Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalória lehet a házi...

Hány kalória lehet a házi sárgabarackekvárban?

Figyelt kérdés
Mamától kaptam... kalóriabázison a 107 kcal/100 gramm szerintem kevés. Van valakinek pontos adata?
2015. szept. 10. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából stimmelhet: nekem 1 kg barackból lett kb fél kg lekvár, ami kiszámolva 100-130 kcal-ra jön ki a hozzáadott cukortól függöen.


De pontosan csak akkor lehetne megmondani, ha tudnánk, mennyi cukrot tett bele a mamád.


1 kg barackból - fél kg lekvárt számítva - cukor nélkül 95-100 kcal 100 g, a barack érettségétöl függöen.


A cukrot meg ehhez hozzá kell számolni, de az nemcsak kalória, hanem súlytöbblet is.

2015. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A másik adat szerint 50 gramm 130 valamennyi. Biztosra megyek szoval ezzel számolom pedig szívesen ettem volna még belőle! 😊
2015. szept. 10. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ehetsz belöle, mert azért 100 g-ot biztos nem eszel meg egyszerre, de ha igen, akkor is a 130 kcal azért annyira nem rengeteg, pláne, ha másik étkezés´ne´l meg tudod a plussz kalóriákat spórolni.
2015. szept. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!