanyagcsere alá menni, igazán írhatták volna kalóriabázison. :(

Akkor a következő hetekben azon leszek, hogy feltornázzam kicsit az anyagcserém. Köszönöm a gyors választ, ment a zöld kéz! :)

2015. febr. 5. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg így van ahogy előttem is írták! A bázist én is használom, ha nagyon alacsony kalória értéket állítasz be, akkor kiír egy figyelmeztető szöveget, hogy az nagyon alacson érték, de ezt csak kb. Pl. 800 kalóriánál.

A fórumon van egy jó leírás a keret beállításra vonatkozóan, ott megemlítik, hogy nem szabad alapanyagcsere alá menni, de akinek nincs ideje a fórumot olvasgatni tényleg nem tudhatja.

Fel a fejjel! Így is nagyon ügyesen fogytál, meg is fog indulni tovább csak egyél egy picit többet. Plusz átmenetileg csinálhatsz még súlyzós edzéseket, hogy ne emelkedjen a súlyod a plusz kalóriabevitel miatt.

2015. febr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:(

Koszonom a valaszokat!

Es meddig emeljem? Ameddig elerem az alapanyagcsere ertekemet vagy tovabb normalisig? Eleg nehez, de ezen a heten jarok 1400 kcalnal, multheten pedig 1300 volt egesz heten


Ja es mi van akkor ha mondjuk 1300 kcalt eszek de lebiciklizek 600at? Olyankor egyem vissza, vagy mi? A sport hozzamnott ugy erzem, nem tudom hanyagolni.

2015. febr. 16. 07:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A bázison ezt is írják valahol, hogy a sporttal elégetett kalóráknak legalább a felét le kell enni. Egyelőre emelgesd lassan, meglátod hogyan reagál rá a szervezeted.
2015. febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!