Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kevesebb cukrot eszek, de...

Ha kevesebb cukrot eszek, de a cukrokat meg szénhidrátokat inkább a délelőtti órákban eszem meg és délután már csak gyümölcs és fehérje, akkor van esély a fogyásra egy kis sport mellett?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egész napi kalória mennyiség számít, nem az, hogy reggel megeszel 3 tábla csokit de vacsorára már egy főtt tojást.

Persze jobb ha reggel eszel szénhidrátot, mert erőt ad, és nem fogsz estére kiéhezni, de minden étkezés számít, főleg, ha célod van vele, mint pl. fogyni.

2015. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőhöz hozzátenném még, hogy a gyümölcsök tömény cukorból vannak, tehát a logikád alapján azt is csak délelőtt ehetnél.
2015. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én személy szerint az ételeim és a napszakok csoportosításával sosem foglalkoztam, de olvasmányaim szerint reggel inkább ne együnk sok szénhidrátot, az inzulinérzékenység akkor elég gyönge... (Persze ha valaki azt tapasztalja, hogy neki az nem gond, sőt kell, szerintem akkor felülbírálhatja ezt. Fontos, hogy hallgassunk a testünkre, akkor is, ha nem úgy működik, mint a többségé.)

Fogyásra esély kb. mindenféle étrend mellett van, csak némelyek esetében nem élvezetes. Célszerű megtalálni azt, amit az adott embernek megfelelő. Tudom, sokan tuti s egyszerű tippeket akarnak, de az emberek nagyon, nagyon különbözőek, fogyniuk s általában étkezniük sem ugyanúgy kell.


Saját tapasztalataim alapján merőben a kalóriamennyiségen múlik a fogyás. Nyilván nem mindegy, mit eszünk, már csak az egészségünk miatt sem s speciel az étrend nálam szoros kapcsolatban van a kalóriabevitellel, de az hibás gondolat, hogy bizonyos ételek mellett nem lehet fogyni vagy hogy bizonyos ételek mellett ez törvényszerű.


Azt nem írtad, zsírt mikor eszel, de amennyire tudom, az minden étkezésnél jó :) S a szénhidráttal ellentétben eszenciális.

2015. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cukor delelott is hizlal. Gyorsan felszivodo ch sose volt megengedett dieta alatt, semmit nem hasznosit belole a servezeted, azonnal zsirra alakul, raadasul ehesebb leszel tole. A gyumolcs is hizlal, mindegy mikr eszed, de erdemessebb az alacsony GI-s gyumolcsoket a reggelibe beiktatni feherjevel es lassan felszivodo ch-val. A kis sport ez esetben tok irrelevans. Rendesn kell csinalni vagy sz..r az egesz.
2015. ápr. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esély mindig van, szénhidrátevés mellett sem hízik el mindenki, fogynak sokan. A mérték is kérdéses, próbáld ki és ha elég adatot írsz (magadról, az anyagcserédről, de leginkább arról hogy így sikerül-e fogynod) akkor írd ki újra a kérdésedet, és akkor tudunk majd válaszolni rá.


Így nekünk fogalmunk sem lehet, hogy az ismeretlen lány (?) az ismeretlen étrendjével, az ismeretlen szénhidrát és kalóriafogyasztásával és ismeretlen életmódjával vajon fogyni fog-e :)

2015. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de amikor kalóriákat számolgattam, minden egyes kis kalóriától, féltem mint tűztől. Én belehülyültem, na akkor hagytam abba. Mindent ugyanúgy ettem, csak kevesebbet, és többször. Nyilván próbáltam hanyagolni a finomított szarokat, de ha véletlen 3 hét alatt megettem egyszer 2 szelet zsíros kenyeret paradicsommal és lila hagymával, nem mentem kötelet keresni a bűntudattól. Az hozzátartozik, hogy akkortájt az insenity-t nyomtam 7/6, ami azért rengetek kalóriát éget el, és olvadtak le rólam a kilók.. 10kg kb másfél hónap alatt


Most viszont, újra elkezdtem az insenity-t, annyi különbséggel, hogy jobban odafigyelek.. reggel sonkás, zödséges abonetes szenya, vagy outmeal, uzsi egy pár szelet pufi rizs, vagy joghurt, vagy gyümi, ebédre ma csirke húslevest ettem zöldségekkel, krumplifőzeléket fasírttal, (a krumplifőzelék keményítő+alacsony % tejföl), délután valami ami könnyű, mint delelőtt, de próbálok figyelni rá, hogy nagyon szénhidrátot már ne egyek, este meg fehérje.. vagy tojás, vagy husi köret nélkül, tegnap pl a déli sült csirke maradékát ettem meg csemege ubival.. és nem vagyok éhes, nem érzem azt hogy ennem kéne, sok folyadékot iszom, úgyhogy majd meglátjuk milyen eredménye lesz. Ha mondjuk az insanity mellett több kéne, ami nem kizárt, akkor nyilván eszem egy kicsivel többet, mert az sem mindegy, hogy milyen edzést csinálsz.

2015. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: Sok ponttal egyetértek, bár ha kalóriadeficitben eszek gyümölcsöt, akkor fogyok, bármivé is alakul :) Bár én nem vagyok nagy gyümölcsfogyasztó, ami jó. Fene se érti, miért nyomatják egyes helyeken, hogy sok gyümölcsöt együnk, ha egészségesek és karcsúk akarunk lenni... Én éhes leszek tőlük s a párom is.

A zsír is kellemesen lassítja a szénhidrát felszívódását. Nekem ugyan tökmindegy, mihez eszem az 1-2 deka banánomat vagy málnámat, de gyakran akad zsiradék a közelében. Azt hiszem, mondhatjuk, hogy zsírfüggő vagyok, ami szerintem az egészségesebb dolgok közé tartozik. A szénhidrátfüggőségtől klasszisokkal jobb, bár az is vagyok, mivel odavagyok a zöldségekért... Az se rossz.

2015. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!