Ez mennyire jó?

Figyelt kérdés

reggeli 2 db tojás

tízórai gyros pitában 150g csirkemell

ebéd scitec whey protein+40 g zab

délután gyros pitában 150g csirkemell

uzsonna scitec whey protein+40 g zab

vacsora scitec whey protein+40 g zab

minden nap 30 perc szobabicikli

heti 3x súlyzós edézs



2016. márc. 18. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Pita helyett mehetne inkàbb rizs vagy bulgur, esetleg quinoa. Illetve kicsit több fehèrje sem àrtana. Bar magasságot, sùlyt nem ìrtàl.
2016. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
195cm 110g
2016. márc. 18. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Túl sok a fehérjepor, a fehérjebevitel nagyobb felét azért rendes ételből illik fedezni...

Ez nem tudom, mennyi kalória, de leginkább brutál kevés, főleg a súlyodhoz, habár az ember kalóriaigénye erősen szór s ha mondjuk heti 1 kilót akarsz fogyni, akkor azért elég nagy deficit kell.

Makrókkal többet tudnék kezdeni.

2016. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintis Zoli ***** válasza:

A csirke nyersen 150 gramm?

Mi van még a gyrosban?

Milyen tömeg a cél?


Én olaj nélkül sütött, sült csirkével számolva ezt kaptam:

1900 Kcal, 190 gramm fehérje, 167 g ch, 32 gramm zsír, 15 gramm rost.

Ez akkor ennyi, ha nincs semmi zöldség és nincs öntet a gyrosban. Ha van valami zsíros öntet is, akkor minden borul.


A magasságoddal 85 kg-nál alacsonyabb nem lehet a célod. Ezzel számoltam:

Legalább heti 1 kilót fogsz fogyni, pedig az kellne legyen a maximum. Én inkább heti 0,5-0,7 kg-ot javasolnék, hogy több izmod maradjon. Majd figyeld!


Fehérje OK, talán kicsit kevesebb is elég.

Kevés a zsír, de ha kalóriában így vagy jó, akkor ahhoz hogy a zsírt növeld, csökkentened kéne a CH-t, az meg lehet már gondot okozna.


Ha kevés lesz a kalória (mer' szerintem kevés lesz és túl gyorsan fogsz fogyni, főleg ennyi mozgás mellett), akkor emelj a zsíron.


A 90 gramm scitec nem egetverően sok, de talán felesleges, hiszen kevesebbel sem lesz rosszabb. Persze érdekes lenne a zabot hússal enni, tojásfehérjéből is érdekes a napi 15, ezért jó ez így, amíg meg nem unod. Aztán, ha rászánod magad, a barnarizs/durumtészta-csirke is ugyanolyan jó választás lehet.

2016. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!