Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1400 kcal és 7-8 esetleg...

Napi 1400 kcal és 7-8 esetleg 9 km futástól mennyi idő alatt tudnék lefogyni? És mennyit? Vagy feszesíteni? Úgy hallottam a hosszútávfutás megfelelő erre?

Figyelt kérdés
2015. aug. 28. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 80 kg vagy, akkor napi 1400 kalóriával (durván 5850 KJ) közepes fizikai aktivitás és 8 km közepes tempójú futás (ha ezt a távot legfeljebb 40 perc alatt letolod) mellett napi 7-8000 KJ deficited van, ami rengeteg. Ez majdnem 400 g zsír, azaz 800 g zsírszövet, ennyivel közel napi egy kilót fogynál. Ez a terhelés 1400 Kcal/nap táplálkozás mellett nagyon veszélyes, mert fehérjehiányos leszel, mert ha az egészet fehérjében viszed be, az se lenne elég! Ettől nem feszesedni fogsz, hanem összezuhanni. Egyél kétszer annyit, akkor is fogyni fogsz napi 30-40 dekát, ami két hét alatt 6 kiló, egy hónap alatt 12. És igen edzett leszel, mert napi 8 km futás az már nem kevés.
2015. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Krisz85 ***** válasza:

egyrészt lehet hogy az 1400 kcal pont kevés, pláne ha elkezdesz futni, mennyit futnál egy héten? ?


ha nincs sportspecifikus célod, pl időt javítani akkor diéta + súlyzós edzés + aerob edzés és lemegy minden


www.sargakapszula.hu


olvasd végig, nem csak gyúrosoknak szól!

2015. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de 54-53 kg 165cm vagyok. És minden nap futom ezt a távot. :) Érzem hogy ment le,de szeretném hogy még egy kicsi menjen le,valamint feszesíteni szeretnék.
2015. aug. 28. 21:44
 4/6 Krisz85 ***** válasza:
akkor meg minek kérdezel hülyeségeket? nem vagy kövér, és sportspecifikus célod sincsen, így ha kicsit még feszesebb akarsz lenni, akkor súlyzókat is meg kéne fogni /mert nem edzel ilyen intenzitással hogy pusztán a futástól feszes legyél, és nem is fogsz feltehetően pláne ha minden áldott nap lefutod ezt a távot, lévén akkor túledzenéd magad egy idő után/ és diétázni kéne. ennyi a trükk
2015. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Diétázok én mint írtam 1400 kcal-t eszek egy nap:)(zöldség gyümölcs csirkehús abonett) valamint már edzek is hasra combra fenékre.
2015. aug. 29. 09:35
 6/6 Krisz85 ***** válasza:
1400 kcal az nem diéta........, pláne nem napi 9 km futásnál...
2015. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!