Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Őszintén, ti mire esküsztök?

Őszintén, ti mire esküsztök?

Figyelt kérdés
Adott 1500 kaloria, ez a napi limit. Melyik verzio a "kibirhatobb" szerintetek, es most a hiper egeszsegeskedest hagyjuk. Tehat csak alacsony kaloria tartalmu dietas kajakkal viszed be az 1500 kaloriat, igy nyilvan tobbet ehetsz de ott van az eros vagy egy csokira vagy valami zsirosra, nyilvan egyre erosebben, vagy abbol viszed be azt az 1500 kaloriat amit csak megkivansz? Nagy fogyokurazo vagyok mindkettot probaltam mar de egyszeruen keptelen vagyok eldonteni melyik a kevesbe "szenvedos"? Ezert kerdezlek titeket!
2016. jan. 3. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Zöldségeken kívül csak tömény, zsíros ételeket eszem.

Speciel nekem jobb az 1800 kcal, de ha 1500 köré merészkedem, akkor főleg ez a fontos (még kevesebb szénhidráttal), ha pedig jóval alá kellene mennem (aminek nem lenne jó vége), akkor csak úgy élném túl ép ésszel s kegyetlen éhség nélkül, ha még nagyobb arányban zsírosodna az étrendem (ami nem jó, mert akkor már nem lenne elég fehérje s azt utálom). Ebben van is logika (a zsír tipikusan jobban laktat, mint a szénhidrát, plusz finom és nem szenvedéses fogyókúrás hangulatú, bár kinek mi az), de a fő, hogy hozzám ez passzol, máshogy nem is tudok fogyni, hacsak nem kényszerrel.


Csokivágyam nincs sok, ha elég zsírosan eszem, viszont a csoki finom, ma is ettem, miért ne? Saját csokiszósz, amúgy az édesség nálam igenis bekavar, de ha amúgy jól csinálom, akkor az 1800-ba belefér... Az időzítés is fontos lehet.


Az én módszerem egyáltalán nem szenvedős, én még az önfegyelem alkalmazását is eléggé kerülöm... Ezért kellett türelmesen megtalálnom azt a jó módszert, aminél még napi pár hibával sincs akkora baj, max. lassan fogyok, az még OK, csak élvezzem és beleférjen a lazaság, még mindig túl lázadó hedonista vagyok, évekkel az életmódváltás után is...

2016. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kis kiegészítés: Azért a zöldségeimet is sok zsírral készítem, ha nem nyersek (a zöldségételeim egy részénél a kalória 80%-a zsírból jön, de 90 fölé is tudnék menni, ha akarnék, a padlizsán egy kis szivacs a serpenyőben :D na, az nekem nem fér bele, hogy elszabaduljon, szigorúan adagolom a zsiradékot). A nyerseket kevéssel, sőt, néha magában is meg tudom őket enni. A zöldségek jók.
2016. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én arra esküszöm, hogy normális időközönként és változatosan eszem, normális minőségű friss ételt, nem tartósított vackokat. Így nem kell kalóriát számolgatnom.
2016. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3: Jó étrend mellett is kell deficit, ha ez neked automatikusan megy, örülj neki, nem mindenki ilyen szerencsés (ha extra sok mozgással éred el, akkor viszont elismerésem, akkor te is igencsak teszel érte :D).
2016. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, alapjáraton az emberi test nem arra van beállítva, hogy elhízzon. Aki csak számolgatással és/vagy éjjel-nappal sportolással tud egészséges testalkatú maradni, az vagy nagyon rosszul csinál valamit, vagy pedig egészségügyi problémája van, aminél az orvos a megoldás, nem a divatdiéta. Kell a mozgás is nyilván, de abból se "extra sok", bár kérdés, mit nevezel annak. Én biciklivel járok munkába, ami napi 30-30 perc tekerést jelent minden hétköznap, ezen kívül semmi egyéb, csak néha egy kis jóga.
2016. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Megnézheted a világot, az emberek nagyon nagy része igenis elhízik, ha rengeteget eszik. S még nem találkoztam rendes étrenddel, amin ne lehetne elhízni, ha túl nagy a kalóriabevitel.

