Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriabázisba minden este...

A kalóriabázisba minden este az jön ki h heti fél kg fogyás várható, ehhez képest 2 hónapja egy dekát nem fogytam?

Figyelt kérdés
1300-1500 kcalt eszem, átlagos ételek, 30 éves nő vagyok, 60 kg és 167 cm. nem sportolok. lehet ez a baj? de a kalóriám nem túl sok.
2015. jún. 15. 13:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
És mi az átlagos étel?Mert nem mindegy,hogy üres kalória,amit csak raktároz a szervezet,vagy tényleg jól ki van választva.Sokan hiszik,hogy azért mert nem lépték túl a keretet,máris fogyni fognak,de a tápanyagok összetételét már nem nézik.És igen,sportolni sem árt.
2015. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Akkor valamit nem jól csinálsz.


Vagy az van, amit az első írt, vagy az aktivitásodat nem jól adtad meg, vagy a mennyiségeket nem jól adod meg.


Például lehet, hogy adagra számolsz valamit, amit más felvitt... és lehet, másképp készíted, vagy más mennyiség nálad az egy adag, mint nála.

2015. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

egy átlagos nap

reggeli: 1 korpás kenyér felvágottal, paradocsim/paprika

tízórai : mondjuk egy alma vagy egy joghurt

ebéd: hát itt van leves, második, itt minden van, mert 5 tagú család vagyunk és mindenfélét főzök, de igyekszek a hízlalókból keveset

uzsonna: nem is tom, sokszor elmarad, vagy csak egy alma, vagy ilyesmi

vacsora: 1 korpás kenyér felvágott


Igen, néha becsúszik egy 3 az egyben kávé vagy 2 kocka csoki, vagy egy túró rudi, de ezek nem mindennaposak.


majd próbálok sportolni vmit, csak 3 gyerek és a háztartás mellett nincs rá energiám /kedvem ( 5,4 és 1 évesek)


köszi a válaszokat!

2015. jún. 15. 13:57
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

1. Nem sportolsz.

2. A dietad egy kalap sz.r

2015. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Vagy rosszak az általad rögzített kalóriák (sok hülyeség van az adatbázisban), vagy lassabb az alapanyagcseréd, mint a normál. Sportolj. A sportolással fogyasztott energia nem tud csökkenni a fogyókúra miatt, az alapanyagcsere viszont elkerülhetetlenül lassul, hiszen éhezik a szervezeted.


Amúgy szerintem a kalóriabázis egyik nagy hibája, hogy az ülő életmódnál (a legpasszívabb bevihető életmódnál) túl magas alapanyagcserét feltételez. Sok oldalon van egy "extra passzív" lehetőség is, ami a kalóriabázison sajnos hiányzik. Ha nagyon passzívan telnek a napjaid (pl. teljesen ülő munka otthon vagy olyan helyen, ahova nagyon könnyen bemész dolgozni, máshova meg nem nagyon jársz), akkor nyugodtan feltételezheted, hogy 300-400 kcal-lal kevesebbet égetsz el naponta, mint amit a kalóriabázis kijelez.

2015. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A kalóriabázisnak lövése sincs arról, mennyit égetsz... Tippel valamit, aztán vagy bejön, vagy nem. Az persze érdekes, hogy ennyi evéssel nem fogysz, de azért megtörténhet, főleg, ha úgy étkeztél, étkezel, hogy a tested nem működik normálisan. Érzékeny rendszer a test, sokminden be tud kavarni a fogyásba, anyagcserébe... Mozogni igencsak célszerű.
2015. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Még egy kérdés felmerült mennem, bár ez nem a te korosztályodra, hanem inkább a tinikre jellemző...


Biztosan van miből fogynod? Csak mert ha a súlyod nagy részét tömény izom adja, akkor nem biztos, hogy van rajtad zsírfelesleg...

2015. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A 4.-nek: nem kimondottan diétázom, csak belőttem egy célt, nagyjából szerintem egészségesen eszek és mégsem megy le semmi.


A paramétereim 60 kg, 167 cm és 30 éves vagyok, ruhában mindenki azt mondja, h milyen jól nézek ki, de én látom h elég nagy a hasam. vagy 3 gyerek után már ne is álmodjak lapos hasról? azt remélem ha leadok 4-5 kg-ot, a hasam is laposabb lesz.

2015. jún. 15. 14:39
 9/22 anonim ***** válasza:
A zsír-izom arány az, ami számít... és a centik.
2015. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem eszel meg nagyjabol se egeszsegesen.

Tejtermek, kenyer, felvagott? Ez lenne neked az egeszseges? Gyumolccsel akarsz fogyni?

Feherje bevitel? Zsirbevitel? Ezekkel miujsag?

2015. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!