Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sikerülhet december végére 6...

Sikerülhet december végére 6 kilót fogynom? Ti mivel motiváljátok magatokat? Falásrohamaim vannak, szégyellem magam. Hogy sikerült lefogynotok?

Figyelt kérdés

174cm magas vagyok és immár 66 kg. Egy teljes éve ez a verseny súlyom...amióta falásrohamaim vannak,naponta eszem a káros ételeket..56kg voltam mindig is.

Amióta meghíztam egy magamnak sem tetszek,bár lehet,hogy képes lennék így élni,ha nem lenne társadalmi elvárás a soványság,ha nem lennének ekdvesebbek velem amikor vékony voltam,ha érdekelném így is a fiúkat..de a szüleim is szemetek lettek velem,csipkelődnek ,röhögnek rajtam. Pedig tudom,hogy a súlyom még nem olyan,hogy azt megszólja bárki is,csak mindenki hozzá volt szokva,hogy én vékony lány vagyok most meg...Talán ez az egyeteln ami néha erőt ad,hogy bele kezdjek a diétába és felhagyjak a zabálással. EEljárok futni egy hónapja,de mellette ugyanúgy 3-4000kalóriát eszek. az ízületeim nagyon fájnak,mert mindig túl hajtom magam..valami tanács?Nektek sikerült lefgoyni hogyan?


2015. okt. 28. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

S 3-4ezerrel nem hízol? Mert ha nem, az nem semmi, én örülnék ennek a súlynak, teljesen jó. Izmot szednék fel, jól néznék ki, 70 kiló fölött lennék s ezt elmondanám mindenkinek, hogy szörnyülködjön... :D Tök jó, ha magasról tudsz tenni a társadalmi és egyéb elvárásokra.


De zabálni attól még egészségtelen, akár hízol, akár nem. Meg kéne szüntetni, megkeresni az okokat...


Én életmódváltással fogytam, de még mindig jóval kövérebb vagyok nálad a számok alapján. Most már tényleg szigorítok és befejezem. Viszont nekem szinte mindenki azt mondja, hogy ne fogyjak. Sosem voltam vékony, az itteni ízlés sem az extrém vékonyságot preferálja, plusz nem is vagyok kövér, inkább csak a jótékonyan takart hasam hájas. A páromnak is tetszem. Viszont nekem a SAJÁT véleményem s a saját egészségem számít. Ez motivál, elsősorban az egészség, másodsorban a kinézet s hogy végigcsináljam, amit elkezdtem, ez így korrekt. Ezzel együtt is rég stagnálok, kisebb gondom is nagyobb ennél, de épp emiatt vágok neki újult erővel. Ha egy területen sikereket érsz el vagy legalább megteszed, ami tőled telik, az növelheti a belső erőd, az önbecsülést...


A kalóriamennyiség lecsökkentése nekem csak és kizárólag étrendváltással ment. Azt még egész könnyű megoldani, hogy általában ne egyél, ha nem vagy éhes (kivéve, ha valami nagy gubanc van lelkileg e téren, az tuti nehéz, ehhez nem értek, én csak hedonista vagyok), de hogy éhezz... Eszembe se jut. Úgyhogy úgy alakítottam át az étrendemet, hogy jól érezzem magam, mindig jókat egyek, sose éhezzek, akkor is legyen valami opcióm, ha náha csak élvezetből akarok enni akarok nem éhesen (azért ezt igyekszem minimalizálni, oly sokat kell ennünk eleve, legyen elég az. jól összeállítva elég is)... Így azért nem nehéz ;) S nálam van egy természetes gát. Általában nem tudok messze a kalóriaigényem fölött enni, hisz kikapcsol az étvágy és az éhség, sőt, negatívba megy át. Szerintem ez így normális.