Magam készítem az ételeimet, egykomponensű alapanyagokat veszek (zöldség, tojás, magvak), de így is könnyű túlenni magát az embernek, akár minimális szénhidráttal is. Az éhségérzet érdekes dolog.

Nem mondom, hogy a gyermekkori rossz táplálkozásnak nincs ebben szerepe, de aki nem tökéletesen étkező családba született, az is le akar fogyni, s ezen nem segít az, hogy egyesek szerint nem kell számolni, elég egy jó étrend. Rengetegen vagyunk, akiknek nagyon ügyelnie kell a mennyiségre, különben csak jól érzi magát remek étrendjén s nyilván az egészségének is jót tesz, de fogyni nem fog. (Nekem maga a számolás sem ér semmit, mivel ha éhes vagyok, eszem.)

S persze a jó étrend emberfüggő. Én pl. éhes leszek a szénhidráttól, nem is tudtam fogyni egyáltalán nagy felesleggel sem, amíg nem vittem le viszonylag alacsonyra. Utána simán (egy ideig). Pedig jó étrendem volt előtte is s nekem való.


Ezilyen. Van egy jó étrend, az egyik ember nem képes nem koplalni rajta, a másik pedig nehezen kerül deficitbe. Nagyon trükkös az éhségérzet, s tényleg van, hogy valakinek a jogos, normális éhségérzete nem múlik el hatalmas adagok nélkül. Bár volt olyan, hogy ténylegesen nem ettem sokat egy nap. Akkor a testem nem volt hajlandó működni, ami nem jó érzés (oké, biztos megszokná, hisz muszáj neki, nyilván sok hétig meglennék evés nélkül, ha kellene, mint más normális ember, de ez a tiltakozása nekem épp elég az evéshez). Nem könnyű.

S eleve mi az, hogy jó étrend s egészséges étel? Ebben nem értenek egyet az emberek. Több év kutakodás s magamon kísérletezés után saját magam számára már sejtem, mi a jó...

2016. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az állati test, mint a mienk is, alapjáraton arra van beállítva, hogy életben maradjon s ha van felesleg, azt eltárolja rosszabb időkre. Nem egy beteg állapot a zsírtárolás, hanem teljesen természetes folyamat.

Addig nincs gond, amíg az állat nem eszik túl sokat. De ha felborul az egyensúly, hízás lesz az eredmény, a test nem dobja el az értékes tápanyagot, ha már nem tudja értelmesen felhasználni (ezalól van kivétel, én is pazarló típusú vagyok, nagyon nehezen s lassan hízom. nem is aggódom a visszahízás miatt a normális étrendemen :D de sokaknak nehezebb s nagy igyekezettel nekem is ment a hízás, csak évtizedekig tartott rengeteg s nem megfelelő evéssel. A legtöbben nagyságrendekkel könnyebben híznak).

2016. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 1500 kalóriával tartok súlyt , kb 2-300 abból minden nap nasi szokott lenni de van hogy több is most például megkívántam a bejglit 900 kalória el is ment de volt hogy 1500 is kb csak sütikből ( nagyon édesszájú vagyok ) hízni nem hízok hiszen 1500at csak ritkán lépem túl , nem is gondolom hogy a házi édességek olyan egészségtelenek lennének vagy napi 1-2 szelet csoki , semmi bajom nem lesz tőle.
2016. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ami nekem (mint abszolút édes szájúnak) bevált: napi max. 100 kalória csoki. (Ez pl. 2 kocka egy táblás csokiból.) Ennyi elég "az íze miatt", és az önbizalmamnak is jót tett, hogy míg régen egy tábla csoki max. 2 nap alatt elfogyott, most már sokszor két hétig is elég:) Megtanultam beosztani, és ez rettentő jó érzés:)


A másik, amit "megengedek magamnak": vendégségben nem érdekel, mi mennyi kalória, de ha tudom, hogy megyek, akkor előtte - utána igyekszem egy kicsit kompenzálni.

2016. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az jött be, hogy napi max 100 kalória édességet engedek meg magamnak (az 1200 kalóriából). Sokszor ez csak egy szem bonbon, ami 75 kalória körül van, így még kevesebbel is beérem :)
2016. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!