Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1500 kalóriát javasol az...

Napi 1500 kalóriát javasol az alkalmazás enyhe (heti 0,5 kg) fogyáshoz, szerintetek ez jó érték?

Figyelt kérdés

Myfittnesspal-t használok, kb 65-68 kiló vagyok (170cm, 22 N) (személymérleg nincs itthon :S (kb két hét múlva tudok csak venni)), sajnos alig mozgom, de ezen nem tudok változtatni. Reggeli 300 kcal, ebéd 500, vacsi 400, plussz nasik 2-300 kcal. Egészségesebben is eszem (több zöldség, gyümi, teljeskiőrésű gabonatermékek és kevesebb junkfood).

Szerintetek ez így jó irány? Fogyhatok ezzel az életmóddal (Eddig mindent megettem, ami eszembe jutott, egyáltalán nem tartottam diétát.)


2015. aug. 4. 09:55
 1/9 anonim válasza:
Van egy olyan mondás, hogy reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy földesúr, és vacsorázz úgy, mint egy koldus. Este ne 400 kcal legyen a beviteled, könnyű kajákat egyél. Alig mozogsz? Egy jó tempós sétát beiktathatsz a napirendedbe, vagy egy kis tornát.
2015. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Séta van :) de nem mozoghatok olyat, ami nagyon megemeli a szívverésem (futás, intenzív torna kilőve)

Az a gond, hogy hiába figyelek oda, hogy ne éhezzek meg nagyon, hanem mindig kicsiket egyek, estére szénhidrátot kívánok (megszokás), és az meg nem épp könnyű. már így is kb a harmada kalóriát eszem az eddigi vacsijaimnak.

2015. aug. 4. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:

ha ezt tényleg megkérdezted akkor még nem nő vagy csak lány


nem kalórában mérik a jó étrendet hanem konkrét makrókban

sok fehérje meg sok kondi

egy átlag embernek igazából nem nagyon kell más, mert a szénhidrátot gondolom alkatodhoz képest beviszed, és ha a szervezeted igényli (éhes vagy) akkor majd viszel még be


lépjünk már ki a női magazinok hülyeségének feneketlen kútjából

2015. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt pont nem nőimagazinos hülyeség... Rengeteg ember számol, mivel anélkül automatikusan túl sokat eszik, márpedig kalóriadeficit kell. A helyes étrend kevés, a mennyiség alapvető, energia, termodinamika törvényei, persze, a test bonyolultabb, de azért a kalóriadeficit is kell a fogyáshoz, az a legfőbb. Na ebben s a makrotápanyagok megfelelő bevitelében is segíteni tud a számolás (ami mellett nem vagyok, macerás, zavaró, én inkább többet eszem tőle, de attól még hasznos. én a szénhidrát miatt szoktam számolni, de most már anélkül is elvagyok).


Az étkezések elosztása választás kérdése, egyáltalán nem jó mindenkinek reggelizni se, nemhogy nagyot. Eredetileg én is esti evő voltam, azt azért én is visszavettem, mert nálam nem fér be egy nagy vacsora (400-nál azért több van, hisz az rém pici, annyi evésnek tipikusan neki se kezdek). De az összmennyiség számít, kalóriában és makrotápanyagokat tekintve is. Ha egyszer akarja valaki bevinni az egészet, s a testének az jólesik, tegye azt, baja nem lesz tőle, sőt, hosszabban lesz macerálatlanul alacsony az inzulinszint, ami segíti a zsírbontást... Bár nálam ennek sosem volt hatása, nálam a kalóriamennyiség számít.

2015. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy a világon senki meg nem mondja, hogy fogsz-e fogyni s mennyit ezzel. Csináld és meglátod. Itt nincsenek jósok s ezt nem lehet kiszámolni, túl bonyolult.

S bár nekem a kalória számít, ha a bevitelt elmozdítom párszáz kcallal bármely irányba, a világon semmi nem történik, a szervezetem szeret stagnálni, összeszinkronizálja a kivitelt a bevitellel. Nem mindenki ilyen, persze, de sok ember igen.

Van, aki változtat egy aprót s máris fogy. Én időszakos böjtös ketogén paleo mellett se, pedig mindhárom elég szép sikert hoz másoknál, akik még csak nem is próbálnak olyan keveset enni, amennyit bírnak. Ez ilyen.


Szóval első körnek megpróbálhatod, de ez elég sok (és elég szénhidrátos, OK, a kalóriadeficit számít inkább) étel tempós fogyáshoz, mozgás nélkül és ekkora felesleggel.

2015. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem is azt mondtam, hogy ne számoljon, hanem, hogy a kalóriát ne számolja. 300 kalória reggelire lehet egy zsemle 2 szelet párizsival meg egy fél almával, meg zab fehérjével meg kókusztejjel. És van különbség. Nem mondanám ha nem lenne általános hiba.


Ha csak a fehérjét számolja, mert ez az amit a legtöbb ember alulbecsüli, viszont esszenciális az izomépítéshez (ami nélkül nincs alak). Egyébként meg nem a miszter olimpiára készülünk, szóval nem a tökéletességre törekszünk a szénhidrátgrammozással. Elég ha alapvetően tiszta forrásból fogyasztunk.


Az a baj a legtöbb embernél, hogy üresjáraton mozog szinte a szervezete, és ha elkezd kondiba járni és megfelelő mennyiségű és minőségű fehérjét fogyaszt az nagyon meg fogja dobni a szerzete szükséges szénhidrátmennyiségét, mert az izomépítés már önmagában több energiát igényel, mintha kiszámoljuk mennyit égetünk el fél óra sétával...


A termodinamika törvényei kicsit másról szólnak, mint amit próbálsz ráhúzni. Mondhatnám, hogy a kalóriafogyasztás nem egy izolált ki-be rendszer, de gondolom annyira már nem értesz hozzá.

2015. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegy, mit eszik, nekem pl. mindkét reggeliötleted elképesztően rossz lenne... :)

A kalóriamérleg viszont tényleg alapvető dolog, ezzel nincs mit tenni. Fogyásban messze a legfontosabb tényező, persze egészséges fogyásnál sok másra is kell figyelni. S amit eszünk, az befolyásolhatja azt is, hogy mennyit...

2015. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán a kényeskedők sportja.

Egyébként meg egyáltalán nem biztos, hogy fogyásra van szüksége.

2015. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisz85 ***** válasza:
jó ha 1500 kcal a beviteled ha 45 kg vagy és nem mozogsz semmit, ennél azért több kéne, mert így hosszú távon fogsz fogyni, csak nem zsírból, és majd még örülsz is, hurrá kevesebbet mutat a mérleg, csak épp kikoplalod a maradék izmodat is a zsír alól és még majd jön rá az ún. sokak által ismert jójó effekt és zabaroham, egyrészt mozogni kéne valamit komolyabban, és a kaját normálisan összeállítani, mérni és betartani, csak így érhetsz el érdemi zsírvesztést /nem testúslyc sökkenést!!, bár óhatatlanul csökken a súlyod is ha fogsz zsírból csak nem olyan mértékben mint képzeled azt elsőre/
2015. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!