Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kb 20 kiló felesleg van...

Kb 20 kiló felesleg van rajtam. Próbálkoztam eddig többféle módszerrel, viszont egyik se volt túl hasznos. Valaki segítene kiszámolni mennyi lenne az ideális ch, zsír, fehérje, kalóriabevitel számomra? A kardio edzés elég zsírégetéshez?

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 23:26
 1/5 anonim válasza:

Remélem ez segít,de rengeteg találhatsz.

[link]

2015. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámolni, mert nincs egyetlen jó módszer... Vannak minimum és néha maximum értékek, de jócskán engednek mozgásteret. Emberfüggő is, hogy kinek mi az ideális, de meg is lehet szokni egy egészen más összetételű étrendet (no nem akármilyet, én kifejezetten morc lennék kevés zsírral vagy extrém kevés szénhidráttal, közérzet, sőt életkedv, energia, ezek tartósan leromlanának).


Hogyan szeretsz enni? Ez elég fontos, mert ha önsanyargatásnak éled meg a fogyókúrát vagy jó esetben életmódváltást, az baj és valószínűbb is, hogy feladod (amit még mindig jobbnak tartok, mint szenvedni, inkább keressen az ember egy testhezállóbb módszert).


A netes kalkulátorok adnak valami hozzávetőleges értéket szükséges kalóriabevitelre, de ezt érdemes kitapasztalni, egyes esetekben távol áll a valóságtól a kapott adat. S ha pl. pokolian szenvedsz a tempós fogyáshoz szükséges értékkel, de elvagy egy szolidabb kalóriadeficittel, akkor inkább lassabban fogyj, mint szenvedve. Nem mindenki bírja az erős deficitet. (Én egyáltalán nem bírtam a deficitet egy ponton, életmódot kellett váltanom, hogy szenvedés nélkül fogyjak tovább.)


A kalkulátorok olykor százalékokkal operálnak, máskor értelmesebben (pl. a fehérjeigénynek nem a kalóriabevitel adott százalékához van köze, inkább a zsírmentes testtömeghez, az aktivitáshoz s akadnak még egyéb tényezők), de már írtam, hogy többféle módszer létezik. Van, aki hol így csinálja, hol úgy, akár a kalóriabevitelt is hintáztathatja, de a test kalóriaigénye amúgyis változik. Ha lefutod a szupermaratont, nem annyi kell, mintha otthon ülsz s az összetétel is jelentősen változhat.


Tipikusan jó hatású a szénhidrátbevitel csökkentése, főleg a gyorsaké, bár edzésnél az sem feltétlenül gond, erről gondolom, már hallottál.

Hogy meddig csökkentse az ember a szénhidrátot, az egyéni dolog. Nem mindenkinek ugyanaz a jó.

2015. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Napi fél óra szobabicikli,napi 3-4 liter víz és ne egyél kenyeret,tésztákat,édességet.Ennyi.
2015. máj. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha "ennyi" lenne már mindenki rég lefogyott volna.


Kérdező, mik voltak azok a többféle módszerek? Amúgy a kardio nem elég. A kardio hasznos, mivel növeli az állóképességet, de egyrészt elsődleges szerepe nem a zsírégetés (ahhoz aerob mozgástartomány kell, viszonylag alacsony pulzusszámmal), másrészt pedig az, hogy mozogsz az önmagában kevés. Könnyen hízó típus vagyok, megfelelő étrend nélkül a napi 2x1 óra biciklizés és torna mellett nem fogyok. A fogyás kulcsa a diéta, ha az nem jó, egy kínszenvedés lesz az egész. Szóval elkezdhetsz mozogni, ha eddig nem tetted, nagyon helyes, de jó lenne tudni, hogy eddig milyen diéták fuccsoltak be nálad.

2015. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ennek kiszámolására van egy tudományos képlet, ami a BMI (testtömeg index) alapján számolja ki a napi kalóriaszükségletedet. Nyilván minden ember más, de ez a módszer valóban bevált, világszinten több millióan fogytak már vele. Próbáld ki ezt a magyar fejlesztést: www.fitprojekt.hu
2015. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!