Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázisnál kiírt fehérjes...

Kalóriabázisnál kiírt fehérjeszükségletet muszáj elérni, különben izomból fogynék?

Figyelt kérdés

Kb. 1200-1400 kcal-t megeszek minden nap, ügyelek rá, hogy minnél több fehérjéhez jussak, de úgy érzem lehetetlent kér. Ha mellette sporttal elégetek ca. 800 kcal-t, utána lehetetlen annyi fehérjét bevigyek, mint szeretné.

Százalékban számolva viszont még mindig elég jól állok, viszonylag kevés szénhidrátot és zsírt eszek.Csak ha már nekiláttam fogyókúrázni szeretném ha egészségesen tenném. Remélem értitek mire gondolok.


2016. febr. 12. 21:36
 1/7 Szabi.L ***** válasza:

Írd le az alap adatokat(kor,nem,súly,magasság)


Testsúlykilogrammonként 2g fehérjét érdemes bevinni, ha aktívan sportolsz.


A kalóriabázis nagyon megbízhatatlan, és pontatlan adatokat ír, szóval erre alapozni nem érdemes.

2016. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

A testnek grammban kifejezhető fehérjeigénye van, a százalékokkal nem kell foglalkozni. Nekem már csak ezért is grammokban van beállítva az ilyesmi a kalóriabázison, ami persze nem követi azt, ha több kalóriát igénylek aznap, de ez nem zavar.

Amúgy ha fogyókúrás beállítást használsz, akkor erre kijön vagy 105 gramm fehérje? Azt nem nehéz bevinni, főleg, hogy a kalóriakereted se kicsi mellé, persze étrend, ízlés, miegymás kérdése. De ennyit vagy közel ennyit én igenis bevinnék normál étrend mellett ennyi sportoláshoz. Bár a testméreteidet, izomtömegedet nem ismerem, azon múlik leginkább ez, az aktivitáson túl.

Amúgy a sport kalóriaégetését állítólag túlbecsüli (én nem foglalkozom vele, úgysem lehet fogalmam sem, mennyit égetek az edzéssel s nem is számít, mert az alap kalóriaigényemet sem tudhatom, ez az egész csak kitapasztalható), s nem is szokás leenni a teljeset, de legalább a kettőből az egyik. 70%-ban szokták beírni és leenni, a fórum szerint.

2016. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Krisz85 ***** válasza:

soha nem használtam ezt az oldalt és nem is fogom mert egy rakás sz...r, egyszer kipróbáltam, soha többet, csak offline szoftverrel tervezek kaját azóta, mást nem is próbálnék ki/vidaone diet and fitness/


1400 kcal... mennyi vagy 45 kiló? 800 kcal edzés mellé? kicsit kevés a kalóriabevitel.


a diéta /a normális zsívesztő diéta/ nem éhezést jelent, pont ellenkezőleg, a tiszta kajából relatíve sokat is kell enni, lehetőleg 3 óránként,


egyébként mennyi a kíván fehérjebeviteled? kíváncsi lennék, mert a túl sok sem jó, csak savasít, és a húgysavszinted is megemeli ami hosszú távon /pláne ha nem iszol rendesen/ vesekárosodást is okozHAT.


illetbe hát tudni kéne mi a cél, izmot tartani, akkor kell a sok fehérje, állóképesebb akarsz lenni, oda elég 1,2 g / tskg is,

2016. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ca. 90 grammot kéne bevinnem, szerinte. Éppen lehet hogy igaza van, de ma pl. megettem 100 g tonhalkonzervet, 200 g sovány tehéntúrót és 5 dl tejet, és így tartok 70 grammnál. Hova több fehérjedús kaját? Porokkal nem szeretnék kezdeni. Inkább csak azon aggódok hogy több izmot mint hájat fogok veszíteni.

Amúgy köszönöm az eddigi értelmes válaszokat, ritka rendes válaszolók vagytok :)

2016. febr. 13. 15:35
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, és 57 kg vagyok, 163 centihez

19/L

2016. febr. 13. 15:36
 6/7 Szabi.L ***** válasza:
kb. 110g fehérje simán mehet. Ez átszámítva 500-600g csirkemell, ami nem sok, ha alapból 6x eszel egy nap. Ez legyen az alap. A szénhidrát pedig nagyon egyénfüggő. Valakinek alacsonyan kell tartani, valaki pedig szinte korlátlanul eheti diétában is. Szóval a lényeg az, hogy a ch-t neked kel kitapasztald, de én azt javaslom, hogy tartsd alacsonyan,de ne vond meg teljesen. és főképp edzés köré időzítsd a szénhidrátot. Előtte azért, hogy legyen energiád, utána pedig a tápanyagraktárak visszatöltésére.
2016. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:

Nem egyébként nem lőtt mellé a 90 grammal, érdekes. 1,2 gramm / tskg elég lehet.


ha nem szeretnél szinte csak zsírból fogyni, akkor:


- igyál eleget 20 kg / liter, tehát min. 3 liter per nap

- a kerüld a cukros, zsíros dolgokat nem kell mondanom

- egyél három óránként,

- ne vegyél vissza a szénhidrátból

- súlyzós edzést ha lehet iktass be.


Ha nem viszel be elég kalóriát a tested megoldja, okosan van kitalálva, a glükoneogenezis- nevü dologról hallottál már? amikor nem kap megfelelő mennyiségben és minőségben tápanyagot a test, akkor izomfehérjéből /amitől félsz/ szintetizál glükózt, így gyakorlatilag fogysz majd izomból.


szóval ésszel: -))

2016. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!