Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik koplalással fogytak le...

Akik koplalással fogytak le 10-20 kilókat azok milyen hamar szedték vissza a kilóikat?

Figyelt kérdés
És mennyi időbe telt mire lefogytak?

2015. ápr. 15. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Még sok-sok éve... 4 hét alatt 13 kg mínusz (napi egy alma, sok-sok víz, és 45 perc torna).


Eredmény: lógó bőr (nagyon), gyomorhurut


Elkezdtem 1.000 kcalt enni, ettől 6 hét alatt híztam 18 kilót.

2015. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ettől nagyobb idiótaság nem létezik amúgy... Koplalással főként izmot veszítesz, meg egy kevés zsírt. Azonban mivel koplaltál, amikor újra elkezdesz enni a szervezetet megörül a tápláléknak és elkezdi zsírként raktározni, hátha megint nem jutsz ételhez.


Neked ketogén diéta kell + testedzés, már ha nem akarsz lógó bőrt.

2015. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Két hét, -10 kiló. A két hét alatt összesen egy toast kenyeret ettem meg, naponta egy vagy két szeletet.

Azóta gyomorgondjaim vannak, plusz pcos lettem (bár nem egyértelmű, hogy összefügg-e a kettő). Néhány hónappal később hasonló sebességgel szedtem vissza.

2015. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8 hét alatt 12 kg és nem híztam vissza semmit.
2015. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8 kg, időszakos koplalással, folyamatosan ingadozó testsúllyal. 2-3 kg lefogyása után újra elkezdtem rendesen enni, de 1-2 kg mindig visszajött, ezért kezdtem elölről az egészet. Jelenleg már eljutottam arra a szintre, hogy napi 3-szor eszek, tornázok mellette, de így is nagyon figyelnem kell mindenre, mert akár egy fogyókúramentes hétvége után is szaladnak rám a kilók.
2015. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem föl a kérdést mert a barátnőm szed fogyókúrás tablettát amitől eddig fogyott 1 hét alatt 2 és fél kilót, úgy hogy nem is olyan nagy súlyfeleslegről indult.

165 cm és 69 kiló. Szerintem ő vissza fog hízni , amint abba hagyja az étvágycsökkentő tabletta szedését, mert nincs étvágya és koplal alig eszik valamit.

A lényeg annyi hogy nekem ez lendületet adott arra hogy helyesen fogyjak le, és bebizonyítsam hogy le lehet fogyni így is és tartósan.

Én már több éve cipelek magamon mindig 10-15 kiló felesleget amitől nem tudok megszabadulni, de az fölé nagyon ritkán csúszok.

Én 158 cm és 66 kiló vagyok.

Én is mindig úgy fogytam mint az utolsó válaszoló hogy lement 2-3-4 kiló normális étrenddel zöldség hús, de rövid idő után mindig rám jött a zabálhatnék, mert más alapanyagokat ettem és hiányérzete volt a szervezetemnek, és nem álltam meg 1 nap után, és abba maradt a zöldségevés és jött a sütemény helyébe mint előtte.

Olyan ihlet jött rám, olyan elszántság, mostanában nem is éreztem ilyesmit, talán azért lehet mert a barátnőm sikere noszogat erre hogy nem maradhatok szégyenben.

Tudom ez gyerekes, de én örülök végre hogy valami felkeltette bennem a szándékot a reményt arra hogy legyen kitartásom hogy végig bírjam csinálni.

És ne csak 3-4 kiló mínusz legyen hanem sokkal több.

Nem adhatom fel, tennem kell érte hogy jól érezzem magam, hogy ne legyen gond felvenni és viselni egy szép ruhát.

Nagyon kíváncsi voltam hogy ez a jojó hatás mennyire kinél vág vissza.

De ezek szerint másnál is jelentkezett nem csak nálam.

Az a tervem hogy egészségesen fogok táplálkozni, sokkal több zöldség , hús, minimális cukorfogyasztás és mozgás.

2015. ápr. 16. 07:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki szedi vissza... Az én ismerősöm nem tette (csak egy kis részét, de soha többé nem lett kövér, s láthatóan zsírból fogyott, gyorsan, szerintem ritka szerencsés alkat). De ahogy másutt látom, a legtöbben visszahízzák, hiszen elég nehéz megtartani, s nyilván ha újra ereszdelahajam van, akkor visszajön a felesleg. Plusz veszélyes is, extra lelkes izombontás, durva esetben mindenféle hiányok, gyengeség, rossz közérzet...
2015. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én jojóztam már többször koplalás után és az alapvető baj az, ha valaki visszatér a fogyás előtti étkezésére, pont ahhoz a fajta étkezéshez amitől eleve meghízott. Ergo eredendően nem a koplalás miatt híznak vissza akik akik leállnak vele, hanem azért mert elkezdenek zabálni.

Ha koplalás után valaki képes normális, egészséges módon étkezni és teszem azt még mozog is mellé valamit, akkor szinte kizárt, hogy visszahízik.

Ez saját tapasztalat.

(Bár az én tapasztalatom napi 3-500 kalóriás koplalásra vonatkozik, az előzőekben írt napi egy alma vagy toastkenyérbe belehaltam volna).

2015. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Nagyjából egyetértek, de azért gondosan vigyázni kell a kalóriákra, be lehet vinni nem konkrét zabálással is egy kicsit túl sokat s elindulhat a lassú hízás.


S egy pici súlyvisszaszedés törvényszerű, már csak vízből is, nem várható el, hogy az ember töltött glikogénraktárakkal annyit nyomjon, mint leürültekkel, elég sok vizet megköt a glikogén.


Az ismerősöm pedig annyira vékonyra fogyott (bár nem nézett ki rosszul), hogy azt csak úgy tudta tartani, ha oly keveset evett, hogy szédelgett tőle. Mivel ez nem élet, belátta, hogy magasabb súlyra van szüksége. Úgyhogy ha valaki kifejezetten soványságra vágyik, sanszos, hogy az nem lesz egészségesen tartható (legalábbis eleinte, amíg kicsit lassult az anyagcsere). Persze lehet, hogy nála a táplálék összetétele sem volt az igazi, rengeteg múlik a konkrét étrenden.


Nyilván rengeteget számít, hogy hány kalóriával koplal az ember, jó legalább a szükséges mennyiségű fehérjét, zsírt, szénhidrátot bevinni (a szénhidrát ugyan nem eszenciális, de a testnek kell valamennyi glükóz. ha nem elég a szénhidrátbevitel, akkor több fehérje kell, amiből glükózt készít a test. bár van, aki szerint szervezetkímélőbb, ha eleve szénhidrátot viszünk be. ami nem is nehéz, ugyebár).

2015. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!