Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi egy 7 évesnek a napi...

Mennyi egy 7 évesnek a napi kaloria bevitele? A lányom 7 éves es 42kg.

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt Kedves Kérdező senki sem tudja megválaszolni, de lehetséges (elméletileg) lemérni.


Persze a mérés is csak egy adott pillanatban érvényes információt ad, ami már másnapra meg is változik. Hiszen a kalória szükségletet még az étkezéseink összetétele és mennyisége is befolyásolja.


Tehát normális esetben egyébként annyi egy 7 éves lány napi kalória bevitele, amennyit NORMÁLIS (jó) ételekből megenni kíván.


Nem sütiből, mert abból többet fog enni mint ami jó neki, meg befolyásolni fogja a kalóriaigényét, ráadásul hasznos tápanyagszegény. Kenyér, összes gabona gyakorlatilag ilyen. Mind.


Nem tejből, az is negatív hatással van az anyagcserére, zsírrakátrozásra, inzulin érzékenységre.


Normálisnak leginkább a friss (vagy frissen lefagyasztott) zöldségek többségét, vagy persze a párolt/sült zöldségeket nevezhetjük. Az alacsony omega6 tartalmú zsírokat és persze a minél jobb minőségű húsokat-állati fehérjéket. Na most normális takarmányon nevelt állat belsőségeihez, húsához, tojásához nehéz persze hozzájutni, itt gyakran megalkuvónak kell lenni, bár ez a gyakorlatban még szo-szo elmegy.


Ugyanez a megalkuvás igaz a zöldségekre is, hiszen eleve tápanyagszegény és vegyszerszennyezett növényekkel kell számolnunk, legalábbis az ideálishoz képest, de ezzel kell kihúzni, odafigyeléssel viszont ki lehet húzni, nem is rosszul.

2015. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány centi magas a lányod?
2015. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
iylen idős korban max a mozgás hiányától/betegségtől hízhat el szóval több mozgásra kellene sarkalni.
2015. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

7 évesen 42 kg?!


AZONNAL orvos, súlyosan elhízott. Egy normális elsős kb. 20-21 kg (de lehet, még annyi sem).

2015. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mozgás nem pótolja a gyulladásfokozó, megbetegítő gabona és finomított ch.. áh, a fogyasztásra alkalmatlan élelmiszer-hulladékokon alapuló étrend káros hatásait.


Most mire végig írnám, hogy a sok szénhidrát, glutén és gyulladásfokozó gabona fehérjék, tejfehérjék és hormonok, vegyszerek, bélfalat károsító különböző anyagok.. szóval a sok szemét amit lazán megetetnek gyerekekkel, látszik hogy egyre kevesebb gyerek bírja. Persze, hogy felborul a kis anyagcsere szabályozásuk, nem sokat esznek, hanem nem működik már a testük normálisan. Ha sokat ennének (kalóriára) akkor kiegyensúlyozná a szervezetük, 7 évesen, minden probléma nélkül. De a gyulladásokat nem tudják ellensúlyozni.

2015. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hány cm a lányod?

A fiam 8 éves, 130 cm és 25 kg. Mondjuk ő elég vékony, 4-5 kg simán elférne még rajta és akkor legalább a hosszban rávaló nadrágok nem esnének le a derekáról :)

Leírom, hogy mit szokott nagyjából enni:

Reggeli: 1 zsömle/kifli vagy 2 szelet toast kenyér vajjal, néha felvágottal vagy 2 tojás sütve/főzve.

Tízórai: gyümölcs, néha nasiként müzliszelet.

Ebéd: nagy tányér leves, a másodikból pár falat, kivéve ha tészta van vagy rántott hús :)

Ebéd után mindig van nasi, csoki, süti vagy bármi.

Uzsonna: általában joghurt és gyümölcs.

Vacsora: kb. ugyanaz, mint a reggeli.

Zöldséget minden főétkezéshez eszik, de magában is szívesen rágcsál, pl. répát.

Inni 90%-ban vizet iszik.