2015. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor a doki azt mondta h ha igy folytattom nem élem meg a 30at hát az elég motiválo hát kb igy aztán meg találtam a sárga kapszulát fél év alatt lapos has -20kg
2015. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amikor még normális volt a súlyom tehát 56kg. Elkezdtem edzeni 2 évig kondiztam,betartottam mindent,így nőtt is a súlyom 59-re de az izom miatt volt. És igen nagyon komoly ,erős lelki okai vannak annak,hogy csak eszek és eszek,nem érezve semmit,szerintem akármennyit ehetnék se laknék jól,nem azért eszek ,mert éhes vagyok,szerintem ez amolyan üres a lelkem töltsük meg kajával. Egy kapcsolat vége okozta ezt bennem,nagyon durván megsínylettem a dolgot,tényleg olyan állapotban voltam,hogy kb eret akartam vágni(fiatalság bolondság).Hiába érzem azt,hogy rég feldolgoztam a történteket,hisz már nem fáj és eszembe se jut ,mégis ez a zabálás megmaradt..

Nem igazán fogadom el így magam hisz 56kilósan is néha kövérnek láttam magam :D de ez azért van ,mert mindig maximalista voltam,most viszont néha elsírom magam,hogy mivé lettem. Persze el tudnám magam fogadni,hisz könnyebb így élni,falni a sok kaját továbbbra is...

igen számomra is meglepő,hogy ekkora kalória többlet mellett "csak" ennyit híztam.

2015. okt. 28. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Annak kéne utána járni, hogy miért lettek falási rohamaid! Ha nem vagy diabéteszes vagy más szervi beteg, akkor lelki okai vannak, amin pszichológus segíthet túljutni.
2015. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden a te fejedben dől el. A siránkozás, önsajnálat, sodródás az árral nem vezet sehová. Arra kéne ráébredned, hogy ez mind döntés kérdése, hogy átveszed-e az irányítást az életed felett, vagy sem.

Ha változtatni akarsz, változtass.

A futást hagyd abba, mert fájnak az ízületeid, tönkre fogod őket tenni. Bármilyen hihetetlenül hangzik, nem is a legjobb zsírégető mozgás. A legtöbb zsírt alacsony intenzitáson használja a szervezet, ilyen például a tempós gyaloglás. Egy jó cipő ehhez sem árt, a futáshoz pedig kötelező.

Hogy a fogyás közben minél több izmot megőrizz, oda kell figyelni, hogy a megfelelő mennyiségű fehérjét elfogyaszd, és lehetőleg terheld az izmokat, hogy a tested tudja, szüksége van rájuk. Ha megteheted, menj edzőterembe, ha nem, akkor tornázz otthon. Túl drasztikusan ne diétázz, kezdj fokozatosan. Egyél kisebb adagokat, több része bontva. Az energiadús kajákat mellőzd. Cukros üdítő, gyümölcslé ne menjen, lehetőleg tej sem. Kenyér, pizza, tészták szintén mellőzendők. Sok zöldség, hús, alacsony cukortartalmú gyümölcsök, ezeket lehet nyugodtan enni. Húsból soványakat, csirkét, pulykát, halat egyél. Nem kell éhezni, a megfelelő minőségű étellel jól lehet lakni anélkül, hogy millió kalóriát vinnél be.

2015. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az mondjuk jó kérdés,hogy nem lett-e cukorbeteg. Nincs itt a háziorvosom,ahol tanulok(nagyon messze a városomtól). Így nem tudtam elmenni vizsgálatokra,bár ne mtudom pontosan milyen tünetei vannak,csak párat ismerek.Viszont én minden nap 4-5-6l vizet megiszok kivétel nélkül,nagyon szomjas szoktam így is lenni,már 30 perc futást is alig bírok ki,mert egyszerűen azt érzem a szám kiszáradt.Reggel pedig mindig úgy ébredek,hogy teljesen ki van száradva a szám,pedig lefekvés előtt is bedöntök 1l vizet,és ezekhez nem számoltam azt,hogy pl 1l tej aznap vagy 2-3 tányér leves..

A másik ami egy ideje kísér az gyakori szédelgés,álmosság,ma is 2X aludtam el napközben. Az ezelőtti 50es pulzusom ami 1 hónapja folyton 70-80-ra felmegy..

Tudom,hogy fejben dől el,de mit tegyek,ha már egy éve próbálkozok eredménytelenül? Tudom,hogy senki nem fog segíteni rajtam,de valmiért nem sikerült eddig egyszer sem

2015. okt. 28. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Futáshoz vigyél vizet, én nem is tudok futni, de túrán s edzés közben is iszom, ismerős a helyzet.

