Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó így ez az étrend?

Jó így ez az étrend?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek egy kicsit.:) 163 cm vagyok, 75 kilóról indultam, most vagyok 65. Újra kiszámoltam az alapanyagcserémet, 1600 kcalt mutatott, viszont ha ezt 500-al lecsökkentem csak 1100 kcalt ennék egy nap. Ezt én nem érzem túl kevésnek, de vajon egészséges-e? Még belefér? További 10 kilót (esetleg ha sikerül 13-t) szeretnék fogyni.


Étrendem kb a következő: minden reggel zabkását eszem, vízben főzve, 30 grammot.

2. étkezésem ált 1 alma, plusz eper vagy málna vagy narancs, barack, ananász stb.

3. étkezésem csirkemell/pulykamell/hal, 200 g, zöldségekkel vagy almával (és néha barna rizzsel)

4. változó, ma pl görög joghurtból készült tzaziki, de néha sovány túró, pulykamellsonka vagy pl sült gomba

5. 200 gramm csirkemell/hal, zöldséggel (uborka, paradicsom, gomba, paprika, reteg, hagyma, répa stb stb)


ezzel tökéletesen jól lakom, de én csak 1000 kalóriának számolom.

min változtassak az összeállításban? adnátok pár tippet?


(a mozgás most nem kérdés, heti 4x 1 órát gyorsgyaloglok emelkedőn, plusz 3x30 percet futok és 3 súlyzós edzést is végzek)


2015. ápr. 8. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne csak a kalóriát számold, hanem a makrotápanyagok arányát is. Amúgy nem rossz, talán annyi, hogy _számomra_ sok a gyümölcs, ezt csak a cukor miatt jegyzem meg, hogy hátráltathat kicsit, valamint a túrót én legutoljára tenném, hogy dolgozz rajta éjszaka (mint 6. étkezés némi zöldséggel). De hát ez egyéni.


Alapvetően a protein rendben van, rostot is eleget viszel be, viszont a szénhidrát elég szegényes, azt egy picit emelhetnéd. 50g a minimum, ami kell egy nap, és futás, valamint súlyzózás kimeríti a glikogénraktárakat, azt jó lenne pótolni edzés után, és nem látom benne, hogy ez hol történne meg. Számolj úgy, hogy 2 szettenként ~3-5g szénhidrátot illik (izomzattól függően) pótolni, futás után pedig intenzitástól függően 0.5-1g/tskg szénhidrátot.


Alapvetően nagyon kevés a szénhidrát és a zsír is, és ha ezt így tartod, azt az izmod fogja bánni, és azért fogsz egy idő után egy helyben toporogni, mert nem tud mihez hozzányúlni tápanyagért egy kemény edzés után a szervezet, csak az izomhoz. Nem sok az a szénhidrát, 50-60g rizs pl. fedezi ezt.

2015. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tűnik kevésnek a szénhidrát, nekem ennyi túl sok lenne, de e téren nagyon megoszlanak a vélemények és semmi bajom nincs azzal, aki sokat akar enni, viszont a kérdezőnek ez nem muszáj. A szénhidrát nem eszenciális tápanyag, de valóban vannak vélemények, miszerint ne terheljük a testet extrém alacsony bevitellel, de erről itt szó sincs. Nem számolom ki, hisz nem is ismerem a mennyiségeket, de 50g könnyedén összejön a zöldségből és a gyümölcsből, a zab és rizs még szóhoz se jutott...


Az összetétel szimpatikus, bár én nem szénhidrátra alapoznám a délelőttöt, de kinek mi jön be és azért annyira nem extrém a mennyiség.

A kalóriamennyiség nekem durván kevés lenne (163/66, alig mozgok), de nem vagyunk egyformák s én 1600 kalóriával még lazán fogyok. 1100 kalória kissé kockázatosnak tűnik, főleg a mozgás mellett... De alapvetően fontos, hogyan érzed magad mellette, csak sajna sokak nem érzik 500-nál sem, hogy gond lenne.

2015. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az 50g arra vonatkozik, hogy fekszel az ágyban és haldokolsz, nem arra, hogy edzel mellette.
2015. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!