Szerintem a 42kg elég sok...

2015. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mozgás nem pótolja a gyulladásfokozó, megbetegítő gabona és finomított ch.. áh, a fogyasztásra alkalmatlan élelmiszer-hulladékokon alapuló étrend káros hatásait.

ja persze látom a te agyad is jól ki lett mosva a cukrot tényleg érdemes elhagyni de a kenyér mindig is fontos élelmiszer colt egy 7 éves emésztése és anyagcseréje eleve gyorsabb de gondolom csak ül a gép /tablet előtt egész nap így nem csoda ha elhízik.

2015. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kenyér azért volt fontos élelmiszer, mert elmebetegek háborúkat indítottak, és éhezés volt. Ez normális?


Tehát a kenyérhez hozzá tartozik, hogy embereket kell ölni, nőket gyerekeket stb. Akkor olyan helyzet alakul ki, hogy valóban felértékelődnek a gabonák. Ha valakinek ez az idill, akkor.. pff nem is tudok rá mit mondani.


MÁSKÜLÖNBEN a gabonák NEM emberi táplálékok. Tápanyagszegény, antinutritív hatású, bélfalat károsító, autoimmun gyulladásfokozó fehérjéket tartalmazó növények (nem mind természetesen).


Amelyikben nincsen túl sok mérgező fehérje, az csak tele van szénhidráttal (ami háború idején nyilván értékes, addig sem hal mindenki éhen) ami gyakorlatilag a cukorral egyenértékű. Tehát aki azt mondja, hogy a cukorfogyasztást jó elhagyni, az nagy troll ha közben a gabonafogyasztást propagálja, mert a keményítő is cukorként szívódik fel. Ami azért 100-150g mennyiség fölött egy nap nem biztos hogy mindenkinek olyan jó.


Nekem mindegy, én ektomorf vagyok, én nem fogok elhízni tőle, deeeeazért sokan meg igen. Meg a cukorbetegek. De már a glutént (vagy más búza fehérjéket?) én sem bírok. Pedig... én nem vagyok egy túlzottan allergiás típus. De egyszerűen nagyon durva már ez a khmmm hatszoros genetikai állományú szar amit búza néven termesztenek. Glutén és lektinhegyek vannak benne, hála a jóféle nemesítésnek. Mérgezőbb már csak akkor lehetne, ha lepermetezik valami szarral, esetleg ha bepenészedik. Ja, a háborúk alatt életmentő gabonák jó kis penészedésen tudnak átmenni, a mikotoxinok meglehetősen akut mód mérgezőek, ha nem akkor mondjuk rákkeltők.


Szimpatikus még a gabona? Hát, élelmiszermérnök szemmel nekem aztán nem. De olcsóóóó!

2015. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
khm régebben több rosszabb kaját ettek mint most még se volt ennyi elhízás mert ledolgozták/lemozogták a gyerekek a levegőn voltak egész nap ma meg..
2015. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy lemozgás. Miért ettek volna több rosszat? Semmi nem változott pozitív irányba az elmúlt évszázadokban (hangyaf asznyi túlzással, kicsit sarkítok tudom) csak az ócska mekis kaja, most garantáltan szalmonella meg botulizmusmentes.. ennyi a minőségellenőrzés ma az élelmiszeriparban. Szalmonellamentes szart már lehet enni.. és akkor nem hasmenés lesz 1 hétig, hanem 10 év múlva RÁK.


Meg pajzsmirigybetegségek, elhízás, autoimmun betegségek.. dee tényleg senki nem hal meg botulizmusban, helyette nézzük meg mennyien halnak meg szív-érrendszeri betegségekben. Ez az ócska kajákkal korrelál, amik sokkal ócskábbak mint régen. Én ezt így kerek-perec vállalom, alapanyagszinten szar amikből aztán még nagyobb szart gyártanak, csak közben elbaromkodnak iso 22000-rel meg haccp-vel. De a szar akkor is szar marad, ha szépen be van csomagolva.

2015. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!