A sok liter víz ivását egyszer próbáltam, nos, én szomjas leszek tőle, úgy látszik, ahogy a reggelitől is csak éhes leszek, míg nélküle jóllakott maradok. Vannak fura dolgok, érdemes kipróbálni, hátha jobban érezzük magunkat, ha szembemegyünk az ajánlásokkal (azért ésszel csináljuk).


A lelkiekre sajna nem tudok mit mondani, még a sajátjaim megoldása sem könnyű, pedig azok szolidabbak, mint a tieid. De nem tudsz megfelelőbb ételekkel vigasztalódni, ha eleve étellel vigasztalódni nem is a jó út? Ahogy én fogyáskor is rengeteg édességet ettem, de legalább jóféléket... Az evésproblémákkal nehéz, mert könnyen ördögi kört okozhat, hogy az ember látja, hogy nem képes változtatni, erre megint a rossz ételhez nyúl... S az erős megszokásból nehéz kitörni. Főleg ha nem vagyunk önmagunknak elég fontosak. Nekem roppant fontos az egészségem, így fogyási motiváció nélkül sem eszem össze mindenfélét. Főleg, hogy szerintem roppant ízletesek az egészséges ételek is (már amit én annak tartok és érzek, nem az, amit valaki egészen más gondol annak).

Nem tudsz 1-2 aprónak tűnő, de fontos lépést tenni? Keresni egy ételt, amivel semmi baj nincs, sokat is ehetsz belőle, de szereted? Aztán hátha feljebb kerülsz annyival, hogy tégy még egy apró lépést...

Nekem a mozgás a nehéz inkább, Te viszont azt csinálod, ha úgy tűnik, nem is a megfelelő fajtát.

Bizonyára kellene valami komoly örömforrás az életedbe, ami nem az étellel kapcsolatos...

2015. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni azzal, hogy leírom én hogyan fogytam le. Munkahelyi vérvételnél magas volt éhgyomorra a cukrom, 138kg voltam. Nehéz volt a mozgás, nem éreztem jól magam a bőrömben. Megijedtem, két gyerekem van, tudtam hogy nem csinálhatom ezt tovább, ha sokáig velük szeretnék maradni. Idén januárban jött egy lehetőség, beszélgethettem egy személyi edzővel a Lurdy házban. Felkeltette az érdeklődésemet és kezdtem utánanézni a dolgoknak. Nagyon ismeretlen, idegen közegben éreztem magam az elején, semmi önbizalmam nem volt ilyen túlsúlyosan egy olyan "elit" helyen, ahol mindenki ki vol gyúrva, a lányoknak formás, feszes testūk volt.

Aztán megtaláltam én is a Sárga kapszula c. könyvet, elolvastam és úgy éreztem végre megértettem a szervezetem működését. És úgy éreztem most először, hogy nem a szervezetem van értem, hanem én vagyok a szervezetemért. Mindig pontosan tudnom kell hogyan működik, mi kell neki, és onnantól az ételre nem úgy gondoltam mint kellemes ízekre, hanem mint a testem építőelemeire. Lazítani néha lehet, sőt kell is :) Most 29kg fogyásnál tartok, és igyekeztem az izmaimat is megtartani.


[link]


Ez a könyv, olvasd el, és sok sok sikert kívánok! ;)

2015. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon együttérzek veled. Pont így irtam volna én is magamról, ahogy te. Kalóriaszámolgatás, ketogén diéta működik. Motiválás nekem is jól jönne, de pl. a pénz. Fogadjunk hogy lefogyok x idő alatt x kg-t. Ha nem teljesíted, fizetsz annak kivel fogadtál
2016. jún. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Háát nem akarok senkit sem elszomorítani,de azóta sem fogytam le ,sőt most már 67 kg vagyok. Annyi falásrohamom nincs mint akkoriban ,de azért bőven túleszem magam,napi két zacskó chips,rengeteg töménytelen gyümölcs. Megint ott tartok,hogy júj le kellene fogynom,mert pl nyár van és fel nem vennék rövid nadrágot,csak már azt érzem engem néznek hülyének ilyen melegben beöltözve.

Akarat gyenge vagyok ez van,nem bírom ki,hogy ne menjek le a boltba csak egy kis nasiért..

2016. jún. 1. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!