Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az egésznapos kalóriaszükségle...

Az egésznapos kalóriaszükségletemet bevihetem édességből?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és sajnos rettentően túlsúlyos. Kalóriaszámlálós diétában vagyok, és az édességek elhagyása számomra szinte egyenlő a lehetetlennel. Elérhetem-e az álomsúlyomat úgy, hogy a napi kalóriabevitelem (1000 kalória) szignifikáns részét édességből viszem be? (A hiánybetegségek elkerülése végett szorítanék helyet gyümölcsnek) Vagy a szénhidrátokat is kell figyelni?
2015. ápr. 7. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Beviheted, csak a tested nem fogja bírni.


Hiánybetegségekkel, túlzottan magas vércukorszinttel (sok szénhidrát, főleg cukor vagy keményítő) ugyan úgy zsírt fog raktározni a szervezeted, csak közben nem lesz tápanyag az izomzatodnak.. nincs szép vége.


A szénhidrátfüggőség pont ezért okoz elhízást, nem elég annyit tenni, hogy továbbra is rossz ételfélékből keveset eszel, az még ugyan úgy beteg állapot.


Valakinek bejön az, hogy jobb étrendet tart egy bizonyos ch mennyiséggel (de pl. eszik rizst, tehát szénhidrátot) vagy egy kis édességet, vagy heti egyszer csalónap alkalmával édességet.. de a régi étrendet ami hízáshoz vezetett, nem lehet tartani vagyis nem lesznek jó eredményei. Tömeget veszteni lehet kalóriamegvonással is, ez tagadhatatlan.

2015. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, s rá fogsz jönni, hogy egész nap kopogni fog a szemed. Hosszabb távon sok káros hatása lenne, fehérje nem lehet túl sok benne.
2015. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Ha nem mozogsz, a süteményekben lévő cukor és fehér liszt kb. azonnal el is raktározódik zsírként. Hiába eszel csak 10 sütit naponta, ugyanúgy éhezni fogsz és mellette ráadásul még fogyni sem.


A jó diéta nem abból áll, hogy keveset eszel, hanem abból, hogy minőségit. A szénhidrát és a zsír egyben a barátod és az ellenséged is, neked pl. fokozatosan kellene csökkenteni a szénhidrátbeviteledet, pl. 200g rizst és 600g zöldséget (lehetőleg fejes saláta, répa, paradicsom, olyan zöldségek, amik lúgosítanak) elosztva 5 felé, úgy, hogy késő este már csak maximum zöldséget egyél, majd fokozatosan elérni, hogy már csak 50-100g rizst eszel egy nap.


Borzasztó nagy inzuliningadozásaid miatt vagy rettenetesen éhes, és ez nem abból áll, hogy "neked süteményt kell enned". Mondj nemet a süteményeknek, másképp nem megy. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor te nem is akarsz igazán lefogyni, kényelmes az, hogy eszel összevissza.


Majd ha elszántad magad, kapd elő a mérlegedet és pl. kalóriabázis kezdd el kiszámolni a napi adagjaidat.

2015. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán, bár nem tartom ideálisnak, de akkor azt ajánlom, hogy makro- s egyéb tápanyagok szempontjából legyen megfelelő az édesség (az én édességeim elég jók :) durván szénhidrátszegények, többé-kevésbé zsírosak, s persze jócskán van bennük fehérje).

S egyél azért zöldséget is, az igazán megoldható kevés kalóriából. Gyümölcs nem kell, ha a zöldségfogyasztásod megfelelő, de egy keveset én is ennék, szoktam is, az nem feltétlenül látszik meg a szénhidrátbevitelemen.


Viszont... Szerintem egyél édességet (jóféléket, nem nagyon cukrosakat), de normális ételt is. 1000 kalória túl kevés, ha nem extrém kisnövésű vagy... Ja és ha az is lennél, ha túlsúlyos vagy, az is emeli valamelyest a kalóriaigényedet... S én ugyan rém lusta tudok lenni, de ha ezen múlna, hogy nem koplalok, még mozogni is képes lennék többet :P


Az jó, hogy láthatóan érdekel az egészséged, nemcsak a súlyvesztésre hajtasz, ez távolról sem minden túlsúlyos tinilányról mondható el...


A szénhidrátokat egyébként nem árt csökkenteni, a mai ember rengeteget eszik belőlük, pedig az a legkevésbé fontos makrotápanyag, a legkevésbé laktató (bár itt vannak egyéni különbségek) és az egészségnek is nagyon be tud tenni, ha túlzásba visszük őket.

2015. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolónál a pont, csak mert azt hiszed, hogy Neked édesség kell, ez fizikailag nincs így. A testednek nyilvánvalóan nem kell édesség, megfelelő, kiegyensúlyozott étrendre van szüksége. Attól még ehetsz ilyesmit, én is eszem, bár manapság már egyre kevésbé... A szokás nagy úr, az édesség finom tud lenni, de nem jó, ha függsz tőle, amikor nincs rá szükséged és a "normál" édességben kevés dolog van, ami értelmes, tápanyagdús ételnek nevezhető (a cukor is tápanyag, de érted... üres kalória nem kell, főleg kis kalóriás fogyózáskor nem fér bele, elveszi a helyet a normális tápanyagok elől).

Az is teljesen logikus és gyakori, hogy ha alig eszel, akkor édességek jelennek meg a szemed előtt... De egy normális jóllakásnak ezen sokat kell segítenie, egy megszokási idő után mindenképp. A fehérje és a zsír jobban laktat, a zöldségeknek térfogata van... A tömény ételekkel nehéz, én sokszor túlettem már magam belőlük (illetve többnyire csak a súlytartó szintemig, de az fogyási cél esetén túl sok).

2015. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Már az első nap éhesen fogsz lefeküdni. Majd a harmadik, negyedik nap környékén már annyira éhes leszel, hogy túl léped a kalóriakereted.
2015. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:
nem, sajnos nem fogsz tudni lefogyni , az álomsúlyról és alakról pedig ne is álmodj, pláne ha még túlsúlyos vagy, ilyen alacsony kalóriabevitellel még minőségi kajától sem fogynál, pláne így hogy szemetet eszel....
2015. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!